Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ηχεία z506!


papm94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις πήρα τα ηχεία z506 τα συνδέω κανονικά και παίζουν τα 3 απο τα 5(sto youtube....). Τα υπόλοιπα βγάζουν έναν μυστήριο ήχο (βράζουν).Τι κάνω?

Επίσης όταν πατάω το μπλε βέλος για δοκιμή (εικόνα) παίζουν και τα 5 ηχεία απλά στη θέση του γούφες παίζει ένα ηχείο.

 

post-274930-0-85616300-1379105499_thumb.png

Επεξ/σία από papm94
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τα ιδια και κανουν ακριβος το ιδιο βουιτο. το προβλημα δεν ειναι τα ηχεια αλλα οτι για να εχεις 5.1 ηχο πρεπει να υποστιριζει και το αρχειο μουσικης σου. Με λιγα λογια το youtube δεν ειναι για αυτο. Εγω παντως τα 2 πισινα ηχεια τα εβγαλα οπως επισης και το μεσαιο και ειμαι με 2.1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κατι δεν ειναι για 5.1  δεν θα παιξει 5.1 εκτος αν καποιος βαλει plugin για αυτην την δουλεια.(το εχω δει σε winamp) η συνδεσει τα πσω ηχεια με ανταπτορα στην ιδια υποδοχη με τα μπροστινα.απλα χανει το 5.1 οταν βλεπει dvd κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αντάπτορα χρειάζομαι για να το κάνω? Τι  ενοεις οτι θα χάνω 5.1 οταν θα βλέπω dvd?



αν κατι δεν ειναι για 5.1  δεν θα παιξει 5.1 εκτος αν καποιος βαλει plugin για αυτην την δουλεια.(το εχω δει σε winamp) η συνδεσει τα πσω ηχεια με ανταπτορα στην ιδια υποδοχη με τα μπροστινα.απλα χανει το 5.1 οταν βλεπει dvd κτλ.

αν τα συνδέσω με αυτό http://www.amazon.com/RiteAV-Feet-3-5mm-Stereo-Cable/dp/B000V0G2C4/ref=pd_sim_e_1  ??

θα έχω πάλι πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αντάπτορα χρειάζομαι για να το κάνω? Τι  ενοεις οτι θα χάνω 5.1 οταν θα βλέπω dvd?

στα dvd παλι θα ακους και απο τα 4 ηχεια απλα δεν θα χωριζει ο ηχος σε μπροστα και πισω

ανταπτορα θες Mini jack αρσενικο και απο την αλλη 2 Mini jack θυληκα.κοστος ενα αντε 2 ευρω.

 

Τι αντάπτορα χρειάζομαι για να το κάνω? Τι  ενοεις οτι θα χάνω 5.1 οταν θα βλέπω dvd?

 

αν τα συνδέσω με αυτό http://www.amazon.com/RiteAV-Feet-3-5mm-Stereo-Cable/dp/B000V0G2C4/ref=pd_sim_e_1  ??

θα έχω πάλι πρόβλημα?

http://www.pmtonline.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/1000x1000/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/6/1/610/pmtonline-jhs-st91854-31.jpg

 

αυτο απο το amazon δεν θα σου προσφερει κατι εκτος αν χανω εγω κατι.αυτο που σου λεω θα μπει στην καρτα και τα μπροστα και τα πισω θα τα βαλεις στην υποδοχη για τα πισω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτήν την κάρτα ήχου θα καθαρίσω μια και καλή?http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/kartes-ixou-sound-cards/Creative-Sound-Blaster-5-1-VX-70SB107100003.htm

 

 

Αν και υποτίθεται πως της μητρικής(realtek) υποστηρίζει 5.1....

 post-274930-0-79692700-1379147750_thumb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι θεμα καρτας.ειναι οτι οταν ακους πχ mp3 επειδη τα mp3 δεν ειναι για 5.1 δεν παιζουν τα 2 απο τα 5 ηχεια.σε winamp υπηρχε Plugin που εκανε τα πισω να παιζουν οτι και τα μπροστα.σε καποια αλλα Logitech μπορουσες και το αλλαζες απο το Control Τους αν θυμαμα καλα.z5500.to utube δεν εχω δει να υποστηριζει 5.1 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι θεμα καρτας.ειναι οτι οταν ακους πχ mp3 επειδη τα mp3 δεν ειναι για 5.1 δεν παιζουν τα 2 απο τα 5 ηχεια.σε winamp υπηρχε Plugin που εκανε τα πισω να παιζουν οτι και τα μπροστα.σε καποια αλλα Logitech μπορουσες και το αλλαζες απο το Control Τους αν θυμαμα καλα.z5500.to utube δεν εχω δει να υποστηριζει 5.1 .

ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ !

τιποτα.στην καρτα ηχουν δεν νομιζω να βρεις κατι παραπανω.εγω μονο ετσι ειχα καταφερει με τα πρωτα ηχεια και μετα με τα 5500 ειχε επιλογη απο το Remote τους που μπορουσα να τα βαλω να παιζουν ολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...