Προς το περιεχόμενο

Ξεκινάει από σήμερα η διάθεση του iOS 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

. Αν το android δε βάραινε, τότε όλες οι συσκευές θα είχαν τώρα επισήμως 4.2.2!

Μη λες άκυρα πράγματα. Βαραίνει σε σχέση με τι;

Σε σχέση με το 2.3 μπορείς να το πεις αυτό (χωρίς να έχεις απόλυτο δίκιο και αφού πρώτα αναλογιστείς ότι και η 2.3 είναι πιο ελαφριά από τη 2.1 ), αλλά το να λες ότι βάρυνε στην 4.3 σε σχέση με τη 4.0 είναι αδιαμφισβήτητο λάθος

 

Το γιατί δε παίρνουν αναβαθμίσεις είναι γνωστό μη τα μπλέκεις χωρίς λόγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

   Ειναι εντυπωσιακο παντως που υπαρχουν τοσο διαμετρικα αντιθετες αποψεις για το ιδιο πραγμα!   Ειναι καθαρα θεμα γουστου ομως το design κ το περιβαλλον ενος λειτουργικου...

       Εμενα πχ με ενοχλησε τοσο πολυ η ολη φιλοσοφια του νεου

design  που γυρισα με μεγαλη χαρα πισω στο  6.1.3  !! ,θυσιαζοντας τα όποια λειτουργικα οφελη  . ( τα οποια δεν ειναι κ τεραστια τελικα απ'οσο ειδα αλλα κ διαβασα απο σας)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη λες άκυρα πράγματα. Βαραίνει σε σχέση με τι;

Σε σχέση με το 2.3 μπορείς να το πεις αυτό (χωρίς να έχεις απόλυτο δίκιο και αφού πρώτα αναλογιστείς ότι και η 2.3 είναι πιο ελαφριά από τη 2.1 ), αλλά το να λες ότι βάρυνε στην 4.3 σε σχέση με τη 4.0 είναι αδιαμφισβήτητο λάθος

 

Το γιατί δε παίρνουν αναβαθμίσεις είναι γνωστό μη τα μπλέκεις χωρίς λόγο

Το πιο πρόσφατο παράδειγμα που έχω δικής μου συσκευής που αναβαθμίστηκε και τα είδε όλα κωλυόμενα είναι το xperia ray από Gingerbread σε ICS. Οπότε το να βάζουμε benchmarks του iPhone 4!!! και -στηριζόμενα σε αυτά- να λέμε ότι σε κάθε νέα έκδοση του iOS οι επιδόσεις πέφτουν ενώ ο ανταγωνισμός τις ανεβάζει, το θεωρώ λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ,περα απο τα τεχνικα χαρακτηριστικα κ τις επιδοσεις ,στα οποια προσωπικα η αληθεια ειναι οτι δε μπορω να μπω σε βαθος σε λεπτομερειες ,δεν ειμαι heavy user ..περα απ'αυτα .....ειστε απολυτα ευχαριστημενοι με το νεο interface και το design γενικοτερα ?!?

"Απόλυτα ευχαριστημένος" εγώ προσωπικά όχι.

Ούτε και "απόλυτα δυσαρεστημένος"!

Έγιναν διάφορες αλλαγές με τις οποίες δεν είμαι ευχαριστημένος και άλλες με τις οποίες είμαι ευχαριστημένος!

 

Plus

1. Αυτόματα application updates

2. Mπλοκάρισμα ανεπιθύμητων αριθμών

 

Minus

1. Δε μου αρέσει ο τρόπος που κλείνουμε τα background apps (γιατί να "σέρνουμε", όταν πριν απλά κάναμε κλικ στο "x")?

2. Υπάρχει μια "σχετικά" μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας

 

Νέα εμφάνιση

Πλήρως αδιάφορη! Τίποτα wow, ούτε χάλια. Απλά έγιναν αλλαγές, κι ως εκεί.

 

Στο θέμα της εμφάνισης & των εφέ, ποιος μπορεί να απαντήσει με βεβαιότητα ότι "γενικά" καλυτέρευσαν τα πράγματα ή χειροτέρευσαν? Σε άλλους αρέσει η παλιά εμφάνιση, σε άλλους η νέα. Είναι θέμα γούστου και συνήθειας. Ενδεχομένως μάλιστα κάποια από τα παραπάνω που ανέφερα, για κάποιους να μην είναι θετικά, όπως επίσης τ'αρνητικά κάποιους να μη τους ενοχλούν ή να είναι καλύτερα έτσι.

 

Άρα? Όπως βολεύει τον καθένα!

 

Εγώ παρατήρησα πως όποια "μεγάλη" αλλαγή κάνει η Apple τον τελευταίο χρόνο, δε σημαίνει αυτομάτως ότι είναι και καλύτερη. Το πρώτο στραβοπάτημα έγινε στην απαράδεκτη νέα εμφάνιση του iTunes που δε μ'ενθουσίασε καθόλου!

 

Στους harcore fans του iPhone σίγουρα όλα είναι εμφανώς καλύτερα. Εμένα καθότι δε μ'ενθουσίασε ποτέ η συγκεκριμένη συσκευή (κι ας είμαι κάτοχος της), είμαι στο 50%-50%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μετρήσεις που παρέθεσες για το iPhone 4 και το iPad 2 είναι η δυσμενέστερη περίπτωση που θα μπορούσες να πάρεις. Οι αντίστοιχες μετρήσεις σε iPhone 5 σε απόλυτους αριθμούς είναι εντελώς διαφορετικές. Συνεπώς, το "γενικότερη μείωση επιδόσεων" είναι παρακινδυνευμένο, πόσο μάλλον όταν έχουμε ήδη μια περίπτωση (όλα τα τεστ σε browsers) που παρατηρείται αύξηση επιδόσεων. Αντίστοιχα, θα πρέπει να γίνουν εκτενείς δοκιμές σε games, εξειδικευμένα προγράμματα, μετροπρογράμματα κλπ. Και ο ανταγωνισμός δεν παρουσιάζει πάντοτε βελτίωση επιδόσεων σε κάθε έκδοση, πχ από 4.2.2 σε 4.3 δεν υπάρχει καμια ουσιαστική βελτίωση (h**p://www.youtube.com/watch?v=ml2lu6z7rX0) και σίγουρα είναι ρίσκο να βάλει κανείς καινούρια έκδοση android σε παλιά συσκευή (ανάλογη του iPhone 4). Άσε που όποιες αυξήσεις επιδόσεων αρκετές φορές είναι λόγω αξιοποίησης hardware που δεν το συναντάς σε παλαιότερα μοντέλα. Αν το android δε βάραινε, τότε όλες οι συσκευές θα είχαν τώρα επισήμως 4.2.2! Θεωρώ, λοιπόν, ότι σε iPhone 5 τα αποτέλεσματα των συγκριτικών δοκιμών μπορεί να είναι εντελώς διαφορετικά, αλλά δεν μπορούμε να το αποδείξουμε μέχρι να δούμε benchmarks.

 

Οπως εγραψα παραπανω χαρακτηριστικα, υπαρχει αυξηση επιδοσεων στο browsing.

 

Αλλα σε καθημερινες εργασιες δεν ειναι παντα αυτη η περιπτωση. Ακομα και για το iphone 5 βλεπεις χρηστες(πχ ο nikoskon) που θεωρουν πιο smooth το ios6.

Το οτι στο ipad2, οποτε και κατα πασα πιθανοτητα στο ipad mini που εχουν τον ιδιο επεξεργαστη, υπαρχει αισθητη μειωση επιδοσεων/αργοπορια σε εκκινηση καθημερινων/βασικων εφαρμογων ειναι σοβαρο θεμα για μια συσκευη που ειναι το τελευταιο μοντελο που δεν εχει κλεισει ακομα χρονο.

 

------------

 

Δεν ειναι παρακινδυνευμενο το "γενικότερη μείωση επιδόσεων" οταν ακολουθειται απο την παραδοχη οτι το browsing βελτιωθηκε:

 

Σε συνδυασμο με την γενικοτερη μειωση επιδοσεων(αν και το browsing φαινεται να βελτιωθηκε) και αυξηση του χρονου ανοιγματος βασικων, καθημερινων εφαρμογων αφηνει μια γλυκοπικρη γευση το ios7:

 

Παρακινδυνευμενο ειναι να εθελοτυφλουμε κ να μην βλεπουμε οτι πιθανως στις περισσοτερες συσκευες που πηραν τo ios7 απο το ios6 , μαλλον θα υπαρξει μειωση επιδοσεων σε απλες καθημερινες εργασιες βασει των μετρησεων σε συσκευες με τον Α4 και Α5 επεξεργαστη.

Πιστευω ομως οτι στις συσκευες με Α6 επεξεργαστη (ipad 4 και iphone5) τα πραγματα θα ειναι διαφορετικα οπως λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Minus

1. Δε μου αρέσει ο τρόπος που κλείνουμε τα background apps (γιατί να "σέρνουμε", όταν πριν απλά κάναμε κλικ στο "x")?

 

.

Είναι πολύ πιο βολικό γιατί δε χρειάζεται να πας το δάχτυλο σου σε ένα μόνο σημείο. Έτσι το βλέπω εγώ βεβαια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο πρόσφατο παράδειγμα που έχω δικής μου συσκευής που αναβαθμίστηκε και τα είδε όλα κωλυόμενα είναι το xperia ray από Gingerbread σε ICS. Οπότε το να βάζουμε benchmarks του iPhone 4!!! και -στηριζόμενα σε αυτά- να λέμε ότι σε κάθε νέα έκδοση του iOS οι επιδόσεις πέφτουν ενώ ο ανταγωνισμός τις ανεβάζει, το θεωρώ λάθος.

Τα benchmark δεν αφορουν μονο το iphone 4, αλλα και το ipad2 , κοινως και το τελευταιο μοντελο ipad mini(εχουν τον ιδιο επεξεργαστη) που κυκλοφορει και δεν εχει κλεισει χρονο.

 

Στο ξαναπαραθετω αν δεν το ειδες:

 

ipad2

 

http://arstechnica.com/apple/2013/09/dont-let-me-down-apple-ios-7-on-the-ipad-2/

Screen%20Shot%202013-09-21%20at%2012.38.

 

 

Και ο ανταγωνισμος οπως εγραψα χαρακτηριστικα, ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ (οχι πχ απο το 2.3 στο 4.0) ανεβαζει συνηθως τις επιδοσεις και καμμια φορα βελτιωνει κ την αυτονομια.

 

Στο ios7 η αυτονομια φαινεται να μειωθηκε.

Γενικοτερα, φαινεται να βαρυνε λιγο το λειτουργικο, αν και το  browsing λογω του νεου safari βελτιωθηκε.

 

Είναι πολύ πιο βολικό γιατί δε χρειάζεται να πας το δάχτυλο σου σε ένα μόνο σημείο. Έτσι το βλέπω εγώ βεβαια

Συμφωνω.

Χωρια που δεν χρειαζεται να περιμενεις με το δακτυλο πατημενο 2 δευτερολεπτα ωστε να αρχισουν να κουνιουνται.

 

Ηταν πολυ δυσχρηστο αυτο κ καλα εκανε κ το αλλαξε ωστε να γινει πιο ευχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

 

Συμφωνω.

Χωρια που δεν χρειαζεται να περιμενεις με το δακτυλο πατημενο 2 δευτερολεπτα ωστε να αρχισουν να κουνιουνται.

 

Ηταν πολυ δυσχρηστο αυτο κ καλα εκανε κ το αλλαξε ωστε να γινει πιο ευχρηστο.

Είναι πάντως λίγο αστείο (με το χαριτωμένο τρόπο) που για να μην θεωρηθούν αντιγραφείς σερνεις τις εφαρμογές προς τα πάνω αντί του δεξιά/αριστερά του android ή τα toggles βγαίνουν από κάτω

 

Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τις τελευταίες εκδόσεις του android, μόνο που εκεί το κάνουν για να μη πέσει και καμιά μήνυση για πατέντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα benchmark δεν αφορουν μονο το iphone 4, αλλα και το ipad2 , κοινως και το τελευταιο μοντελο ipad mini(εχουν τον ιδιο επεξεργαστη) που κυκλοφορει και δεν εχει κλεισει χρονο.

 

Στο ξαναπαραθετω αν δεν το ειδες:

 

ipad2

 

http://arstechnica.com/apple/2013/09/dont-let-me-down-apple-ios-7-on-the-ipad-2/

Screen%20Shot%202013-09-21%20at%2012.38.

 

 

Και ο ανταγωνισμος οπως εγραψα χαρακτηριστικα, ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ (οχι πχ απο το 2.3 στο 4.0) ανεβαζει συνηθως τις επιδοσεις και καμμια φορα βελτιωνει κ την αυτονομια.

Το iPad 2 βγήκε το Μάρτιο του 11. To iPhone 4 τον Ιούνιο του 10. Για το ipad mini δε βλέπω benchmarks, αλλά δεν παύει να έχει παλιό hardware (κακώς). Έχεις κάποιο άλλο για νεώτερες συσκευές να δούμε πόσο έχει ρίξει τις επιδόσεις το iOs 7 ή να αρχίσω να βάζω benchmarks του ics ή jb σε μονοπύρηνες συσκευές Android 3 ετών;

 

Και κάτι άλλο. Ο παραπάνω πίνακας δεν είναι benchmark συγκριτικό, είναι συγκριτικό ανοίγματος εφαρμογών. Άλλα είναι τα benchmarks που μετράνε επιδόσεις για τις οποίες αυθαίρετα συμπέρανες ότι έχουμε "γενικότερη μείωση" (και μάλιστα το διαχώρισες από το άνοιγμα των εφαρμογών, για να μην πεις ότι εννοούσες αυτό). Οι εφαρμογές, όμως, όπως πολύ καλά γνωρίζεις αλλά αμέλησες να αναφέρεις (και το site), έχουν αλλάξει αρκετά από το iOs 6 στο iOs 7 (σε σχεδίαση, σε λειτουργίες, σε περιεχόμενο κ.α.). Η κάμερα έχει αλλάξει, ο safari έχει αλλάξει, όλο το λειτουργικό έχει αλλάξει. Αφού, λοιπόν, δεν είναι ίδιες οι εφαρμογές (είναι εμπλουτισμένες και μπορεί να θέλουν και μεγαλύτερη ram για να αποδώσουν το ίδιο γρήγορα με τις παλαιές), πώς είναι δυνατόν να είναι ίδιοι οι χρόνοι φόρτωσής τους; Παρόλ' αυτά, υπάρχουν κάποιοι που δίνουν "ψευτοσυγκριτικά" για να μας πουν "κοίτα, το iOs 7 θέλει παραπάνω χρόνο για να ανοίξει". Σώπα!!!!..

 

Για πολλοστή φορά συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια...

 

Υγ. Για να το καταλάβει και ο πιο χαζός, ο safari (που θέλει το διπλάσιο χρόνο να ανοίξει στο iOS7) είναι τελικά πιο αργός ή πιο γρήγορος; Μειώθηκαν οι επιδόσεις του ή όχι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το iPad 2 βγήκε το Μάρτιο του 11. To iPhone 4 τον Ιούνιο του 10. Για το ipad mini δε βλέπω benchmarks, ....

Το ipad mini(Οκτωβριος του 2012) εχει τον ιδιο επεξεργαστη με το ipad 2 .Οι επιδοσεις τους στις προηγουμενες εκδοσεις του ios ηταν καρμπον.

Μακαρι στο ios7 να μην χειροτερευσαν οι επιδοσεις του ipad mini τοσο, οπως του ipad 2 , γιατι ειναι κριμα για το τελευταιο μοντελο ipad mini που δεν ειναι ουτε ενα χρονο στην αγορα να χανει τοσο σε επιδοσεις σε απλα/καθημερινα πραγματα. Δεν νομιζω ομως οτι θα υπαρχει διαφορα μεταξυ ipad 2 και ipad mini στο ios7 απο την στιγμη που δεν υπηρχε στα προηγουμενα ios.

 

Για το αν ο παραπανω πινακας ειναι ή οχι benchmark(που φυσικα και ειναι και στα προηγουμενα μηνυματα σου ομως τις δεχοσουν σαν μετρησεις  :whistle:):

 

Οι μετρήσεις που παρέθεσες για το iPhone 4 και το iPad 2 είναι η δυσμενέστερη περίπτωση που θα μπορούσες να πάρεις. Οι αντίστοιχες μετρήσεις σε iPhone 5 σε απόλυτους αριθμούς είναι εντελώς διαφορετικές. 

 

 

μικρη σημασια εχει τι νομιζεις εσυ ή εγω για το αν ειναι benchmark .   

Αυτο που εχει σημασια ειναι οτι καποιος που εχει το ipad mini, κατα πασα πιθανοτητα θα δει καθυστερησεις  σε απλες, καθημερινες εργασιες οπως το ανοιγμα του mail ή των μηνυματων.

Επισης σημασια εχει οτι παρολο τις χειροτερες επιδοσεις σε καθημερινα πραγματα, θα εχει πιο γρηγορο browsing λογω του ανανεωμενου safari.

 

Κανενας δεν ειπε οτι οι εφαρμογες δεν αλλαξαν στο ios7. Φυσικα και αλλαξαν. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορει εκτος απο το να αλλαξαν, να βαρυναν οπως βλεπουμε και οπως ειπες ("μπορει να θελουν κ μεγαλυτερη ram") ή να μην βαρυνε το λειτουργικο ή να μην μειωθηκε η αυτονομια.

 

--------------

 

 

Απο το υφος σου, βλεπω οτι εχεις παθιαστει και δεν δεχεσαι ουτε αυτα που γραφει το αρθρο ουτε αυτα που ειπαν αλλοι συμφορουμιτες, πχ:

 

Μεταξύ μας όμως, θεωρώ πως θα βγει σύντομα OS update γιατί θα επιμείνω πως δεν είναι τόσο smooth όσο το iOS 6.

Ή τουλάχιστον δεν αφήνει την ίδια αίσθηση.

 

 

Τα παραπονα σου στον συγγραφεα του αρθρου που μετρησε οτι σε απλα,καθημερινα πραγματα που κανει ο χρηστης καθε μερα πολλες φορες (να μπει στην εφαρμογη του mail, των μηνυματων κλπ) το ios7 καθυστερει και στον nikoskon που θεωρει οτι το ios7 δεν ειναι τοσο smooth οσο το ios6 και δεν αφηνει την ιδια αισθηση.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απόλυτα. Με ενοχλεί η χρονική διάρκεια των εφέ μετάβασης. Θα ήθελα να είχαν τη μισή διάρκεια, ειδικά στην επιστροφή στη home screen. Με ενοχλεί που το "βήμα" στην κύλιση είναι αργό και θέλεις πολλές επαφές του δαχτύλου για να φτάσεις στο τέλος μιας σελίδας, πχ.

 

Αυτό με την χρονική διάρκεια που περιγράφεις αντικατοπτρίζει αυτό που θέλω να πω με το λιγότερο smooth.

Το βήμα για εμένα τώρα είναι ΟΚ.

Στο 6.1.4 το θεωρούσα λίγο γρήγορο για τα γούστα μου.

 

Επειδή ο haha μάλλον δεν κατάλαβε τί έχω γράψει, θα το πω αλλιώς.

 

Σε καθημερινή χρήση εννοείται πως δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Απλά επειδή το μέτρο σύγκρισης είναι το ίδιο το iPhone 5 με iOS 6.1.4 που σαν OS ήταν ό,τι πιο γρήγορο υπάρχει σε OS για smartphone, μοιραία η σύγκριση θα γίνει με αυτό.

 

Το τηλέφωνο παραμένει γρήγορο σε όλες του τις λειτουργίες, απλά εν συγκρίσει με το iOS 6.1.4 το αισθάνεσαι να μην τσουλάει τόσο γρήγορα σε κάποια(ελάχιστα) transitions και όχι overall.

 

Για κάποιον πχ που θα αγοράσει τώρα το 5C(ίδια specs με το 5), το iOS 7 θα παραμείνει ό,τι πιο γρήγορο σε smartphone OS έχει πιάσει στα χέρια του.

 

Δεν είναι laggy, αλλά έχω παρατηρήσει 2-3 φορές μετά το clean installation ένα απειροελάχιστο κόμπιασμα σαν να έχασε 2-3 fps κατά το transition που σε μεταφέρει στην homescreen/app drawer.

 

Το δικό μου iPhone 5 δεν αποτελεί αυθεντία.

 

Ούτε αυτά τα "κομπιάσματα" δυσφημίζουν το iOS 7.

 

Άλλωστε θεωρώ το iPhone 5 μου από τα πλέον φορτωμένα iPhone 5 στο κομμάτι των background apps/processes.

 

Μην παίρνουμε την τρίχα και την κάνουμε τριχιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την χρονική διάρκεια που περιγράφεις αντικατοπτρίζει αυτό που θέλω να πω με το λιγότερο smooth.

Το βήμα για εμένα τώρα είναι ΟΚ.

Στο 6.1.4 το θεωρούσα λίγο γρήγορο για τα γούστα μου.

 

Επειδή ο haha μάλλον δεν κατάλαβε τί έχω γράψει, θα το πω αλλιώς.

 

Σε καθημερινή χρήση εννοείται πως δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Απλά επειδή το μέτρο σύγκρισης είναι το ίδιο το iPhone 5 με iOS 6.1.4 που σαν OS ήταν ό,τι πιο γρήγορο υπάρχει σε OS για smartphone, μοιραία η σύγκριση θα γίνει με αυτό.

 

Το τηλέφωνο παραμένει γρήγορο σε όλες του τις λειτουργίες, απλά εν συγκρίσει με το iOS 6.1.4 το αισθάνεσαι να μην τσουλάει τόσο γρήγορα σε κάποια(ελάχιστα) transitions και όχι overall.

 

Αυτο αναφερει και πραγματευεται και το αρθρο.

Συγκριση του ios7 με το ios6.

Εσυ, με το iphone 5, βλεπεις οτι το ios7 δεν ειναι το ιδιο smooth με το ios6. Επισημανες οτι η διαφορα ειναι αρκετα μικρη.

 

To αρθρο μετρησε οτι στο iphone 4 και στο ipad2 (οποτε κατ επεκταση μαλλον και στο ipad mini) το ios7 καθυστερει σε απλες, καθημερινες εργασιες που ο χρηστης κανει πολλες φορες την ημερα , οπως το ανοιγμα του mail ή των μηνυματων κλπ.

 

Τιποτα λιγοτερο και τιποτα περισσοτερο.

 

Δεν χρειαζεται να παθιαζονται μερικοι και να μην δεχονται αυτα που λες εσυ ή τις μετρησεις του αρθρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ας το δούμε λίγο αλλιώς...

Δεν είναι όλες οι εκδόσεις του iOS 6 ίδιες.

Δεύτερον, το iOS 7 έχει μόνον μια έκδοση, την 7.0 .

 

Συνεπώς συγκρίνουμε τις τελευταίες εκδόσεις iOS 6 με την πρώτη έκδοση iOS 7.

 

Δεν είναι Θεός η Apple (μπορεί και να είναι), αλλά σίγουρα πιστεύω πως η σύγκριση θα πρέπει να γίνει με μεταγενέστερη(πιο ώριμη αν θες) έκδοση του iOS 7.

 

Μην πιαστείς από το "ώριμη".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ας το δούμε λίγο αλλιώς...

Δεν είναι όλες οι εκδόσεις του iOS 6 ίδιες.

Δεύτερον, το iOS 7 έχει μόνον μια έκδοση, την 7.0 .

 

Συνεπώς συγκρίνουμε τις τελευταίες εκδόσεις iOS 6 με την πρώτη έκδοση iOS 7.

 

Δεν είναι Θεός η Apple (μπορεί και να είναι), αλλά σίγουρα πιστεύω πως η σύγκριση θα πρέπει να γίνει με μεταγενέστερη(πιο ώριμη αν θες) έκδοση του iOS 7.

 

Μην πιαστείς από το "ώριμη".

 

Μακαρι στις επομενες εκδοσεις του ios7 να εξαλειφθουν τα ελαχιστα παραπονα που εχεις σε σχεση με το ios6 , οπως και να μην υπαρχουν οι καθυστερησεις στο ipad2 (οποτε και μαλλον στο ipad mini) που εμφανιστηκαν σε σχεση με το ios6 σε απλα, καθημερινα πραγματα οπως στο ανοιγμα του mail ή των μηνυματων κλπ.

 

Ισως μαλιστα να βελτιωθει και η αυτονομια, που απο οτι φαινεται εχει μειωση με το ios7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι στις επομενες εκδοσεις του ios7 να εξαλειφθουν τα ελαχιστα παραπονα που εχεις σε σχεση με το ios6 , οπως και να μην υπαρχουν οι καθυστερησεις στο ipad2 (οποτε και μαλλον στο ipad mini) που εμφανιστηκαν σε σχεση με το ios6 σε απλα, καθημερινα πραγματα οπως στο ανοιγμα του mail ή των μηνυματων κλπ.

 

Ισως μαλιστα να βελτιωθει και η αυτονομια, που απο οτι φαινεται εχει μειωση με το ios7.

 

Σου ξαναλέω πως σε απλά, καθημερινά πράγματα όπως το άνοιγμα του mail ή των μηνυμάτων δεν τίθεται θέμα. Όλα άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...