Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για Gigabyte GTX 760 OC


booZe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά το κουτί σουρωτήρι είναι η μόνη λύση :P 



αυτή η κάρτα έχει σχεδιαστεί να βαράει τον ζεστό αέρα προς τα πλάγια,οπότε χρειάζεται οπωσδήποτε έναν πλαινό ανεμιστήρα να βαράει προς τα ΕΞΩ και όχι προς τα μέσα για να φεύγει ο ζεστός αέρας απο το κουτί.Αν και λογικό,το λέω και απο προσωπική εμπειρία με την κάρτα. 

το χω σκεφτεί αυτό που λες για τη δική μου gigabyte, παρόλα αυτά ακολουθώ το προτεινόμενο airflow του κουτιού μου και ο πλαϊνός χτυπάει προς τα μέσα και η ζέστη φεύγει από πάνω και πίσω με αρκετά καλά αποτελέσματα (όχι πάνω από 70 βαθμούς για έως 50% ανεμιστήρες)

 

βέβαια δεν έχω 760 που ίσως έχει πιο ζεστό chip από το tahiti 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρά είναι το 800D, καλύτερα φαν θα θες..

Ποιο δυνατά ? γιατι ο μόνος ανεμιστήρας μου βάζει αέρα μεσα στο κουρί ειναι στο δάπεδο απο κατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονό εμένα πάει τόσο ψηλά η θερμοκρασία? βέβαια εγώ δεν έχω ούτε aircondition και είναι γενικά ζεστό το δωμάτιο, το κουτί είναι μεγάλο αρκετά και έχω 2 120αρηδες ένας βάζει μπροστά και ένα βγάζει πίσω, αλλά και πάλι πολύ υψηλές μου φαίνονται οι θερμοκρασίες. post-140509-0-02977600-1379499543_thumb.png

 

αυτά είναι idle απο εκκίνηση μέχρι 30' λεπτα tomb raider.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα στο δωματιο σου εχεις πανω απο 28C+,και εχεις μονο 2 fans ,πανω κατω λογικο οι υψηλες θερμοκρασιες.. Δοκιμασε να βαλεις αν θες και τους 326.80 drivers,μηπως καλυτερεψουν τα temps της καρτας γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε με ανοικτό το πλαϊνό του κουτιού και δες αν έχεις σημαντική διαφορά πριν αρχίσεις να τρελαίνεσαι με drivers κτλ, πολύ πιθανόν να 'χεις θέμα airflow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τρελαίνομαι κουβέντα κάνουμε,  θα δοκιμάσω και με τους beta μήπως δω διαφορά...

 

Βγήκαν οι καινούργιοι σήμερα για δοκίμασε τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...