Προς το περιεχόμενο

[smartphone] Samsung Galaxy Note 199€ @plaisio.gr [ΤΕΛΟΣ]


xristoslet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπάρχει τελικά newsletter με περισσότερα προϊόντα. Η τιμή του note ειναι απο το newsletter για επαγγελματίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαίρετε στα παιδιά του φορουμ! Θέλω την άποψη σας:

Αγόρασα το κινητο της εν λόγο προσφορας γιατί θεώρησα ότι είναι αρκετά καλή η τιμή αλλά ωστόσο δεν είμαι σίγουρος ότι θα το χρησιμοποιήσω επειδή έχω ήδη ένα note αγορασμένο από αγγελία. Η μεχρι  τώρα εμπειρία μου: είναι μία καταπληκτική συσκευή που με έχει εντυπωσιάσει με μοναδικά μειονεκτήματα που εγώ βρήκα να είναι η διάρκεια της μπαταρίας του και το πολύ μεγάλο μέγεθος όσων αφορά τη μεταφορά του. Δεν ξέρω αν η μπαταρία ήταν σε κακή κατάσταση λόγω του ότι το πήρα μεταχειρισμένο αλλα μία μέρα που μου τέλειωσε όταν χρειαζόμουν το τηλέφωνο, νευρίασα τόσο που την έβγαλα και την πέταξα!!! 

 

Το ερωτημα μου είναι: σε τι τιμή να δώσω το μεταχειρισμένο με αγγελία? Είναι σε καλή σχετικά κατάσταση με όλα τα παρελκόμενά του (εκτός φυσικά την μπαταρία). Ή μήπως να βάλω αγγελία αυτό που πήρα από την προσφορά στο πλαίσιο (σημερα θα μου ερθει) και απλά να αγοράσω μία καινούρια μπαταρία για το μεταχειρισμένο?

 

Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...Η τιμή του note ειναι απο το newsletter για επαγγελματίες...

Tο newsletter είναι για όλους, με τιμή τηλεφώνου στα 162 € γιά για τους επαγγελματίες (τιμή B2B *) & στα 199 € για τους υπόλοιπους...

 

* http://en.wikipedia.org/wiki/Business-to-business

 

   http://www.plaisiob2b.gr/b2b_plaisio/b2b/init.do

 

...Αγόρασα το κινητο της εν λόγο προσφορας...

...Εχω ήδη ένα note αγορασμένο από αγγελία...

...Το ερωτημα μου είναι: σε τι τιμή να δώσω το μεταχειρισμένο με αγγελία? Είναι σε καλή σχετικά κατάσταση με όλα τα παρελκόμενά του (εκτός φυσικά την μπαταρία). Ή μήπως να βάλω αγγελία αυτό που πήρα από την προσφορά στο πλαίσιο (σημερα θα μου ερθει) και απλά να αγοράσω μία καινούρια μπαταρία για το μεταχειρισμένο?

Καθαρά προσωπική σου απόφαση...

 

Εσύ πρέπει να κρίνεις τι σε εξυπηρετεί καλύτερα...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε στα παιδιά του φορουμ! Θέλω την άποψη σας:

Αγόρασα το κινητο της εν λόγο προσφορας γιατί θεώρησα ότι είναι αρκετά καλή η τιμή αλλά ωστόσο δεν είμαι σίγουρος ότι θα το χρησιμοποιήσω επειδή έχω ήδη ένα note αγορασμένο από αγγελία. Η μεχρι  τώρα εμπειρία μου: είναι μία καταπληκτική συσκευή που με έχει εντυπωσιάσει με μοναδικά μειονεκτήματα που εγώ βρήκα να είναι η διάρκεια της μπαταρίας του και το πολύ μεγάλο μέγεθος όσων αφορά τη μεταφορά του. Δεν ξέρω αν η μπαταρία ήταν σε κακή κατάσταση λόγω του ότι το πήρα μεταχειρισμένο αλλα μία μέρα που μου τέλειωσε όταν χρειαζόμουν το τηλέφωνο, νευρίασα τόσο που την έβγαλα και την πέταξα!!! 

 

Το ερωτημα μου είναι: σε τι τιμή να δώσω το μεταχειρισμένο με αγγελία? Είναι σε καλή σχετικά κατάσταση με όλα τα παρελκόμενά του (εκτός φυσικά την μπαταρία). Ή μήπως να βάλω αγγελία αυτό που πήρα από την προσφορά στο πλαίσιο (σημερα θα μου ερθει) και απλά να αγοράσω μία καινούρια μπαταρία για το μεταχειρισμένο?

 

Ευχαριστώ!!

 

Τωρα που ειναι χωρις μπαταρια πως θα δει ο αλλος οτι δουλευει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AnTuTu και άλλα Benchmarks του είδους νομίζω ότι δεν ενδιαφέρουν κανένα στη συγκεκριμένη περίπτωση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το κινητο το περνεις για δυο λογους πρωτος η μεγαλη οθονη αν φυσικα θελεις μεγαλη οθονη και δευτερος γιατι θα εχεις Ελληνικη εγγυηση 2 χρονια.

 

Αλλιως πας σε ενα Κινεζικο που θα ειναι και καλυτερο.

 

Φυσικα στα Κινεζικα υπαρχει ο φοβος του after sale service.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα μπήκα στον πειρασμό και έκανα και εγώ την παραγγελία χθες το βράδυ ...σήμερα 11:00 μου έστειλαν mail σχετικά με κάποιο πρόβλημα στην διαθεσιμότητα του προϊόντος και ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου .....μήπως πάνε για ακύρωση η τίποτα άλλο..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εδωσα! Ανταλλαγη με το Note 2 με φιλο και η διαφορα που θα του δωσω ειναι ενα φορματ συν αλλαγη παστας στο φορητο του.

 

Παω το απογευμα να παρω βαση για το αυτοκινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή παράγγειλα δύο και τελικά θα αγοράσω μόνο το ένα υπάρχει διαθέσιμο στο όνομα μου ένα black με παραλαβή από το Πλαίσιο Συντάγματος...
Αν ενδιαφέρει κάποιον ας μου στειλει ΡΜ να του δώσω τον αριθμό παραγγελίας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα μπήκα στον πειρασμό και έκανα και εγώ την παραγγελία χθες το βράδυ ...σήμερα 11:00 μου έστειλαν mail σχετικά με κάποιο πρόβλημα στην διαθεσιμότητα του προϊόντος και ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου .....μήπως πάνε για ακύρωση η τίποτα άλλο..?

Oσες φορες στο μακρινο πλεον παρελθον ειχα παραγγειλει απο αυτο το μαγαζι και ερχοταν αυτο ακριβως το email επεφτε ακυρο (και συνηθως δεν επικοινωνουσαν καν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε καημο με το note..Να θυμησω οτι ειναι dual core ετσι...?

antutu 6000 πανω κατω.

 

Μικρή σημασία έχει αυτό σε αυτή τη τιμή...

 

Εγώ το χρησιμοποιώ για συγκεκριμένο κυρίως λόγο. Χρειάζομαι remote desktop παντού και κάθε ώρα και καθώς με Android μπορώ να έχω mouse το χτύπησα χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

Έχω και ένα iPhone 4S, θα χρησιμοποιώ και τα δύο τώρα. Δεν ξέρω ακόμα ποιό θα είναι "πρώτο" και ποιό "δεύτερο", θα δείξει...

 

Πάντως στο Πλαίσιο Συντάγματος είχαν σε demo και το Note 1 και το Note 2. Εντάξει, το Note 2 είναι ΣΑΦΩΣ πιο γρήγορο (ειδικά στον Chrome) αλλά για μένα αρκεί και το 1.

 

Και αν τυχόν σε κανά 6μηνο "πέσει" τόσο η ταχύτητα του, το πουλάω για πλάκα πιστεύω 90-100€...

 

 

Καλημέρα μπήκα στον πειρασμό και έκανα και εγώ την παραγγελία χθες το βράδυ ...σήμερα 11:00 μου έστειλαν mail σχετικά με κάποιο πρόβλημα στην διαθεσιμότητα του προϊόντος και ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου .....μήπως πάνε για ακύρωση η τίποτα άλλο..?

 

Εγώ το παρέλαβα πριν 1 ώρα από Πλαίσιο Συντάγματος. Οπότε γενικα ακύρωση δεν παίζει, τουλάχιστον όχι σε όσους έλαβαν κανονικά επιβεβαίωση παραγγελίας κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν παίζει γενικα ακύρωση...

Kαι τα δικά μου είναι έτοιμα προς παράδοση στο Πλαίσιο Συντάγματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαίωση έλαβα και εγώ ...μάλιστα αναφέρει στην εξέλιξη της παραγγελίας ότι θα μου αποσταλεί στις 23 του μήνα . Μετά από λίγο μου έσκασε το mail για το πρόβλημα διαθεσιμότητας .. τεσπα ίσως να μην το έχουν στο άσπρο χρώμα ετοιμοπαραδοτο η για να με ενημερώσουν ότι θα υπάρχει αυτή η καθυστέρηση καθότι είμαι από επαρχία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...