Προς το περιεχόμενο

iOS 7 Eπίσημο Θέμα


flox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας παιδια. Εχω ipad 3 ios 5.1.1 jb και θελω να το παω σε ios 7.0.2 Μπορειτε να μου πειτε τα βηματα ενα ενα και αναλυτικα γιατι ειμαι εντελως ασχετος; (δεν θελω να χασω τις φοτωγραφιες και τα βιντεο σημειωσεις και λοιπα) Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Γεια σας παιδια. Εχω ipad 3 ios 5.1.1 jb και θελω να το παω σε ios 7.0.2 Μπορειτε να μου πειτε τα βηματα ενα ενα και αναλυτικα γιατι ειμαι εντελως ασχετος; (δεν θελω να χασω τις φοτωγραφιες και τα βιντεο σημειωσεις και λοιπα) Ευχαριστω</p>

 

Καλησπέρα. Τραβάς τις φωτό σου, τις σημειώσεις κλπ πρέπει ναχουν αποθηκευτεί μέσω icloud. Πηγαινε στο ιτουνς κανε δεξι κλικ στη συσκευή και transfer purchases, και στην καρτέλα Apps σκρολλάρισε κάτω κάτω και δες αν έχεις δεδομένα μεσα σε κάποιες εφαρμογές και τράβα τα.

 

Μετά ρηστόρ, SETUP AS NEW και συγχρονισμός.

Αλλα γνώμη μου μην το πας 7, ειναι τράτζικ για ιπαντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ειναι τρατζικ? και τι να κανω αφου ολες οι εφαρμογες και παιχνιδια ζητανε ιος 7

 

το ρηστορ και το σετ απ ασ νιου το κανω μεσω πισι?

Δεν υπάρχει περίπτωση να ζητάνε όλες οι εφαρμογές ios 7. Αναβαθμίζονται να υποστηρίζουν και iOS 7 αλλά δεν ζητάνε σώνει και καλά. Στο 5άρι έχω 6.1.2 και ΚΑΜΙΑ εφαρμογή δεν έχει πρόβλημα. Το restore/setup as new το κάνεις από υπολογιστή ναι, γιατί αν πας να το κάνεις μέσα από το τηλέφωνο θα κολλήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω τη βοήθεια σας. Εχω το 3gs σε 5.0.1 JB και θελω να αναβαθμίσω σε 7.0.2. Ξερω οτι δεν εχει βγει ακόμα το JB αλλά δεν με πειράζει ιδιαίτερα μετά το κλείσιμο του installous. Αυτο που θα με πειραξει παρα πολύ είναι να χάσω ότι εφαρμογή έχω ήδη περασμένη (πχ navigators etc). Υπάρχει τρόπος να διατηρήσω αυτες τις εφαρμογές ?  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω τη βοήθεια σας. Εχω το 3gs σε 5.0.1 JB και θελω να αναβαθμίσω σε 7.0.2. Ξερω οτι δεν εχει βγει ακόμα το JB αλλά δεν με πειράζει ιδιαίτερα μετά το κλείσιμο του installous. Αυτο που θα με πειραξει παρα πολύ είναι να χάσω ότι εφαρμογή έχω ήδη περασμένη (πχ navigators etc). Υπάρχει τρόπος να διατηρήσω αυτες τις εφαρμογές ?  :unsure:

ΟΧΙ αναβάθμιση, restore / SETUP AS NEW. Γιατί αλλιώς θα κολλήσει. Τις σπασμένες εφαρμογές δε μπορείς να τις διατηρήσεις μέσα στο τηλέφωνο, μόνο να τις φυλάξεις στο itunes κάνοντας δεξί κλικ  - transfer purchases. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ αναβάθμιση, restore / SETUP AS NEW. Γιατί αλλιώς θα κολλήσει. Τις σπασμένες εφαρμογές δε μπορείς να τις διατηρήσεις μέσα στο τηλέφωνο, μόνο να τις φυλάξεις στο itunes κάνοντας δεξί κλικ  - transfer purchases. 

 

Όταν βγει JB και για το 7.0.2, θα μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές ξανά στο iphone ή πρέπει να αποδεχτώ ότι θα τις χάσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ΟΧΙ αναβάθμιση, restore / SETUP AS NEW. Γιατί αλλιώς θα κολλήσει. Τις σπασμένες εφαρμογές δε μπορείς να τις διατηρήσεις μέσα στο τηλέφωνο, μόνο να τις φυλάξεις στο itunes κάνοντας δεξί κλικ - transfer purchases.

Όταν βγει JB και για το 7.0.2, θα μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές ξανά στο iphone ή πρέπει να αποδεχτώ ότι θα τις χάσω ?

Θε μπορείς αν έχεις τα ipa για ifunbox πέρασμα ή αν ανανεωθεί το appsync.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θε μπορείς αν έχεις τα ipa για ifunbox πέρασμα ή αν ανανεωθεί το appsync.

 

Marilina για πες τα πιο απλά για να καταλάβω. Πρεπει να μην αναθαθμισω τη bb ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marilina για πες τα πιο απλά για να καταλάβω. Πρεπει να μην αναθαθμισω τη bb ?

Η baseband δεν έχει καμία σχέση με όλα αυτά. Το αν θα πρέπει να μην την αναβαθμίσεις ή όχι έχει σχέση με το αν το τηλέφωνο είναι ξένο. Αν είναι ελληνικό δεν έχεις θεμα ανησυχίας με τη baseband μην κλειδώσει με την αναβάθμιση.

 

Τα άλλα που σου είπα είναι πολύ απλά. Η κάθε εφαρμογή που εγκαθίσταται στο τηλέφωνο έχει ένα αρχείο στον υπολογιστή IPA (όπως λέμε exe κλπ κλπ). Αυτό το αρχείο της εφαρμογής αν το έχεις μπορείς με ένα πρόγραμμα που λεγεται ifunbox να το κάνεις install ipa (δηλαδή να εγκαταστήσεις την εφαρμογή που έχεις κατεβάσει στον υπολογιστή σου στο κινητό μέσω αυτού του προγράμματος. Αυτό βέβαια για jailbroken συσκευές. 

 

Από την άλλη, για τις εν λόγω εφαρμογές, όταν πατάς δεξί κλικ στο κινητό στο itunes που σου λέει TRANSFER PURCHASES (δηλαδή να περαστούν από το κινητό στον υπολογιστή οι εφαρμογές που έχεις), οι "άλλες" εφαρμογές (αν καταλαβαίνεις τί εννοώ) μεταφέρονται μόνο αν υπάρχει εγκατεστημένο από τη cydia ένα tweak που λέγεται AppSync, το οποίο επιτρέπει να μεταφερθούν από και προς το κινητό οι εφαρμογές αυτές μέσω itunes. Αυτά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω τη βοήθεια σας. Εχω το 3gs σε 5.0.1 JB και θελω να αναβαθμίσω σε 7.0.2. Ξερω οτι δεν εχει βγει ακόμα το JB αλλά δεν με πειράζει ιδιαίτερα μετά το κλείσιμο του installous. Αυτο που θα με πειραξει παρα πολύ είναι να χάσω ότι εφαρμογή έχω ήδη περασμένη (πχ navigators etc). Υπάρχει τρόπος να διατηρήσω αυτες τις εφαρμογές ?  :unsure:

Ακυρο. Είδα τώρα ότι λες 3GS. Το 3GS πάει μόνο μέχρι 6.1.3, δεν υποστηρίζει την 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο για το νέο εφέ μετάβασης αξίζει (με ενεργοποιημένη τη μείωση κίνησης). Επίσης δουλεύει πια τέλεια τo accelerometer, τέλος οι 2-3 μοίρες λάθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...