Προς το περιεχόμενο

Κάρτα γραφικών μέχρι 500 ευρώ. Τώρα ή αναμονή για τις νέες AMD?


STORM1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι λεω για το τι θα αγορασει ο storm :P

Μπορώ να στοιχηματίσω για το τι θα ήταν λογικό να πάρει ο στορμ! Τώρα αν δε σέβεται την τσέπη του ο ίδιος, δε θα την πληρώση εγώ τη νύφη!!! :P

 

Όποιον το τρώει η τσέπη του πάντως, μπορούμε να κανονίσουμε με πμ κανένα στοιχηματάκι χεχεχεχε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι για τέτοια setups η AMD, για μία 7950 καλός είναι :P

Ούτε η ίδια η AMD δεν βάζει CPU της σε τέτοια setups, κάτι 3960x έβλεπα στα τελευταία..

 

Eγω που τον εχω με διπλες 7950 σε υψηλα ρολογια μια χαρα αποδιδει, εχω ανεβασει και στο παρελθον benches που το αποδεικνυουν.

Μη λεμε πραγματα που δεν ισχυουν διοτι ακομα και ειρωνικα υπαρχει κοσμος που τα πιστευει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanos1972, on 14 Sept 2013 - 11:28 PM, said:snapback.png

Οχι λεω για το τι θα αγορασει ο storm  :P

Και NVIDIA 4 4600Ti ειχα παλιοτερα και 5600 και 6600gt και 7600gt ειχα δεν κολαω σε μια εταιρεια.  ;)

Μπορώ να στοιχηματίσω για το τι θα ήταν λογικό να πάρει ο στορμ! Τώρα αν δε σέβεται την τσέπη του ο ίδιος, δε θα την πληρώση εγώ τη νύφη!!! :P

 

Όποιον το τρώει η τσέπη του πάντως, μπορούμε να κανονίσουμε με πμ κανένα στοιχηματάκι χεχεχεχε!

 

 

Και επειδη εχω το συστημα τοσο καιρο με την 6200 δεν το χαιρομαι, δεν τραβαει. Σαφως και θα αγορασω αυτο που θα με συμφερει αφου δω ολες τις προτασεις στο τραπεζι, ασχετα αν εχω μια καποια αδυναμια στις κοκκινες!  :wub:  :mrgreen:  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 760 εχει καλή τιμή και είναι καλή κάρτα.

Η 770 που εχει 400€ που το βρήκατε το δέλεαρ ? 

Στην ουσία είναι μια 680 με 2 gb ram !

 

Οχι οτι είναι κακή η 680 δεν υπονοώ κάτι τέτοιο.

 

@storm προσπαθώ να θυμηθώ ποια είναι η 6200 !!



 ασχετα αν εχω μια καποια αδυναμια στις κοκκινες!  :wub:  :mrgreen:  :lol:

Και καλά κάνεις.

Αφου στο λέει κάποιος με πράσινη,φαντάσου !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@storm προσπαθώ να θυμηθώ ποια είναι η 6200 !!

Και καλά κάνεις.


Αφου στο λέει κάποιος με πράσινη,φαντάσου !!!

 

 

Ιδου η απαντηση στην απορεια σου και τσεκαρε και την ημερομηνια (2004!)!!!

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2004/12/15/geforce_6200tc/1  :-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι νεες καρτες της amd θα ειναι 10-15% πιο καλες απο τις nvidia εγω πιστευω,αλλα θα ειναι και αναλογως πιο ακριβες.Βεβαια θα εχουν τα δωρεαν παιχνιδια που καπως θα δικαιολογουν τις υψηλες τιμες.Ελπιζω οι ανθρωποι πλεον να εχουμε καταλλαβει πως δουλευουν οι εταιριες βεβαια,και γιατι ολο τον καιρο βλεπουμε να ειναι κοντα σε επιδοσεις(βλεπε 680-7970,770-7970).Ουτως ή αλλως η Amd πουλαει ικανοποιητικα στις καρτες γραφικων δεν εχει τιποτα να ανησυχει οσο εχει με τους επεξεργαστες.Αρα εγω πιστευω καθαρα απο αποψη εταιριας και οχι fanboy σμου οτι ναι μεν θα ειναι καλυτερες απο τις τωρινες nvidia αλλα αισθητα ακριβοτερες. Βλεπε αρχικη τιμη 7990vs Titan. Το σιγουρο ειναι οτι ο Storm1978 θα αγορασει αξιολογη καρτα γραφικων καθαρα λογω budget οτι και αν διαλεξει. Δεν ειναι τυχαιο γιατι εβγαλε την σειρα 7 η nvidia σε σχεση με την σειρα 6 και μια απο τα ιδια και για την Intel.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10-15% η 9970 από 780 ? Για κανένα λόγο όμως, ειδικά την στιγμή που έχουν ανακοινώσει ότι θα είναι πιο κάτω η τιμή της 9970 από την 780, η 9970 θα 'ναι πάνω κάτω ίσα με την 780 και η 9950 θα παίξει με κάνα 10-15% πάνω από 770, και θα έχει ένα κατοστάρικο πάνω.

649$ η 780

549$-599$ η 9970, με την δεύτερη τιμή πιο πιθανή.

449$ η 9950, ~400 έχει η 770, καλή διαφορά είναι για 10-15%

 

Η nVidia λογικά θα απαντήσει με μείωση τιμών, ανάλογα πόσο θα ρίξει την 780, ίσως δούμε και μείωση και στην 9970.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10-15% εννοουσα σε σχεση με 7970 ναι.Βλεπε πχ Intel που μιλαγανε για δηθεν 10% πανω σε σχεση με τους προηγουμενους επεξεργαστες.Και ναι με oc λογικα θα ειναι σε επιπεδα 780 αρα σε λογικα πλαισια για να προωθησει η εταιρια τις νεες καρτες και για να πουλησουν αρκετα τις πρωτες μερες.(γνωμη μου βεβαια λιγος καιρος εμεινε να δουμε τι τελικα θα γινει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η 9970 δεν είναι έστω στα ίδια με την 780, όχι απλά δεν θα αξίζει..Μιλάμε για 6 κατοστάρικα πεταμένα στο κάδο.

Άστη την Intel, επειδή η AMD είναι πίσω μας κοροϊδεύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ερωτηματικο που εχω παντως με την νεα σειρα της amd ειναι πως θα τα παει η 9970 σε σχεση με την 7990,και ποια θα ειναι η τιμη που θα φτασει τελικα η 7990 με τις νεες καρτες amd.



Το λεω γιατι και οταν βγηκε η νεα σειρα 7 οτι η 680 συγκεκριμενα θα πεσει υπερβολικα σε τιμη μιας και δεν θα αξιζει σε σχεση με την 770,αλλα η πραγματικοτητα αλλα λεει 

http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=catspan&keyphrase=680

http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=catspan&keyphrase=770 και φυσικα αναφερομαι σε τιμες Ελλαδας,στο εξωτερικο ειναι λιγο διαφορετικα τα πραγματα στις τιμες(βλεπε 7990)

 

Ελπιζω βεβαια να μην δουμε τιποτα κουλες τιμες οπως στην http://www.skroutz.gr/s/3348255/Asus-Radeon-HD7990-6GB.html  :shock:  :shock:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη σε 2-3 εβδομαδες λενε θα βγαλουν νεα σειρα και δεν εχουν ''διαρευεσει'' τιποτα για τα τελικα specs των σειρών?

Αυτο απο μονο του θα επρεπε να μας κανει ολους καχυποπτους... 

Εκτος και αν πηραν ενα μαθημα απο το καζο του Βουλντοζερ και τα οσα ελεγαν πολυ καιρο πριν απο την παρουσιαση του κτλ κτλ και θελουν να κρατησουν τον πηχυ χαμηλα αυτη την φορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν αλλάξει τα πράγματα στα leaks, αν διαβάζεις τι έγραψε ο ailuros, οι εταιρίες δεν είναι τόσο ανεκτικές πλέον στα leaks..Δηλαδή γίνεται πιο δύσκολα leaked μια πληροφορία από ότι γινόταν πριν μια 5ετία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...