Προς το περιεχόμενο

YouTube: Αναπαραγωγή video χωρίς σύνδεση από το Νοέμβριο στις mobile εφαρμογές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια σημαντική αναβάθμιση στις mobile εφαρμογές του YouTube ανακοίνωσε σήμερα η Google για την πλατφόρμα του iOS και του Android.Σύμφωνα με το μήνυμα που ανέβηκε στο επίσημο blog του YouTube, θα είναι δυνατή η αναπαραγωγή βίντεο από την υπηρεσία μέσω των εφαρμογών χωρίς να απαιτείται σύνδεση στο Internet, φτάνει πριν ο χρήστης να έχει επιλέξει την αποθήκευση τους στη συσκευή.

 

Με βάση την ανακοίνωση, η δυνατότητα αυτή θα παρέχεται με περιορισμούς οι οποίοι δεν έχουν γίνει ακόμα γνωστοί αν και κατά πάσα πιθανότητα θα υπάρχει κάποιο χρονικό όριο. Η δυνατότητα αυτή θα ενσωματωθεί στην εφαρμογή του YouTube για το Android και στην εφαρμογή για iPhone/iPad τον προσεχή Νοέμβριο όπου και θα μάθουμε όλες τις λεπτομέρειες.

 

Link.png Site: YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι που μπορεις να το κανεις εδω και καιρο με εφαρμογες τριτων χωρις περιορισμους.

Πάρε παραδειγμα στα windows phone που όλα τα third party apps του YouTube έχουν offline mode.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα τελευταια η google κανει ξεπατικοσουρα ολα τα στοιχεια που προσπαθουν και δινουν οι 3d party developers στην εφαρμογη του youtube στα wp8. οπως και το minimize στο παραθυρο για ταυτοχρονη προβολη του βιντεου με της αναζητησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε παραδειγμα στα windows phone που όλα τα third party apps του YouTube έχουν offline mode.

 

Επισης να λυθει αυτο το ζητημα με την εφαρμογη της Microsoft γιατι ειναι πραγματικα αστειο αυτο που συμβαινει και δεν αρμοζει σε μια εταιρεια για το μεγεθος και το κυρος της google

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αυτο που εχω ξερω ειναι οτι καταλαβαινουν την αξια του λειτουργικου τη microsoft (WP8) και απλα δεν θελουν να την αφησουν καινοτομησει... απλα απαράδεκτη η google που το λειτουργικο της λαγκαρει ακομα και στις ποιο hi end συσκευες της αγορας. ασ κοιταξει να μαθει κατι απο την MS...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αα ωραια τωρα θα μπορουμε να κατεβαζουμε ενα βιντεο με περιορισμους?? Εγω κατεβαζω βιντεο απο το youtube με το media clip ευκολα και απλα και ειναι και free. Μου αρεσει που λεει πως θα βλεπουμε βιντεο χωρις ιντερνετ λογικο αμα το κατεβασεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης να λυθει αυτο το ζητημα με την εφαρμογη της Microsoft γιατι ειναι πραγματικα αστειο αυτο που συμβαινει και δεν αρμοζει σε μια εταιρεια για το μεγεθος και το κυρος της google

 

Δεν πειραζει, αστην. Το Mytube ειναι πολλα επιπεδα πανω απο την επισημη της google.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να βάλει και background mode και όλα οκ.

Το background mode ειναι ενα απο τα πιο βασικα στοιχεια μιας τετοιας εφαρμογης και απορω πως τοσο καιρο δεν το εχουν κανει αυτο!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτοφανες 

Θα μπορουμε να δουμε κατι χωρις ιντερνετ 

 

 

 

φτανει να το εχουμε κατεβασει 

 

Εγω στην αρχη καταλαβα οτι καταργειται το ιντερνετ και θα βλεπουμε οτι θελουμε μεσω του αερος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...