Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Diablo 3 (ps3)


spocky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη εμεις ξερουμε να χακαρουμε και οι ισπανοι οχι; Επτασφραγιστο μυστικο ειναι;

Μεχρι πριν 2 χρονια πολλα μεγαλα ονοματα της PS3 hack σκηνης ηταν ισπανοι και απο εκει γινοταν η αρχη στην ευρωπη για τα hack. Αυτους γιατι δεν τους τιμωρησαν; Το ονομα Ροτζερο ρωτα τους αν το ξερουνε και απο που ειναι :)

Ελα μωρε που μαθανε τωρα αυτοι τι γινεται στην Ελλαδα. Ας κλεισουν πρωτα κατι sites (free χωρις εγγραφη) που εχουν απο κει μερια που ειναι τιγκα στο backup και μετα ας ερθουν να μας πουν εδω για πειρατια που δεν υπαρχει ουτε ενα site με κοπιες.

Θα μου πεις οποιος θελει να βρει βρισκει. Αλλα αυτο δεν ειναι καν επιχειρημα και ουτε λογος, οποτε μη τρως φουμαρα που σερβιρει ο καθενας.

Αν η αγορα της Ελλαδας ηταν πραγματικα μεγαλη και ειχε μικρη διεισδυτικοτητα το ΠΣ3 τοτε θα σου λεγα εγω αν ερχοταν day 1 η οχι. Και στην Ιαπωνια που θα βγει Φεβρουαριο πειρατια εχει σε μεγαλο βαθμο; Απλα την εχουν για σιγουρη αγορα.

Δε χρειαζεται να το πει καποιος, αλλα μιας και μιλας για ΛΟΓΙΚΗ βαλε την λογικη σου να δουλεψει !!! Τοσο απλο ειναι.

Αλλο μια χωρα 10εκ κατοικων με πειρατεια κοντα στο 80% και αλλο μια χωρα με πληθυσμο πανω απο 45εκ και πειρατεια κοντα στο 20%.... ΤΕΡΑΣΤΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΟΜΙΖΩ......

 

Αλλο Ισπανος, αλλο ισπανοφωνος.....(για Rogero Και sites)

 

Εαν η αγορα της Ελλαδας δεν θεωρουνταν μεγαλη, ή τελος παντων ικανοποιητικη  με συγχωρεις αλλα σιγα μην σου εβγαζαν παιχνιδια μεταφρασμενα ή με ελλ υποτιτλους..... 

 

Εσυ δηλαδη πιστευεις τα φουμαρα περι "σιγουρης" αγορας για την Ιαπωνια? μαλλον καποιος αλλος πρεπει να βαλει την λογικη του να δουλεψει....

 

 

Χαίρομαι που είναι σεβαστή. Πραγματικά το λέω.

Τους έχω διαβάσει, και ξέρω γιατί χάνω την εγγύηση απο την εταιρία.

 

Δεν μας "έθιξες" την πειρατεία, απλά το παλικάρι έχει πρόβλημα με το παιχνίδι και αντί να βοηθήσουμε, το πάμε ηθικά το θέμα, τι είναι σωστό και τί όχι.

Αν θέλεις, ρίξε μια ματιά στο topic συλλογών να δείς τι έχουνε άτομα με cfw κλπ, γιατί πριν είπες πως κανείς δεν αγοράζει οταν τα έχει σπασμένα και το λέει σαν δικαιολογία.

 

Και γιατί να μην το παίξω πειρατικό και αργότερα που θα πέσει (αν μου αρέσει κι όλας) να το πάρω? Άσε που δεν ρισκάρεις κι όλας να σκάσεις τα λεφτά σου σε κάτι που δεν θα γουστάρεις.

Για παράδειγμα, είχα κάνει προπαραγγελία το Black Ops στo PC. Έσκασα 45€ για ένα παιχνίδι που για μένα άξιζε το πολύ 20€.

Μετά απο το παραπάνω γεγονός, πάντα θείος και μετά αγορά. Προσωπικά αυτό κάνω χρόνια τώρα στο PC και έχω πάνω απο 50 τίτλους.

 

Το κατάλαβα πως μιλάς γενικά, don't worry. ;)

Γιατί να μην ρωτήσει..? Εδώ υπάρχουν οδηγοί για το πώς να περάσεις cfw, μια ερώτηση απαγορεύεται? Στην τελική μπορεί όντως να είναι θέμα παιχνιδιού και να θέλει patch.

 

Γιατί οταν μια κονσόλα δεν έχει παιχνίδια, φταίει η "κακή" πειρατεία.

Kαι εγω πραγματικα το εγραψα!! :)

 

Aπο οσα εχω δει μεχρι σημερα, το φλασαρισμα-τσιπαρισμα δεν βοηθαει σε τιποτε αλλο απο το να γινει καποιος αλεστηρι παιχνιδιων....δεν μπορω να δεχτω την καραμελα ειναι ακριβα τα παιχνιδια και "μικρος" ο μισθος....ε τοτε παρε μονο οσα σε ενδιαφερουν και οχι ολα!!! μονο και μονο για να δειχνεις (γενικα μιλαω ε...) οτι εισαι ο ΣΟΥΠΕΡ ΟΥΑΟΥ achiev/troph/ohunter οπως κανουν οι περισσοτεροι....

 

Δεν ξερεις - ξανα, γενικα μιλαω ε... :) - κατι για ενα παιχνιδι ή εχεις υπονοιες οτι ειναι μουφα? κατεβασε το ντεμο, περιμενε 2-3 ημερες απο την κυκλοφορια, δες εαν το αγορασε καποιος "φιλος" απο την λιστα σου στο 3 ή το 360 και ρωτα τον, δεν εχεις "φιλους"? δες μερικα gameplay videos στο youtube διαβασε και αρκετα reviews στο Internet και μετα αγορασε ή οχι.....

 

Οσον αφορα τα παιχνιδια στο PC...ξερω αρκετο κοσμο που κανει τo ιδιo με εσενα, προσωπικα εκτος απο μερικα παιχνιδια στρατηγικης που παιζω αραια και που (WWII ερα, και AOE ή CIV γενικα δεν προτιμω να παιζω σε PC), δε διαφωνω στη λογικη, κατεβαζω-βλεπω-παιζω-μου αρεσει-αγοραζω, απο την στιγμη που τα demos σε PC (εαν δεν κανω λαθος) σπανιζουν...δεν επικροτω και επαυξανω, προσεξε, απλα δε διαφωνω :)

 

Δε νομιζω οτι οταν με μια κονσολα δεν εχει παιχνιδια φταιει η πειρατεια.....το Wii U πχ γιατι παει χαλια και χωρις παιχνιδια? μηπως εχει πειρατεια? οχι ετσι και το vita Πιστευω ΟΤΙ με την ελευση του 4 θα παρει τα πανω του, αρκει μονο μην το χρησιμοποιησει η SONY σε κατι αντιστοιχο με το ταμπλετοχειριστηριο του U....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο μια χωρα 10εκ κατοικων με πειρατεια κοντα στο 80% και αλλο μια χωρα με πληθυσμο πανω απο 45εκ και πειρατεια κοντα στο 20%.... ΤΕΡΑΣΤΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΟΜΙΖΩ......

 

Αλλο Ισπανος, αλλο ισπανοφωνος.....(για Rogero Και sites)

To 80% που ειδες ηθελα να ξερα στις κονσολες. Να μου πεις για pc να το καταλαβω. Αλλα στις κονσολες; Μαλλον καποιο λαθος κανεις.

Ο ροτζερο ειναι ισπανος Ο demonhades ειναι ισπανος, Ο elotrolado ειναι ισπανος.πιο παλιοι επι εποχης dongle ηταν ισπανοι. τα sites που σου λεω ειναι ισπανικα και οχι ισπανοφωνα. Δεν παραθετω λινκς για ευνοητους λογους. Ξερεις πολυ καλα πως ξερω για τι μιλαω.

 

Aπο οσα εχω δει μεχρι σημερα, το φλασαρισμα-τσιπαρισμα δεν βοηθαει σε τιποτε αλλο απο το να γινει καποιος αλεστηρι παιχνιδιων....

Εχεις διαβασει πιστευω για το control fan utility, που καλιστα θα μπορουσε να το κανει η Sony απο το εργοστασιο

Οταν μαθεις ποσα φατ εχει σωσει (θα μου πεις πλεον ειναι λιγα) τοτε ισως καταλαβει σε τι βοηθαει. Και οχι να τα πηγαινουν τα παιδια στην αντιπροσωπεια, να τους δινουν παλι φατ και σε ενα χρονο παλι τα ιδια με 140 ευρωπουλα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη θα παιξουμε την κολοκυθια εαν ειναι το 80% στις κονσολες ή στa PC? το γεγονος ειναι οτι η πειρατεια ειναι στα υψη στη χωρα μας και αντι να κατεβαινει, ανεβαινει.....

 

Ολους οσους μου ανεφερες με εξαιρεση τον rogero ειλικρινα δεν τους ξερω (και δεν προκειται να googlαρω ωστε να το παιξω εξυπνη και να γραψω "πατατες") και ουτε ειμαι Ισπανια αυτη τη περιοδο για να ρωτησω και να μαθω, οποτε ουτως ή αλλως δεν μπορω να ασε αμφισβητησω, απλα κραταω μια "πισινη" για το ποσο ειναι Ισπανοι ή ισπανοφωνοι.

 

Απο οσα εχω διαβασει εδω μεσα σιγουρα εχω καταλαβει οι "γνωριζεις" αρκετα, οποτε ακομα ενας λογος να μην αμφισβητω τα γραφομενα σου....ομως επετρεψε μου να κραταω ακομα αυτη τη "πισινη" που λεγαμε.... :)

 

ΟΚ μην πιανουμε μια εφαρμογη η οποια βοηθαει στη "σωστη" χρηση μερους του hardware των PS3 απο εκει και περα τι γινεται? αυτο ειναι το θεμα... γιατι μην μου πεις οτι ολοι οσοι φλασαρουν το PS3 τους το κανουν για να περασουν μια εφαρμογη για το/τα ανεμιστηρακια......

 

Τελος εχω καταλαβει οτι εισαι αρκετα εξυπνος και καταλαβες τι εννοω με το φλασαρισμα-τσιπαρισμα-"αλεστηρι παιχνιδιων" ......οποτε αντιπαρερχομαι το.......control fan utility!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν επιασες το ποιντ μου. Δεν τοποθετηθηκα στο θεμα της πειρατειας καθοτι το να το παιξω αγιος εγω που δινω συμβουλες για χακαρισμα προσβαλει τη νοημοσυνη καποιου.

Και μιας και δεν εχω τοποθετηθει ποτε ειναι ευκαιρια να πω οτι η αποψη μου συμβαδιζει με αυτη του Johnvani σε γενικες γραμμες, αλλα αυτο ειναι αλλο μεγαλο θεμα.

Εκει που προσβληθηκε η δικη μου νοημοσυνη ειναι να ακουω απο χαρτογιακαδες (σορυ αν "προσβαλω" φιλο σου/τριτο ατομο που δεν γνωριζω) φτηνες δικαιολογιες του στυλ δε κυκλοφορουμε τη κοσολα στην Ελλαδα day 1 λογω πειρατειας :)

Εδω κι αν γελαμε. Λες και θα χακαρουμε πρωτοι το μηχανημα οι Ελληνες χακεραδες !!!! Η και παλι θα ξερουμε εμεις μονο ανα την υφηλιο οτι "εσπασε" και θα τα βρισκουμε ολα αντεγραμμενα day 1. 

Και μη μου πεις οτι και εσυ ασπαζεσαι αυτη την αποψη γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν εισαι αφελης !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο θεμα τωρα, εμενα μου παιζει κανονικα, θα σου ελεγα να το ξανακατεβασεις, αρκει να ειναι το ιδιο bles

Tα save θα παιζουν αν το ξαναπερασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκει να ειναι η ιδια version που ειχες, δλδ αν ειχες ευρωπαικη, ξανακατεβασε ευρωπαικη...

 

δεν πιστευω να εχεις καποιο προβλημα

 

 

ασχετο, μεχρι τωρα μου εχει κατσει ενα legendary(ειμαι act 2), να περιμενω αλλο μεχρι να το τελειωσω στο νορμαλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εγώ όμως που το έχω original και κανονικό ps3 όχι "πειραγμένο" και μου κολάει act3 nightmare στην αγαπημένη μου act και τραβάω μαλλιά απο χτες ? Αγορασμένο με preorder απο Amazon uk μέχρι τώρα έπαιζε άψογα και χτες άρχισε να παγώνει, μου είχε πέσει μια legendary ασπίδα και μετα το κόλλημα εξαφανίστηκε απο το inventory μου και συνεχώς με βγάζει στην οθόνη επιδιόρθωσης και τίποτα κολλάει σε λίγα λεπτα παιχνιδιού.Είναι από τα πρώτα ps3 τα χοντρά, όχι το slim, καμιά βοήθεια ?Εβαλα άλλο παιχνίδι δε κολάει αν και δεν έχω παίξει πολύ γενικά με το diablo άρχισα να το χρησιμοποιώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...