Προς το περιεχόμενο

Μπαταρία iPhone4 16gb


N3CR4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες έχει όντως καταστραφεί η μπαταρία του ή εμένα μου φαίνεται;

 

Κρατάει 1 ημέρα πλέον μετά από 2 χρόνια που το έχω. Το πήρα με το συμβόλαιό μου στις 20-09-2011.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λολ. Μια χαρά ακούγεται :) (με βάση τις μπαταρίες των μεταγενέστερων).

 

Εχεις jailbreak? αν ναι κατέβασε το Battery detective από σύντια να δεις τί γίνεται με τη μπαταρία. Πάντως τρώει αρκετά και με τη χρήση κλπ.

 

Αν χαλάσει η μπαταρία θα σου κάνει κουλά, θα κλείνει ενω ειναι φορτισμένο κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λολ. Μια χαρά ακούγεται :) (με βάση τις μπαταρίες των μεταγενέστερων).

 

Εχεις jailbreak? αν ναι κατέβασε το Battery detective από σύντια να δεις τί γίνεται με τη μπαταρία. Πάντως τρώει αρκετά και με τη χρήση κλπ.

 

Αν χαλάσει η μπαταρία θα σου κάνει κουλά, θα κλείνει ενω ειναι φορτισμένο κλπ.

 

Α ναι; Εγώ νόμιζα ότι έχει κάποιο θέμα γτ στον 1ο χρόνο μου κράταγε 2 ημέρες. Να μην ασχοληθώ δλδ να την αλλάξω; 

 

Jailbreak όχι δεν έχω. Μήπως έχεις κάποιο άλλο προγραμματάκι (από το AppStore) κατά νου για να δω τι παίζει και πέφτει σε μια μέρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι; Εγώ νόμιζα ότι έχει κάποιο θέμα γτ στον 1ο χρόνο μου κράταγε 2 ημέρες. Να μην ασχοληθώ δλδ να την αλλάξω; 

 

Jailbreak όχι δεν έχω. Μήπως έχεις κάποιο άλλο προγραμματάκι (από το AppStore) κατά νου για να δω τι παίζει και πέφτει σε μια μέρα;

Aπό το app store οχι. Αλλά μπορείς να κοιτάξεις κάποια πράγματα, πχ αυτά που τρώνε πολύ μπαταρία είναι το location services, το 3G αν είναι ανοιχτό και είσαι σε μέρος που δεν έχει καλό σήμα 3G και διαρκώς ψάχνει, επίσης μπορείς να δεις στις ρυθμίσεις στα notifications και να κλείσεις από το notification center κάποια που πιθανώς να σου είναι άχρηστα (πχ μετοχές κλπ).

 

Επίσης πήγαινε στις υπηρεσίες τοποθεσίας, κάτω κάτω (αν θυμάμαι καλά) λέει system services και εκει μέσα κλείνεις όλα OFF από το 3ο και κάτω. 

 

Και μια δυο φορές το μήνα άστο το κινητό να αποφορτιστεί εντελώς και φόρτισέ το. Και γενικά είναι καλό να το φορτίζεις όταν φτάσει στο 20. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι μπορει να εχει χασει λιγο ειναι αληθεια. Οχι σε επιπεδο για να σε απασχολει βεβαια.

Οταν κανει κουλα η μπαταρια οπως λεει η φιλη μας απο πανω, ειναι λογω του controller της μπαταριας, οχι λογω "κουρασμενων στοιχειων". Εκει βεβαια αλλαζεις την μπαταρια καθως ειναι ενσωματωμενος στην μπαταρια.

Το οτι σου τελειωνει πιο γρηγορα ειναι περισσοτερο θεμα αυξημενων απαιτησεων απο τα προγραμματα, παρα λογω φθορας μπαταριας. Αν εβαζες το iOS 5 και χρησιμοποιουσες τα προγραμματα που ειχες τοτε, δεν θα ειχε αλλαξει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι μπορει να εχει χασει λιγο ειναι αληθεια. Οχι σε επιπεδο για να σε απασχολει βεβαια.<br>

Οταν κανει κουλα η μπαταρια οπως λεει η φιλη μας απο πανω, ειναι λογω του controller της μπαταριας, οχι λογω "κουρασμενων στοιχειων". Εκει βεβαια αλλαζεις την μπαταρια καθως ειναι ενσωματωμενος στην μπαταρια.<br>

Το οτι σου τελειωνει πιο γρηγορα ειναι περισσοτερο θεμα αυξημενων απαιτησεων απο τα προγραμματα, παρα λογω φθορας μπαταριας. Αν εβαζες το iOS 5 και χρησιμοποιουσες τα προγραμματα που ειχες τοτε, δεν θα ειχε αλλαξει κατι.

Έτσι ειναι. Στο 4s του αντρα μου και στο 4αρι φίλης αλλάξαμε γιατί τα παιξε και άρχισε να κανει επανεκκινήσεις ή να σβήνει στο άσχετο κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...