Προς το περιεχόμενο

iOS 7 Eπίσημο Θέμα


flox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Δεν το έχω βάλει ακόμη, στο iphone 5 σίγουρα ΔΕ θα το βάλω γιατί δε θυσιάζω το jailbreak και κάποια σημαντικότατα tweaks, όπως callbar, quick compose/reply κλπ για το 7. Στο ipad θα κάνω το εγχείρημα και ο Θεός βοηθός. Πάντως με τις φωτό που είδα κλπ δεν έχω ενθουσιαστεί με τα γραφικά, θυμίζουν Κάντυ Κάντυ και Νηλς Χολγκερσον (για τους πιο παλιούς :) )

Χαχαχα απο αποδοση δεν ξερω ακομα πως παει αλλα απο γραφικα ειναι χαλια νομιζω πως βγηκαν με λαθος σειρα αυτο επρεπε να ειναι το ios6 και το 6 να ειναι το τωρινο 7......παντως δεν θελω να φανταστω πως θα ειναι το ios 8 :P

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Το ιος 8 θαχει ταπετσαρία το Deathstar και η Σίρι θα μιλάει σαν το Yoda.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

 

Δεν το έχω βάλει ακόμη, στο iphone 5 σίγουρα ΔΕ θα το βάλω γιατί δε θυσιάζω το jailbreak και κάποια σημαντικότατα tweaks, όπως callbar, quick compose/reply κλπ για το 7. Στο ipad θα κάνω το εγχείρημα και ο Θεός βοηθός. Πάντως με τις φωτό που είδα κλπ δεν έχω ενθουσιαστεί με τα γραφικά, θυμίζουν Κάντυ Κάντυ και Νηλς Χολγκερσον (για τους πιο παλιούς :) )

Χαχαχα απο αποδοση δεν ξερω ακομα πως παει αλλα απο γραφικα ειναι χαλια νομιζω πως βγηκαν με λαθος σειρα αυτο επρεπε να ειναι το ios6 και το 6 να ειναι το τωρινο 7......παντως δεν θελω να φανταστω πως θα ειναι το ios 8 :P

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Το ιος 8 θαχει ταπετσαρία το Deathstar και η Σίρι θα μιλάει σαν το Yoda.
Χαχαχαχα τραγικο.... :P Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εντυπωσεις μου ειναι ακρως θετικες σαν γραφικα και περιβαλλον, το ios 6 μοιαζει αρχαιο μπροστα του. Σαν αποδοση νομιζω ειναι λιγο πιο βαρυ απο το 6 και με μερικες random laggies που και που αλλα τιποτα που να ενοχλει, θα στρωσει και με τον καιρο. Νομιζω η Apple επιτελους ανανεωσε σωστα το ios, σκεφτομουν να παω για galaxy γιατι απο το 4 στο 5 ηταν ακριβως το ιδιο OS και ειχα βαρεθει, τωρα νομιζω θα παραμεινω στο Apple ecosystem.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μη τρελαθούμε κιόλας καλό είναι το εφταρι...παίρνει βελτίωση και θα την δούμε..

Έχει διάφορα το 7.0 με το 7.0.1 ? ποιοι έχουν 7.0.1 ?

 

Επίσης το iTunes Radio το χει δει κάποιος ? τι παίζει με αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφέρει το itunes radio οπότε και δεν το έχω ψάξει.

Σαν γραφικά δεν με τρέλανε, η task bar ΓΤΠΚαβάλα....

 

Σε όλα τα υπόλοιπα πολύ καλό! 

Στο 5 τρώει κάτι lags που και που, κανένας με 4άρι να μας πει πώς παει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομουν να παω για galaxy γιατι απο το 4 στο 5 ηταν ακριβως το ιδιο OS και ειχα βαρεθει, τωρα νομιζω θα παραμεινω στο Apple ecosystem.. 

 

φίλε μου εγώ την έκανα, είχα apple απο iphone2 μέχρι τώρα το 5. Με το που είδα ότι το 5ς είναι μια απο τα ίδια, την κοπάνησα για galaxy s4 (450 ευρώ το βρίσκεις παντού)  και ίσως επιστρέψω πίσω όταν βγει το iphone 6. Για να μην το βγάλω οφφτοπικ, αν θες λεπτομεριες στείλε πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Οι εντυπωσεις μου ειναι ακρως θετικες σαν γραφικα και περιβαλλον, το ios 6 μοιαζει αρχαιο μπροστα του. Σαν αποδοση νομιζω ειναι λιγο πιο βαρυ απο το 6 και με μερικες random laggies που και που αλλα τιποτα που να ενοχλει, θα στρωσει και με τον καιρο. Νομιζω η Apple επιτελους ανανεωσε σωστα το ios, σκεφτομουν να παω για galaxy γιατι απο το 4 στο 5 ηταν ακριβως το ιδιο OS και ειχα βαρεθει, τωρα νομιζω θα παραμεινω στο Apple ecosystem.. </p>

 

Αρχαίο μοιάζει ή λίγο πιο σοβαρό από το καρικατουρέ ιος 7;

 

Εντάξει μη τρελαθούμε κιόλας καλό είναι το εφταρι...παίρνει βελτίωση και θα την δούμε..<br>

Έχει διάφορα το 7.0 με το 7.0.1 ? ποιοι έχουν 7.0.1 ?

 

Επίσης το iTunes Radio το χει δει κάποιος ? τι παίζει με αυτό?

Κανείς δεν έχει γιατί ειναι μόνο για 5c/5s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αρχαίο μοιάζει ή λίγο πιο σοβαρό από το καρικατουρέ ιος 7; 

 

Γουστα... Το ειχα βαρεθει το ιδιο και το ιδιο παντως, απο το 4 στο 5 που πηγα ηταν σαν να μην αλλαξα καν κινητο, τωρα εδωσε μια φρεσκαδα το 7αρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αρχαίο μοιάζει ή λίγο πιο σοβαρό από το καρικατουρέ ιος 7;

 

Γουστα... Το ειχα βαρεθει το ιδιο και το ιδιο παντως, απο το 4 στο 5 που πηγα ηταν σαν να μην αλλαξα καν κινητο, τωρα εδωσε μια φρεσκαδα το 7αρι.
Εντάξει εγώ είχα βαρεθεί τις αλλαγές απο την άλλη γιατί έχω κανει τόσο theming με winterboard τα τελευταία 3 χρόνια που δε συμμαζεύεται, ακόμα και custom icons κλπ με photoshop έκανα, animated weather να βρέχει και να κάνει σαχλαμάρες πάνω στα εικονίδια, διάφορα χρώματα κλπ κλπ και βαρέθηκα και τα πέταξα όλα και είναι μια χαρά με τα σημαντικά tweaks και μόνο.Απλά λέω καρικατουρέ γιατί αυτό το παστέλ ειναι αρκετά κίτς, θα μπορούσαν να βάλουν λίγο πιο ζωντανά χρώματα, και ειδικά το imessage και η εφαρμογή mail με τα μπλε βελάκια, trash κλπ μοιάζει λες και τα ζωγράφισε 6χρονο. Να χαρώ τη ρέτινα με αυτές τις σάχλες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που θα ηθελα ειναι να μπορω να αλλαξω το χρωμα στα βασικα μενου(οπως settings, contancts) κτλπ, θα ηθελα να εχει επιλογη για λιγο πιο grey/dark grey οπως εχουν τα office 2013 γιατι αυτη η ασπριλα μου χτυπαει λιγο ωρες ωρες.. Τα εικονιδια μου αρεσουν παρα πολυ αλλα πρεπει να αλλαξουν σε ολες τις εφαρμογες γιατι οι παλιες δεν φαινονται ωραιες.

 

Τα cydia themes τα ειχα λιωσει στο 4αρι τα αλλαζα συνεχεια αλλα καποια στιγμη τα βαρεθηκα και εξαλου κανενα δεν ηταν τοσο καλο οσο το original, μετα με το 5 δεν ειχα την επιλογη jailbreak για να αλλαξω λιγο και απλα μου φανηκε πολυς καιρος με το original theme και ετσι βλεπω το 7 σαν ευχάριστη αλλαγη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εγω αυτο που θα ηθελα ειναι να μπορω να αλλαξω το χρωμα στα βασικα μενου(οπως settings, contancts) κτλπ, θα ηθελα να εχει επιλογη για λιγο πιο grey/dark grey οπως εχουν τα office 2013 γιατι αυτη η ασπριλα μου χτυπαει λιγο ωρες ωρες.. Τα εικονιδια μου αρεσουν παρα πολυ αλλα πρεπει να αλλαξουν σε ολες τις εφαρμογες γιατι οι παλιες δεν φαινονται ωραιες.</p>

<p> </p>

<p>Τα cydia themes τα ειχα λιωσει στο 4αρι τα αλλαζα συνεχεια αλλα καποια στιγμη τα βαρεθηκα και εξαλου κανενα δεν ηταν τοσο καλο οσο το original, μετα με το 5 δεν ειχα την επιλογη jailbreak για να αλλαξω λιγο και απλα μου φανηκε πολυς καιρος με το original theme και ετσι βλεπω το 7 σαν ευχάριστη αλλαγη. </p>

 

Γιατί δεν ειχες επιλογή για τζειλμπρεικ;;

 

Ναι η ασπρίλα ειναι φρικτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Οταν το πηρα δεν υπηρχε και μετα λεω αστο αφου θα βαλω το 7 ετσι και αλλιως.. :P</p>

Ε άλλο αυτό άλλο "δεν είχα την επιλογή τζειλμπρέικ" χαχα έτσι οπως το πες λέω τί λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...