Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν πρόγραμμα εγγραφής cd-dvd


elteo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να γράψω ένα CD μουσικής μια φορά είχα χρησιμοποιήσει το αυτό !Το βρήκα,απλό,γρήγορο και λειτουργικό.

Τώρα για Data μπορείς να χρησιμοποιήσεις ακόμα και το build-in των Windows.



Είχα ξεχάσει το ashampoo είναι η αλήθεια.Τελευταία φορά που το χρησιμοποίησα πάει πολύ καιρός!Προτίμησε το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cdburnerXP

γράφει τα πάντα

http://cdburnerxp.se/help/doku.php

 

Πολυ καλο το cdburnerXP για data, αλλα στην δημιουργια CD μουσικης εχει το χειροτερο ποιοτικα ηχητικο αποτελεσμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα πρότεινα και εγώ εξ αρχής,αλλά είναι πιο πολύ (όπως και λέει το όνομα του) image burner. Σε data πάλι οκ,αλλά για μουσική είναι ..άστο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία έχω βολεύτει με το BurnAware [που είναι λιτό πλήρες και ελαφρύ (λίγο προσοχή θέλει στο install γιατί αν δεν προσέξεις σου βάζει την AVG toolbar). Η αλήθεια είναι πως τώρα πια όλα τα burning software είναι εξίσου καλά, πιο πολύ ρόλο παίζει το τι θα σε βολέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ashampoo, CDburnerXP και burnaware χρησιμοποιούν την μηχανή Starburn.

Άρα είναι ίδια ποιοτικά. Άρα είναι τι προτιμάς εσύ. Προσωπικά πιο λιτό και καθαρό μου φάνηκε το BurnAware.

 

Το imgburn και το nero έχουν άλλη μηχανή.

 

Το Imgburn είναι άλλης κλάσης, αλλά για cd, και ειδικά audio cd προτιμώ να ανοίγω burnaware για την ευκολία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ashampoo, CDburnerXP και burnaware χρησιμοποιούν την μηχανή Starburn.

Άρα είναι ίδια ποιοτικά. Άρα είναι τι προτιμάς εσύ. Προσωπικά πιο λιτό και καθαρό μου φάνηκε το BurnAware.

 

Το imgburn και το nero έχουν άλλη μηχανή.

 

Το Imgburn είναι άλλης κλάσης, αλλά για cd, και ειδικά audio cd προτιμώ να ανοίγω burnaware για την ευκολία.

 

Ιδια ποιοτικα?

Σε μενα παντως το καλυτερο ηχητικα αποτελεσμα σε audio CD εδωσε με διαφορα το Nero ακολουθησαν με αξιοπρεπη αποδοση το Ashampoo και το InfraRecorder αρκετα ποιο κατω

το BurnAware και απαραδεκτα ηχητικα το  Imgburn και το CDburnerXP.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ιδια ποιοτικα?

Σε μενα παντως το καλυτερο ηχητικα αποτελεσμα σε audio CD εδωσε με διαφορα το Nero ακολουθησαν με αξιοπρεπη αποδοση το Ashampoo και το InfraRecorder αρκετα ποιο κατω

το BurnAware και απαραδεκτα ηχητικα το  Imgburn και το CDburnerXP.

 

Χρησιμοποιούν την ίδια μηχανή γραψίματος τα προγράμματα που ανέφερα.

Έτσι, θα έπρεπε τo ashampoo, burnaware και cdburnerxp να δώσουν ίδιο αποτέλεσμα.

Υποθέτω οτι τα έγραψες όλα σε ίδια μάρκα cd, ίδια αρχεία όλα, με την ίδια μέθοδο και με το ίδιο pc. Δε ξέρω, σπάνια γράφω cd, έχω να γράψω και 3 χρόνια.

Το Imgburn πάντως για dvd δεν το πιάνει κανένα, ούτε καν δηλαδή.

Burrrn έχεις δοκιμάσει; (για audio cd εννοώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χώρια την μηχανή όμως είναι και οι ρυθμίσεις που ίσως να είναι διαφορετικές σε κάθε πρόγραμμα...

 

 

(Και όποιος είναι ψείρας ας μετατρέψει τα αρχεία σε επαγγελματικό πρόγραμμα μουσικής και να τα γράψει σαν data)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υποθέτω οτι τα έγραψες όλα σε ίδια μάρκα cd, ίδια αρχεία όλα, με την ίδια μέθοδο και με το ίδιο pc. 

 

 

Ναι.

 

 

Burrrn έχεις δοκιμάσει; (για audio cd εννοώ).

 

Οχι δεν το ειχα υποψη θα το δοκιμασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...