Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για Gigabyte GTX 760 OC


booZe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μην δίνετε σημασία σε ανθρώπους που δεν έχουν γνώση.....η 760 έχειLink.png Site: http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-760/specifications">max temps 97c

το πρόβλημα σου λογικά είναι από το airflow.επηρεάζονται αρκετά οι κάρτες αν δεν υπάρχει καλή ροή αέρα τους θερινούς μήνες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όπα! Εσύ χτύπησες και 1241 MHz GPU clock, ωραίος! :)

 

Οπότε γενικά στα ίδια επίπεδα είμαστε. Με official max temp 97 oC που γράφει και ο συνάδελφος Αντώνης παραπάνω, μάλλον επιβιώνουμε με 79-80.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα σας πω εγώ με την Giga 760, μετα απο μισή ωρα Bf3 οτι η κάρτα παει 62C ,τι θα μου πείτε?? Τι 80αρια ρε σεις την καλύτερη υλοποίηση έχετε της 760 και βγαζετε 80αρια?? Εγώ ήμουν σε δωμάτιο 25-26C,αλλά έχω πολύ Κάλο airflow στο κουτί.. Επίσης δοκιμαστεί τους τελευταίους beta που έχουν βγει,με αυτους είμαι και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή η κάρτα έχει σχεδιαστεί να βαράει τον ζεστό αέρα προς τα πλάγια,οπότε χρειάζεται οπωσδήποτε έναν πλαινό ανεμιστήρα να βαράει προς τα ΕΞΩ και όχι προς τα μέσα για να φεύγει ο ζεστός αέρας απο το κουτί.Αν και λογικό,το λέω και απο προσωπική εμπειρία με την κάρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα σας πω εγώ με την Giga 760, μετα απο μισή ωρα Bf3 οτι η κάρτα παει 62C ,τι θα μου πείτε?? Τι 80αρια ρε σεις την καλύτερη υλοποίηση έχετε της 760 και βγαζετε 80αρια?? Εγώ ήμουν σε δωμάτιο 25-26C,αλλά έχω πολύ Κάλο airflow στο κουτί.. Επίσης δοκιμαστεί τους τελευταίους beta που έχουν βγει,με αυτους είμαι και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

Μπορεί να βελτιώνεται το θέμα στους beta, εγώ τον πλαινό 23' τον έχω βγάλει και δεν τον ξαναβάζω για κανέναν λόγο, airflow έχω καλό σίγουρα μήπως δεν έχεις τους ανεμιστήρες της κάρτας στο auto?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Auto είναι παντα. Τι να πω,στο πλάι το Midi r2 δεν έχει υποδοχή για ανεμιστήρα ,και τώρα που εβγαλα την ψήκτρα και εβαλα υδροψυξη ,κυκλοφορεί καλυτερα ο αέρας μεσά. Πριν με την γομαροψυκτρα είχα 66-67C,τώρα είμαι στα 62. Έχω 2χ140mm μπροστά που βαζουν αερα στο κουτι,1χ140στο κάτω μέρος του κουτιου που βάζει και αυτος ,1χ140 στο πίσω μέρος που βγαζει και 2χ120 στο πάνω μέρος που βγάζουν και αυτοι τον αέρα. Δοκιμαστεί και με αλλους driver,εκεί πιστεύω είναι το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο πεμπτη -παρασκευη που θα ερθει και η δικη μου giga rev 2.0 θα δουμε τις θερμοκρασιες της και σιγουρα η αλλαγη παστας με pk-2 θα βοηθησει !! (οτι παρω κερδος θα ναι)!! B) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα παντως η δικιά μου (αγορασμένη πριν 1 μήνα rev 2) σε idle εχω 39 βαθμούς και σε dishonored , bioshock, tomb raider ειμαι στους 71 περίπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Spank Με ποιους driver? Εγώ minimum έχω 30C..

 

30C .... :mellow: με τους 320.49 αλλα το airflow στο κουτάκι μου δεν ειναι και το καλύτερο (δεν εχει να βάζω απο μπροστά φρέσκο αέρα) οποτε μαλλον για αυτο

 

Edit : Τώρα ειμαι στους 37 idle

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...