Προς το περιεχόμενο

Αφαίρεση ελιάς και Εοπυυ.


Galatea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα πάντως μου είχαν κάνει βιοψία στο κεφάλι και μου είχαν πει ότι είναι πάνω-κάτω σαν την αφαίρεση σπίλου. Μια χαρά κάνουν από όσο γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γεια σας. λιγο παλιο το θεμα αλλα εχω μια απορια... σε δημοσια νοσοκομεια μπορουμε να αφαιρεσουμε σπιλους για λογους ομορφιας? γνωριζει κανεις?

Εχω 3 στο μαγουλο δεξια  (οχι κρεατοελιες). ειναι ιδιαιτερα ασχημες.

μηπως γνωριζει καποιος αν δεχονται να τις αφαιρεσουν σε δημοσιο νοσοκομειο με ασφαλεια? ειμαι φοιτητρια και καταλαβαινετε δε μπορω να παω σε πλαστικο 

 

 

καλο ειναι να πας σε εξειδικευμενους γιατρους για αφαιρεση σπιλων. Το Συγγρος ειναι δημοσιο και ειναι κορυφη σε αυτα τα θεματα. τελειο δεν ειναι μιας και δημοσιο με οτι συνεπαγεται .. αναμονη, κοσμος κτλ αλλα εκει θα ειναι καλα να πας, να σε εξετασουν εαν πρεπει να βγουν . επισης σε θεματα ουλων, σου κανουν και πλαστικη μικροπεριοχης αλλα αυτο παντα μετα απο συννενοηση με τον θεραποντα γιατρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας. λιγο παλιο το θεμα αλλα εχω μια απορια... σε δημοσια νοσοκομεια μπορουμε να αφαιρεσουμε σπιλους για λογους ομορφιας? γνωριζει κανεις?

Εχω 3 στο μαγουλο δεξια  (οχι κρεατοελιες). ειναι ιδιαιτερα ασχημες.

μηπως γνωριζει καποιος αν δεχονται να τις αφαιρεσουν σε δημοσιο νοσοκομειο με ασφαλεια? ειμαι φοιτητρια και καταλαβαινετε δε μπορω να παω σε πλαστικο 

 

 

για εξέταση μπορείς να πας στο Α.Συγγρός.......για αφαίρεση όμως θα σε στείλουν στον αγ σάββα...εκεί θα σε δει πάλι κάποιος και θα σου κλείσει ραντεβού για την αφαίρεση(υπολόγιζε κανα 2-3μηνο)..

 

τώρα για την αφαίρεση για αισθητικούς λόγους....πήγαινε να σε εξετάσουν να δουν αν μπορεί να γίνει αφαίρεση κατ αρχήν...και αν είναι οκ...πες οτι υπάρχει κάποια ενόχληση και θα ήθελες να τη βγάλεις...

δε ξέρω αν καλύπτει η ασφάλεια τέτοιες επεμβάσεις αλλά χωρίς ασφάλιση..ήταν 25 ευρώ το κόστος της αφαίρεσης..

 

η διαδικασία αφαίρεσης είναι 10 λεπτά υπόθεση...αναισθησία και νυστέρι...μια μικρή τομή...ράμματα..

μετά από 10-15 μέρες πας να σου βγάλει τα ράμματα και σε κανα 2μηνο από την αφαίρεση, έχει βγεί και η βιοψία.

μιας και δεν είναι άμεση η ανάγκη αφαίρεσης, ρώτα επίσης μήπως θα ήταν καλύτερα να το τρενάρεις για μετά το καλοκαίρι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εξέταση μπορείς να πας στο Α.Συγγρός.......για αφαίρεση όμως θα σε στείλουν στον αγ σάββα...εκεί θα σε δει πάλι κάποιος και θα σου κλείσει ραντεβού για την αφαίρεση(υπολόγιζε κανα 2-3μηνο)..

 

τώρα για την αφαίρεση για αισθητικούς λόγους....πήγαινε να σε εξετάσουν να δουν αν μπορεί να γίνει αφαίρεση κατ αρχήν...και αν είναι οκ...πες οτι υπάρχει κάποια ενόχληση και θα ήθελες να τη βγάλεις...

δε ξέρω αν καλύπτει η ασφάλεια τέτοιες επεμβάσεις αλλά χωρίς ασφάλιση..ήταν 25 ευρώ το κόστος της αφαίρεσης..

 

η διαδικασία αφαίρεσης είναι 10 λεπτά υπόθεση...αναισθησία και νυστέρι...μια μικρή τομή...ράμματα..

μετά από 10-15 μέρες πας να σου βγάλει τα ράμματα και σε κανα 2μηνο από την αφαίρεση, έχει βγεί και η βιοψία.

μιας και δεν είναι άμεση η ανάγκη αφαίρεσης, ρώτα επίσης μήπως θα ήταν καλύτερα να το τρενάρεις για μετά το καλοκαίρι..

ευχαριστω για την απαντηση. 25 ευρω σε δημοσιο νοσοκομειο εννωεις? 

για το συγγρος εχω ακουσει τα καλυτερα αλλα δυστυχως μου πεφτει αρκετα μακρυα. για τις εξετασεις οκ εχω διαβασει πως γινεται κι οτι καλυτερα να τις αφαιρουμε χειμωνα, απλως δεν ξερω αν θα μου πουνε κατι του τυπου και καλα.... δεν ειναι κακοηθης οποτε δε μπορουμε να προχωρησουμε σε αφαιρεση... δεν εχω προβλημα να πληρωσω 25 η 30 ευρω την καθεμια αλλα σε ιδιωτικο που μου ειπανε 60 την κααθεμια δε μπορω δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα μιας και σπουδαζω 

σας ευχαριστω για τις απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση. 25 ευρω σε δημοσιο νοσοκομειο εννωεις? 

για το συγγρος εχω ακουσει τα καλυτερα αλλα δυστυχως μου πεφτει αρκετα μακρυα. για τις εξετασεις οκ εχω διαβασει πως γινεται κι οτι καλυτερα να τις αφαιρουμε χειμωνα, απλως δεν ξερω αν θα μου πουνε κατι του τυπου και καλα.... δεν ειναι κακοηθης οποτε δε μπορουμε να προχωρησουμε σε αφαιρεση... δεν εχω προβλημα να πληρωσω 25 η 30 ευρω την καθεμια αλλα σε ιδιωτικο που μου ειπανε 60 την κααθεμια δε μπορω δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα μιας και σπουδαζω 

σας ευχαριστω για τις απαντησεις

 

ναι..συγκεκριμένα στον αγ σάββά..εκεί σε στέλνουν και από το συγγρός..25 ευρώ για την επέμβαση...όλα αυτά όμως σε άνεργο..δεν ξέρω αν εσένα σε καλύπτει η όποια ασφάλεια μπορεί να έχεις και να μην πληρώσεις ούτε αυτά, όπως επίσης αν έχει αλλάξει κάτι με τόσες αλλαγές που κάνουν τελευταία..αυτά που έγραψα ίσχυαν το φεβρουάριο..

 

τώρα για το αν θα τις βγάλουν επειδή δεν είναι κακοήθης...δε γνωρίζω ακριβώς πως αποφασίζουν..... γι αυτό σου είπα πριν, οτι αν πας καλύτερα είναι να πεις οτι έχει μια μικρή ενόχληση(πχ όταν κοιμάσαι και ακουμπάει και τρίβεται το σημείο εκείνο , έχεις κνησμό)...μη πας χύμα και πεις ..βγάλτη μου γιατι δε μ αρέσει...

και όλα αυτά φυσικά, αφού γίνει εξέταση και πουν οτι μπορει να γινει αφαίρεση..

 

για το ιδιωτικό, αν είναι να γίνει αφαίρεση πάλι με ράμματα κτλ...δε νομίζω οτι αξίζει εφόσον δεν είναι άμεση ανάγκη αφαίρεσης και δεν επείγει για λόγους υγείας και μπορείς να περιμένεις....εκτός αν είναι με λειζερ και επειδή λες για πρόσωπο, μήπως αφήσει μικρότερο σημάδι και  είναι πιο γρήγορη επούλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ασφαλεια εχω ικα και σκευτηκα κι εγω να πω οτι π.χ εχω κνησμο αλλα μετα φοβηθηκα μηπως το καταλαβουν οτι δεν ειναι ετσι.
για να καταλαβεις ειναι απλες ελιες οι 2 κ η αλλη ισα που μπορω να την ψηλαφισω και λιιγο μικροτερες απο μια φακη.
το αν μεινει σημαδακι να σου πω δεν με πειραζει και τοσο διοτι συνηθως καθημερινα βαζω μεικ απ,
σε ιδιωτικο με το ικα γνωριζετε μηπως τι πληρωνω?
lucifer ειμαι πολυ μακρυα απο αθηνα αλλα σε ευχαριστω για την πληροφορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

κ εναν για Πάτρα please να παίρνω σειρά να το δρομολογίσω γιατι έχω να αφαιρέσω 2 και σκέφτομαι Σεπτέμβρη-Οκτώμβρη όταν δεν θα έχει ζέστες.

πόσα παίρνουν στο περίπου περίπου σε ιδιωτικό με laser για αφαίρεση και βιοψία 2 ελιών ? μια κρεατοελιά μέγεθος μεγάλης φακής και μια ακόμα στην γάμπα έχω απο την ώρα που γεννήθηκα. Εχω και μερικές μικρές σε άλλα μέρη αλλα δεν με ενοχλούν σε κάτι.

πόσο καιρό παίρνει για να επουλωθεί πλήρως?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παιδιά!  :rolleyes:

Θέλω και εγώ να αφαιρέσω δύο κρεατοελιές και θα θελα να ρωτήσω μήπως κάποιος ξέρει κάποιον δερματολόγο ο οποίος να είναι σχετικά οικονομικός γιατί έχω διαβάσει κάτι για πολύ μεγάλα ποσά που δεν θα μπορούσα να διαθέσω. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει ας απαντήσει ή ας στείλει πμ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

προσοχή πάντως στον γιατρό ε , εμένα μου αφαίρεσαν 2 σε δημόσιο , μια πίσω απ το αφτί και μια στη γάμπα 
σε αυτή πίσω απ το αφτί έμεινε το κλασικό σημαδάκι και όλη η δουλειά έγινε απο την γιατρό , τίποτα τρομερό , στην γάμπα όμως που μου αφαίρεσε τα ράμματα ο ειδικευόμενος μ άφησε μεγαλύτερο σημάδι καθώς έκανε άτσαλη αφαίρεση και τα είχε ματώσει (τον είχε κράξει και η γιατρός)
το κουφό ειναι πως προχθές εκεί που έξυσα το πόδι μου πρόσεξα κάτι σαν καύκαλο , λέω τι ειναι αυτό ,προσπαθώ να το πιάσω να το τραβήξω δεν μπορούσα , το κάνω με ένα τσιμπιδάκι κ έβγαλα ένα κομματάκι ράμμα σχεδόν 3 χρόνια μετά , λολ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για αισθητικους λογους θελω να αφαιρεσω 2 ελιες απ το προσωπο.Δερμστολογος μ ειπε δεν ειναι κακοηθης. Ξερει κανεις το κοστος για πλαστικο ιδιωτη? Καμια προταση μιας κ δεν εχω ασφαλεια σε καποιο ταμειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...