Προς το περιεχόμενο

το λαπτοπ σφυρίζει


micahel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα προβλήματα δεν σταματάνε ποτέ :-( :mad: :angry:

 

λοιπόν είναι η μάνα μου στο λάπτοπ με μια καρτέλα mozilla και φτιάχνει ένα site σε joomla, κατεβαίνει για καφέ και όταν έρχεται το λαπτοπ κλειστό. Το ανοίγει και αρχίζει να κάνει μπιπ μπιπ σαν να μην έχει μπαταρία (το λαπτοπ είναι με καλώδιο, την μπαταρία δεν τη χρησιμοποιώ αλλά υπάρχει)  μετά από λήγω το λαπτοπ σβήνει μόνο. Το ξανανοίγω και μπαίνω με safe mode αλλά πάλι τα ίδια. Το ξανανοίγω και μπαίνω κανονικά στα windows και κοιτάω τη γράφει στη μπαταρία και λέει δεν ανιχνεύτηκε μπαταρία ,δηλαδή οκ (όλη αυτή τη ώρα το λαπτοπ σφύριζε). Το βγάζω από τη μπρίζα να αποφορτίσει το λαπτοπ και το τροφοδοτικό ,πατάω το power πάλι τα ίδια.

 

Τη λέτε να φταίει, το λαπτοπ το αγόρασα 2 ιουλη του 2010 και είναι turbox αλλά δεν έβγαλε ποτέ πρόβλημα.

υποψιάζομαι  ότι είναι το τροφοδοτικό του και δεν δίνει σωστά ρεύμα τη λέτε;

 

 

 



το λαπτοπ ειναι της υπογραφής και έχει windows 7 64bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με τι ρυθμό σφυρίζει?



τα προβλήματα δεν σταματάνε ποτέ :-( :mad: :angry:

 

λοιπόν είναι η μάνα μου στο λάπτοπ με μια καρτέλα mozilla και φτιάχνει ένα site σε joomla, κατεβαίνει για καφέ και όταν έρχεται το λαπτοπ κλειστό. Το ανοίγει και αρχίζει να κάνει μπιπ μπιπ σαν να μην έχει μπαταρία (το λαπτοπ είναι με καλώδιο, την μπαταρία δεν τη χρησιμοποιώ αλλά υπάρχει)  μετά από λήγω το λαπτοπ σβήνει μόνο. Το ξανανοίγω και μπαίνω με safe mode αλλά πάλι τα ίδια. Το ξανανοίγω και μπαίνω κανονικά στα windows και κοιτάω τη γράφει στη μπαταρία και λέει δεν ανιχνεύτηκε μπαταρία ,δηλαδή οκ (όλη αυτή τη ώρα το λαπτοπ σφύριζε). Το βγάζω από τη μπρίζα να αποφορτίσει το λαπτοπ και το τροφοδοτικό ,πατάω το power πάλι τα ίδια.

 

Τη λέτε να φταίει, το λαπτοπ το αγόρασα 2 ιουλη του 2010 και είναι turbox αλλά δεν έβγαλε ποτέ πρόβλημα.

υποψιάζομαι  ότι είναι το τροφοδοτικό του και δεν δίνει σωστά ρεύμα τη λέτε;

 

 

 



το λαπτοπ ειναι της υπογραφής και έχει windows 7 64bit

Όσον αφορά την μάρκα,δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβός όπως όταν τελειώνει η μπαταρία περίπου ανά 1.5 δευτερόλεπτο και δεν κλίνει ούτε όταν κλείνω τα ηχεία.

 

Δεν είχε βγάλει ποτέ πρόβλημα και πάντα μας εξυπηρετούσαν πολύ καλά. Πήραμε turbo x κυρίως για το πιο φθηνό service

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω κατι τετοιο λεω ,με την μπαταρια σταματαει



ακυρο αντε παλι τα ίδια και με μπαταρία μονο που τώρα οταν κλείνω τον ηχο σταματαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως κατι παιζει με τον ηχο του λαπτοπ?μπορεις να καταλαβεις αν ερχεται το σφυριγμα απο τα ηχεια ή απο κατω?(σκληρος,μητρικη γενικοτερα)..μπορει ναναι κατι πολυ απλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τα ηχεια ειναι ο ηχος



μόλις μίλησα με το πλαίσιο μου λένε ότι έχει βραχυκυκλώσει και να μην το πειράξω γιατί μπορεί να καεί. πioς πληρώνει πάλι :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...