Προς το περιεχόμενο

Της χάκαραν το facebook και το hotmail


pavlos77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο τον επιασαν γιατι οπως ειδες α.ειναι ενα γνωστο προσωπο.β.εγιναν χιλιαδες καταγγελιες κτλ.

αμα καθε μερα ασχολιοντουσαν ποιο εκλεψε το Password μου ποιος το ενα ποιος το αλλο.με την εκκλησια και τον καθε κολλημενο στις θρησκειες δυσκολα τα βαζεις.αν ηταν αυτος σε καμια αλλη χωρα παιζει να τον ειχαν λιθοβολησει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φορμα του hotmail καταρχην ειναι μεγαλη βλακεια (σορρυ κιολας) μηνες προσπαθουσα να ανοιξω το λογαριασμο μου που ειχα ξεχασει ( αναγκαστικα να αλλαξω pass γιατι μου τον χακαραν με αποτελεσμα και το fb οταν ημουν φανταρος και δεν τον ειχα κρατησει :mad: :mad: :mad: ) και επαιρνα την ιδια απαντηση παντα.. τελικα το εφτιαξα μονος μου... λογικα θα εχει βαλει κινητο τηλεφωνο... αυτο για την αναγνωριση προσωπων ισχυει που λενε τα παιδια πιο πανω αλλα και παλι αν το εχει για να κανει "συλλογη" απο φιλους ισως αποδειχθει αχρηστο... ας επικοινωνησει με τους διαχειρηστες του fb να του εξηγησει τι συνεβη, το πιο πιθανο ειναι να της στειλουν μηνυμα στο κινητο (στανταρ θα ζητησουν αποδεικτικα οτι ειναι οντως αυτη) ωστε να μπορεσει να αποκτησει προσβαση.. επισης η ΔΗΕ δεν μπορει να κανει και πολλα αλλα μπορεις να ζητησεις αναλυση απο που εγινε η συνδεση λογαριασμου της εκεινη την μερα και θα σου απαντησουν (απο το fb) οτι εγινε απο την ταδε IP εκεινη της ωρα απο την ταδε περιοχη κλπ κλπ, αυτα μπορεις να τα πας στην ΔΗΕ και θα σου πουν τι επιλογες εχεις (αλλα μην φανταστεις θα υδρωσουν κιολας οπως προειπαν) αν καταφερει και βγαλει ακρη και αποκτησει προσβαση ξανα να ακυρωσει το hotmail και να φτιαξει ενα gmail (πολυ πιο ασφαλες) και να χρησιμοποιησει αυτο.. επισης αν θες στειλε ενα prive message να σου δωσω καποιες συμβουλες για κωδικους που το εχω ψαξει αρκετα..οτι θες μου λες
καλη επιτυχια :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια παρενθεση(ΑΝ αποδειξει οτι ειναι δικο της το account και ΑΝ το facebook θελησει να δωσει Ip Τοτε μονο θα παρει την ip).επισης μια Ip μονη της ειναι αχρηστη.οπου και να την παει χρειααζεται να υπαρχει εισαγγελικη παρεμβαση για να δεις σε ποιο χρηστη ανηκει.αν θελει να πληρωνει σε δικηγορους μια χαρα τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην πρωην μου που της το ειχα χακαρει εγω (για να φρικαρει λιγο...χαχαχαχαχ :P ) της την δωσανε πολυ αμεσα.. ισχυει δεν λεει τποτα καθως στην δικια μου περιπτωση της ελεγε αθηνα (γενικα), απλα το ειπα γιατι παντα μια πληροφορια μπορει να φανει χρησιμη...επισης αυτο που ακουω αρκετα πλεον και απο ατομα μεσα στο forum για το πως θα σβησει το fb να ενημερωσω οτι ΠΟΤΕ δεν σβηνετε απλα απενεργοποιειται απλα..λιγο offtopic το τελευταιο αλλα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καταγγελία μπορω να κανω αν γνωρίζω το ονομα του ατόμου;

Γενικότερα κάποια λύση προκειμένου να διαγραφεί...;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Report κανεις και βαζεις και αλλα 10-20 ατομα να κανουν REPORT.

Καταγγελια που να κανεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην πρωην μου που της το ειχα χακαρει εγω (για να φρικαρει λιγο...χαχαχαχαχ :P ) της την δωσανε πολυ αμεσα.. ισχυει δεν λεει τποτα καθως στην δικια μου περιπτωση της ελεγε αθηνα (γενικα), απλα το ειπα γιατι παντα μια πληροφορια μπορει να φανει χρησιμη...επισης αυτο που ακουω αρκετα πλεον και απο ατομα μεσα στο forum για το πως θα σβησει το fb να ενημερωσω οτι ΠΟΤΕ δεν σβηνετε απλα απενεργοποιειται απλα..λιγο offtopic το τελευταιο αλλα οκ

υπαρχει η απενεργοποιηση που οκ απενεργοποιειται και υπαρχει το delete που παλι δεν θα πω οτι το σβηνει τελειως απλα σβηνονται και οι friends διαγραφεται και το email και μετα πρεπει να το ξαναφτιαξεις απο την αρχη και δεν θα σου πει οτι το eemail χρησιμοποιειται ηδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει η απενεργοποιηση που οκ απενεργοποιειται και υπαρχει το delete που παλι δεν θα πω οτι το σβηνει τελειως απλα σβηνονται και οι friends διαγραφεται και το email και μετα πρεπει να το ξαναφτιαξεις απο την αρχη και δεν θα σου πει οτι το eemail χρησιμοποιειται ηδη.

αυτο δεν το εχω βρει πουθενα η δεν το θυμαμαι τουλαχιστον..θα το ψαξω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και παλι δεν το σβηνει τελειως νομιζω αλλα anyway

το ενα ειναι απενεργοποιηση.δεν χρειαζεται να φτιαξεις νεο account.απλα το κανεις Reactivate.το delete σε σβηνει θεωρητικα τελειως δηλαδηδεν μπορεις απλα να κανεις ενεεργοποιση.πρεπει να ξαναφτιαξεις το account απο την αρχη.αλλο που αμα βαλεις το ιδιο email ξαφνικα τα ατομα που θα σου προτεινει θα ειναι παλιοι σου φιλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ενα ειναι απενεργοποιηση.δεν χρειαζεται να φτιαξεις νεο account.απλα το κανεις Reactivate.το delete σε σβηνει θεωρητικα τελειως δηλαδηδεν μπορεις απλα να κανεις ενεεργοποιση.πρεπει να ξαναφτιαξεις το account απο την αρχη.αλλο που αμα βαλεις το ιδιο email ξαφνικα τα ατομα που θα σου προτεινει θα ειναι παλιοι σου φιλοι.

την επομενη φορα που θα βαρεθω το fb μου θα το κανω ετσι να δω γιατι μου φαινεται αυτο κανω καθε φορα αλλα ξανανοιγει.. thnx παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την επομενη φορα που θα βαρεθω το fb μου θα το κανω ετσι να δω γιατι μου φαινεται αυτο κανω καθε φορα αλλα ξανανοιγει.. thnx παντως

πρεπει να περασουν χ(14ημερες νομιζω) για να μην ξανανοιγει.στο λεει κιολας.οτι νομιζω εχεις 14 ημερες πριν σβηστει τλειως.αν μεσα στις 14 μερες κανεις Login τοτε ξανανοιγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα....εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το ινσταγκραμ...λοιπόν είχα πάει να δημιουργήσω ένα δεύτερο προφιλ ,χρησιμοποιούνται όμως τον ίδιο αριθμό κινητού τηλεφώνου..... διαγραφω αργότερα αυτό το λογαριασμό ,αλλά στο προφίλ που έχω τώρα εξακολουθεί να μην δέχεται τον αριθμό μου ,λέγοντας ότι προέκυψε σφαλμα!! Πιστεύετε θα γίνει τίποτα με τις αναφορές που έχω στείλει στη διαχείριση του ινσταγκραμ???

Και κατι ακόμα....αν έχεις προσθέσει στο προφίλ σου μόνο το ιμειλ ,είναι ασφαλές σε περίπτωση που κάποιος προσπαθήσει να παραβιάσει ή ακόμα και να παραβιάσει το προφίλ ??? Εννοώ θα σταλεί κάποιο μέιλ ή θα έρθει καποια ειδοποιήση?? Γτ δεν μπορώ να ενεργοποιήσω και τον έλεγχο ταυτότητας δύο παραγόντων ,αφού δεν μου δέχεται το κινητό....

Είναι το τρίτο προφίλ που κάνω και φοβάμαι μην το χάσω κι αυτό ..

Επεξ/σία από MariaPto
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/04/2020 at 17:40, MariaPto said:

Καλησπέρα....εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το ινσταγκραμ...λοιπόν είχα πάει να δημιουργήσω ένα δεύτερο προφιλ ,χρησιμοποιούνται όμως τον ίδιο αριθμό κινητού τηλεφώνου..... διαγραφω αργότερα αυτό το λογαριασμό ,αλλά στο προφίλ που έχω τώρα εξακολουθεί να μην δέχεται τον αριθμό μου ,λέγοντας ότι προέκυψε σφαλμα!! Πιστεύετε θα γίνει τίποτα με τις αναφορές που έχω στείλει στη διαχείριση του ινσταγκραμ???

Και κατι ακόμα....αν έχεις προσθέσει στο προφίλ σου μόνο το ιμειλ ,είναι ασφαλές σε περίπτωση που κάποιος προσπαθήσει να παραβιάσει ή ακόμα και να παραβιάσει το προφίλ ??? Εννοώ θα σταλεί κάποιο μέιλ ή θα έρθει καποια ειδοποιήση?? Γτ δεν μπορώ να ενεργοποιήσω και τον έλεγχο ταυτότητας δύο παραγόντων ,αφού δεν μου δέχεται το κινητό....

Είναι το τρίτο προφίλ που κάνω και φοβάμαι μην το χάσω κι αυτό ..

σου εχω απαντησει στο αλλο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...