Προς το περιεχόμενο

pc built for dota-lol


nikolas V

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα.Μπορειτε να μου κανετε προτασεις για pc για τα παιχνιδια dota και lol με μεγιστο ποσο τα 1000 ευρω μαζι με την οθονη?Δεν υπαρχει αλλη χρηση,αναγκη για αλλα προγραμματα.Περιοχη Θεσσαλονικη.Ποντικια,πληκτρολογια κλπ υπαρχουν.Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπλήρωσε το παρακάτω και πες και αν θες οc.

Φόρμα Αγοράς-Αναβάθμισης υπολογιστή



Για αγορά υπολογιστή


Αναφέρουμε:

Ποσό που διαθέτουμε :

Χρήση υπολογιστή :

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσό που διαθέτουμε : 1000 € max

 

Χρήση υπολογιστή : gaming

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: lol,dota

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. χρειαζομαι οθονη

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? οχι δε χρειαζεται

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). θεσσαλονικη

 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? καλυτερα απο ενα

 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? θα το στησω εγω!

 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . εχω λειτουργικο!

 

oc δεν με ενδιαφερει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο όριο των χρημάτων που έθεσες υπερτερεί η amd. Αν έδινες +200 ευρώ θα μπορούσες να πας σε intel 4670k + z87 mobo. Σαφώς πιο δυνατή cpu. Αν όμως το όριο είναι τα 1000 ευρώ, είναι χαζό να βάλεις ίντελ και να κόψεις από τα γραφικά από τη στιγμή που ασχολείσαι κυρίως με παιχνίδια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jsiskos, ξέχασες να βάλεις σκληρό δίσκο.

 

Δεν είναι το θέμα αν υπερτερεί ή οχι.Όπως είπε και ο φίλος απο πάνω, ο intel είναι πιο ακριβός και σε αυτό το budget θα κόψεις απο κάρτα γραφικών (που ουσιαστικά δε χρειάζεται και δεν πρέπει) για να χωρέσεις intel και δε θα έχεις κανένα ώφελος.Άντε 5-10 fps παραπάνω.

 

Ορίστε και μια σύνθεση απο μένα απλά πρόσθεσε τα εξής στην παραγγελία (visionstudio στη Θεσσαλονίκη)

 

Link.png Site: https://www.skroutz.gr/s/2195774/Western-Digital-Caviar-Blue-1TB-3-5-SATA-%CE%99%CE%99%CE%99.html">Σκληρός Δίσκος (60.61)

 

Link.png Site: https://www.skroutz.gr/s/2692191/Kingston-HyperX-Black-8GB-DDR3-1600MHz-Dual-Kit.html">RAM (70.70)

 

Σύνολο: 1012,79 ευρω

post-265521-0-57735300-1379352360_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν είμαι και ειδικός αλλά για LoL και dota με μία Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/2884852/MSI-Radeon-HD7850-2GB-OC.html">τέτοια δε θα είναι υπερ-καλυμένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν είμαι και ειδικός αλλά για LoL και dota με μία Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/2884852/MSI-Radeon-HD7850-2GB-OC.html">τέτοια δε θα είναι υπερ-καλυμένος;

Θα είναι αλλά αναφέρει χρήση gaming οπότε δε νομίζω να μείνει σε αυτά τα 2 μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πιο αδυναμη καρτα καλυπτει.. το ερωτημα ειναι θελει ο ts να εχει το δυνατοτερο στα χρηματα του, η κατι που να τρεχει απλως απροβληματιστα dota και lol, με λιγοτερα χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είσαι στο mid και γίνεται ο κακός χαμός στη dota2 ειλικρινά δεν ξέρω ποια κάρτα είναι ικανή να κρατήσει 60fps min με όλα τα γραφικά στο φουλ! Όσοι παίζουμε το διαπιστώνουμε. Τώρα όσο για το λολ που είναι αστείο παιχνιδάκι, ναι η 7850 είναι υπέρ-αρκετή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολυτως κατανοητα και λογικα αυτα που μου λες,αν ομως αφαιρουσαμε το dvd και το ssd,και καναμε τη διαμορφωση με ιντελ;ποσο θα κοστιζε;

 

ευχαριστω για το ενδιαφερον παιδια,μεχρι να γραψω γεμισε η σελιδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολυτως κατανοητα και λογικα αυτα που μου λες,αν ομως αφαιρουσαμε το dvd και το ssd,και καναμε τη διαμορφωση με ιντελ;ποσο θα κοστιζε;

 

ευχαριστω για το ενδιαφερον παιδια,μεχρι να γραψω γεμισε η σελιδα!

Δεν υπάρχει λόγος να βγάλεις τίποτα και ειδικά τον SSD που θα κάνει το σύστημα να πετάει αλλά  υπολόγισε με τα παρακάτω (5 ευρω φθηνότερη μητρική, 60 ευρω ακριβότερος cpu)

 

Link.png Site: http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=34687&cat=3">Μητρική

 

Link.png Site: http://visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=34699&cat=2&sub=384&pmanuf=0&sort=undefined&step=undefined">Επεξεργαστής

 

Κατ' εμε δεν αξίζει με τίποτα να πετάξεις τον SSD για να βάλεις κλειδωμένο επεξεργαστή που δε θα σου προσφέρει τίποτα παραπάνω απο τον 6300 σε τέτοια χρήση.

Άσχετα με το αν θα κάνεις overclock ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψή μου είναι να μη γίνουν εκπτώσεις σε μητρική-κουτί-τροφοδοτικό που αποτελούν το τρίπτυχο ενός στιβαρού και rock-stable συστήματος. Συν το ότι τo κουτί που πρότεινα προσφέρει ποιότητα ζωής(no noise).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...