Προς το περιεχόμενο

Οθόνη για console gaming


gsisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! τι θα προτείνατε καθαρά για gaming σε playstation 3(ps4 αργότερα)  αντε και για καμια ταινια πάνω απο 19" μέχρι 150Ε? ταβάνι τα 200 αλλά και πάλι δε θα ήθελα να ξεπερασω τα 150. δεν συμφέρει καλύτερα η αγορα ενος σκετου μονιτορ απο καινουργια τηλεόραση;(δεν παρακολουθω τηλεόραση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω την εξής:

 

https://www.skroutz.gr/s/3047971/LG-24EA53VQ.html

 

1. Παίρνεις 24'' αρκετά κάτω απ' τα 200€.

 

2. Είναι IPS 1080p.

 

 

:mrgreen:

 

 

Ειδάλλως, για extreme budget καταστάσεις πέφτεις στις 23'' αλλά και πάλι IPS 1080p με 140€! :

 

https://www.skroutz.gr/s/3523250/LG-23EA53V.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

220 αυτη και καλη μαλιστα http://www.msystems.gr/index.php?category=2323&product=15486

 

Είναι TN Panel.

 

Άντε να το ξαναπαραθέσω, μπας και βάλεις μυαλό:

 

http://www.insomnia.gr/topic/499642-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7/ post #14

 

Μόλις χθες τα λέγαμε.

 

Απ' το ένα αυτί μπαίνουν, απ' το άλλο βγαίνουν...

 

Γιατί να καταδικαστεί ο άνθρωπος με TN Panel??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε το έχω κοιτάξει το skroutz παιδια τις ξέρω τις τιμές απλά είπα μήπως είχατε υποψιν καμια ευκαιρία που δεν την πήρε το μάτι μου! επίσης το έχω υπόψιν μου να είναι IPS. τι λέτε κι εσείς γι αυτό που αναφέρω στην αρχή; μιας και δεν παρακολουθω τηλεόραση δεν συμφέρει καλυτερα ενα σκετο μονιτορ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Αυτές που σου πρότεινα, έχουν και οι 2 HDMI.

 

2. Γιατί χωλοσκάς για δαύτο???

 

DVI και HDMI είναι το ίδιος ακριβώς πράγμα, από άποψη ποιότητας εικόνας. Απλά το HDMI περνάει και ήχο. 

 

Αυτά!  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε το έχω κοιτάξει το skroutz παιδια τις ξέρω τις τιμές απλά είπα μήπως είχατε υποψιν καμια ευκαιρία που δεν την πήρε το μάτι μου! επίσης το έχω υπόψιν μου να είναι IPS. τι λέτε κι εσείς γι αυτό που αναφέρω στην αρχή; μιας και δεν παρακολουθω τηλεόραση δεν συμφέρει καλυτερα ενα σκετο μονιτορ?

με τον ηχο εχεις σκεφτει τι θα κανεις;

απο που θα ακους δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Αυτές που σου πρότεινα, έχουν και οι 2 HDMI.

 

2. Γιατί χωλοσκάς για δαύτο???

 

DVI και HDMI είναι το ίδιος ακριβώς πράγμα, από άποψη ποιότητας εικόνας. Απλά το HDMI περνάει και ήχο. 

 

Αυτά!  :-)

 

Εχεις δικιο το εψαξα λιγο γι αυτο και εκανα διορθωση το ποστ μου

με τον ηχο εχεις σκεφτει τι θα κανεις;

απο που θα ακους δηλαδη

 

δε μπορω να βγαλω output στο στερεοφωνικό μου; εχω επιπλάκι οπου εχω την τηλεοραση πανω μαζι με το ps3 και απο κατω το στερεοφωνικο και παίζω έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορω να βγαλω output στο στερεοφωνικό μου; εχω επιπλάκι οπου εχω την τηλεοραση πανω μαζι με το ps3 και απο κατω το στερεοφωνικο και παίζω έτσι

 

Έτσι ακριβώς είμαι κι εγώ κι έχω άφθονη ένταση!!!

 

Σωστόςςςςςςςς!  :mrgreen:

 

(Philips MC-M350 εδώ και 10 χρόνια, ΣΚΥΛΙ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο το εψαξα λιγο γι αυτο και εκανα διορθωση το ποστ μου

 

δε μπορω να βγαλω output στο στερεοφωνικό μου; εχω επιπλάκι οπου εχω την τηλεοραση πανω μαζι με το ps3 και απο κατω το στερεοφωνικο και παίζω έτσι

θα χρειαστεις το rca που εχει η κονσολα να το συνδεσεις στο Line in του στερεοφωνικου σου.Να το συνδεσεις και να κανεις τις καταλληλες ρυθμισεις απο το μενου για να εχεις τον ηχο απο εκει δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με προβλημάτισε η ερωτηση του παιδιού παντως. έχει κανονικά υποδοχή το monitor οπως ας πουμε η τηλεοραση για να στειλω τον ηχο στο ηχειο;

 

edit: δεν σε προλαβα απαντησες ηδη..το rca ειναι η εισοδος για το scart στο ps3. εννοεις να στελνω εικονα στη tv με το hdmi και να στειλω ηχο στο στερεοφωνικο με το καλωδιο του scart?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με προβλημάτισε η ερωτηση του παιδιού παντως. έχει κανονικά υποδοχή το monitor οπως ας πουμε η τηλεοραση για να στειλω τον ηχο στο ηχειο;

φυσικα και οχι,αν το μονιτορ εχει ενσωματωμενα ηχεια θα το γραφει.

γι αυτο στο ειπα κ εγω εξαλλου μη βρεθεις προ εκπληξεων :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με προβλημάτισε η ερωτηση του παιδιού παντως. έχει κανονικά υποδοχή το monitor οπως ας πουμε η τηλεοραση για να στειλω τον ηχο στο ηχειο;

 

edit: δεν σε προλαβα απαντησες ηδη..το rca ειναι η εισοδος για το scart στο ps3. εννοεις να στελνω εικονα στη tv με το hdmi και να στειλω ηχο στο στερεοφωνικο με το καλωδιο του scart?

 

 

φυσικα και οχι,αν το μονιτορ εχει ενσωματωμενα ηχεια θα το γραφει.

γι αυτο στο ειπα κ εγω εξαλλου μη βρεθεις προ εκπληξεων :whistle:

 

Δε ξέρω, τι γίνεται σε συνδυασμό με το ps3.

 

Εγώ εννοούσα καλώδιο 3.5mm απ' το stereo στη μητρική του pc. Έτσι το έχω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...