Προς το περιεχόμενο

Ξεκινάει από σήμερα η διάθεση του iOS 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Εγω ευτυχως το αλλαξα  κ επεστρεψα στο  6,1,3  ,

Το 'κανα ομως την ιδια μερα που το'βαλα...

Το πηγα σ'ενα φιλο που ειναι πολυ πιο εμπειρος σε τετοια τεχνικα θεματα κ μου το γυρισε αμεσως κ σχετικα ευκολα..

     Μου'πε ομως οτι μαλλον θα κλειδωσει η Apple το downgrading σε προηγουμενα λειτουργικα οποτε οτι ειναι

να γινει πρεπει να γινει συντομα..!.

Ακομα κ να το κλειδωσει ομως υπαρχει παλι τροπος να γυρισει κανεις στο 6,1,3  αλλα ειναι πολυ πιο περιπλοκη η διαδικασια....Ρωτηστε τους πιο guru  για αυτο ,θα ξερουν...

Οχι μονο δε το μετανιωσα καθολου παντως που γυρισα στο 6.1.3 ,  αλλα νιωθω κ πολυ τυχερος που προλαβα κ το αλλαξα!      6.1.3  Rules!!! χαχαχα..!  Να το χαιρεστε παιδια

οσοι γουσταρετε το 7αρι  ,αλλα σιγουρα δεν ειναι για ολους!

Και απορω πως δε το καταλαβαινει η Apple αυτο!

       Παρτε παραδειγμα τα windows :  Μη μου πειτε οτι ολοι δουλευουν τα  8αρια !?!!  'Η κρατησε κανεις τα Vista !?

Ολοι XP  και 7αρια εχουν  ...Η εταιρια ομως δε κλειδωσε στο τελευταιο λειτουργικο για να το επιβαλει σε ολους,..

Μηπως λειτουργει καπως απολυτα η Apple ή ειναι η ιδεα μου?!?

 

Σιγά σιγά όμως θα βγαίνουν updates για εφαρμογές και δεν θα μπορείς να τα περάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε 4s και iPad 2 μου λένε ότι παίζουν λαγκαρισματα

Λίγο που είδα πάντως μου φάνηκε ωραίο αισθητικά

 

0 Lag & στα δύο. Να ξέρεις όμως, λόγου του SPOTLIGHT (κάνει indexing, μου το επιβεβαίωσαν αυτό), την πρώτη ώρα με 2, θα είναι αργό και θα έχει μερικά lag. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά σιγά όμως θα βγαίνουν updates για εφαρμογές και δεν θα μπορείς να τα περάσεις...

Εβαλε μυαλο η apple σε αυτο το θεμα.

 

Apple Begins Offering 'Last Compatible' Version of Apps for Users Running Legacy Versions of iOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Ναι αλλά δεν θα έχεις τις νεότερες εκδόσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ευτυχως το αλλαξα  κ επεστρεψα στο  6,1,3  ,

Το 'κανα ομως την ιδια μερα που το'βαλα...

Το πηγα σ'ενα φιλο που ειναι πολυ πιο εμπειρος σε τετοια τεχνικα θεματα κ μου το γυρισε αμεσως κ σχετικα ευκολα..

     Μου'πε ομως οτι μαλλον θα κλειδωσει η Apple το downgrading σε προηγουμενα λειτουργικα οποτε οτι ειναι

να γινει πρεπει να γινει συντομα..!.

Ακομα κ να το κλειδωσει ομως υπαρχει παλι τροπος να γυρισει κανεις στο 6,1,3  αλλα ειναι πολυ πιο περιπλοκη η διαδικασια....Ρωτηστε τους πιο guru  για αυτο ,θα ξερουν...

Οχι μονο δε το μετανιωσα καθολου παντως που γυρισα στο 6.1.3 ,  αλλα νιωθω κ πολυ τυχερος που προλαβα κ το αλλαξα!      6.1.3  Rules!!! χαχαχα..!  Να το χαιρεστε παιδια

οσοι γουσταρετε το 7αρι  ,αλλα σιγουρα δεν ειναι για ολους!

Και απορω πως δε το καταλαβαινει η Apple αυτο!

       Παρτε παραδειγμα τα windows :  Μη μου πειτε οτι ολοι δουλευουν τα  8αρια !?!!  'Η κρατησε κανεις τα Vista !?

Ολοι XP  και 7αρια εχουν  ...Η εταιρια ομως δε κλειδωσε στο τελευταιο λειτουργικο για να το επιβαλει σε ολους,..

Μηπως λειτουργει καπως απολυτα η Apple ή ειναι η ιδεα μου?!?

Τωρα που θα βγαινουν καινουρια apps και updates των παλιων που θα προσφερουν εξτρα δυνατοτητες only for ios7,οι πιο πολλοι που το παιζουν χαλαροι κ κουλ με το 6,θα τρεξουν σαν βρεγμένες γατες στο 7αρι!

Ειστε εξαρτημενοι απο το app store και μη συγκρινετε τα windows7 με τα 8,που δεν αξαρτονται απο τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειστε εξαρτημενοι απο το app store και μη συγκρινετε τα windows7 με τα 8,που δεν αξαρτονται απο τίποτα!

          Αληθεια ειναι αυτο φιλε Εκτορ7 ,στην Apple πραγματικα εξαρτασαι απολυτα!,το εχουν στησει ετσι το παιχνιδι κ δε

σου αφηνουν επιλογη!

         Αν ποτε διορθωσουν το περιβαλλον του 7 ,ή βγαλουν ενα 8 ή 9 ,το οποιο θα μου αρεσει τοτε δε θα χω λογο να μην το ακολουθησω....Οπως εκανα με τις αναβαθμισεις απο 3 σε 4 σε 5 και τελος σε 6.1.3 ...Μου αρεσε καθε φορα πιο πολυ η βελτιωμενη εκδοση απτην προηγουμενη,οποτε δεν ειναι οτι οποιος διαφωνει με το 7αρι ειναι απαραιτητα κ οπισθοδρομικος

κ δε του αρεσουν οι αλλαγες οπως ανεφερε ενας φιλος πιο πανω...

       Το ξανατονιζω πως οτιδηποτε καινουργιο δεν ειναι παντα προς τη σωστη κατευθυνση σωνει κ ντε ,μονο κ μονο

γιατι ειναι καινουριο...Το εχουμε δει να συμβαινει αρκετες φορες κ σε αλλες πλατφορμες ( windows  κ.α.)

       Επισης οπως ειδατε απ'τα post ειναι ξεκαθαρο οτι διιστανται οι αποψεις ,κ δεν αγκαλιασε ολος ο κοσμος την αναβαθιση οπως ειχε κανει με τις προηγουμενες...Πολυς

κοσμος θελει να τα ξεφορτωθει απτο κινητο του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, γιατί το wifi δεν έχει ανακαλυφθεί ακόμα... Μην το κουράζουμε άλλο, smartphone που δεν είναι ΣΥΝΕΧΩΣ online με τον ένα ή άλλο τρόπο, δεν παίζει πια ή είναι εξαιρετικά σπάνιο φαινόμενο. Η Data σύνδεση χρησιμοποείται κυρίως σε εξωτερικούς χώρους που δεν έχουμε wifi. Επίσης, μια ματιά στη δημοφιλία των εφαρμογών whatsapp/viber/facebook μπορεί να πείσει τον καθένα για το κατά πόσο τα sms αποτελούν πια το βασικό τρόπο ανταλλαγής γραπτών μηνυμάτων ή όχι.

Εγώ δεν έχω κανένα γνωστό με iPhone ή Android που να μην έχει data σύνδεση. Δε μου έρχεται κάποιος στο μυαλό, ειλικρινά.

To 5s ειναι smartphone  για αυτο μιλαμε εδω ,τι ολοι  και οι μισοι λες?

Αν δεν ειναι συνεχως online προβλημα τους να παρουν ενα νοκια με 20 ευρο να κανουν την δουλεια τους και επιτελους μιλαμε για το κορυφαιο κινητο της αγορας αυτη την στιγμη και εσεις κολατε στην αναφορα μηνυματος  που δεν εχει το λειτουργικο οτι ναναι ... .Απαντησε  ο markos9   βρειτε τιποτα αλλο να γκρινιαξετε.

Στο 2013 είμαστε. Η πλειονότητα των χρηστών smartphone είναι online 24/7 με whatsapp/viber κλπ.

Τα διαβαζω, τα ξαναδιαβαζω, σπαω το κεφαλι μου να καταλαβω. Οκ, τα data ειναι τζαμπα και ολοι οσοι εχουν smartphone ειναι 24/7 online. Σε μη κατοχους smartphone sms δεν στελνουμε? Τι διαβαζω εδω περα, ας βαλει ο Θεος το χερι του

 

Εδιτ: αναφορά sms χρειαζόμουν στα 18 όταν ήθελα να ξέρω αν έλαβε η γκόμενα το sms ή αν έχει κλείσει το τηλέφωνο, αλλά τότε δεν υπήρχαν smartphones. Από τότε έχουν αλλάξει πολλά και ειδικά η νεολαία σήμερα, μέσω fb συνομιλεί στα κινητά.

Yeap, και στο fb δεν εχει αναφορα αν διαβαστηκε το μνμα γιατι εχουμε 2013 :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ με το νέο FaceTime που κάνει απλή κλήση δεν παίρνουμε καν τηλέφωνο ( αστειεύομαι έτσι ) πάντως δοκιμασμένα απο ολα τα viber,tango, skype, κλπ το face time ειναι το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iPad 2 βγήκε το Μάρτιο του 11. To iPhone 4 τον Ιούνιο του 10. Για το ipad mini δε βλέπω benchmarks, αλλά δεν παύει να έχει παλιό hardware (κακώς). Έχεις κάποιο άλλο για νεώτερες συσκευές να δούμε πόσο έχει ρίξει τις επιδόσεις το iOs 7 ή να αρχίσω να βάζω benchmarks του ics ή jb σε μονοπύρηνες συσκευές Android 3 ετών;

To iphone4 μεχρι χτες πουλιοταν...τι σημασια εχει ποτε βγηκε? Τρελη υποστηριξη αυτη η apple, σου πουλαει συσκευη 350 και το μονο update που περνει ΣΕΡΝΕΤΑΙ!! Μας trollari κανονικα :D

 

Δεν είναι laggy, αλλά έχω παρατηρήσει 2-3 φορές μετά το clean installation ένα απειροελάχιστο κόμπιασμα σαν να έχασε 2-3 fps κατά το transition που σε μεταφέρει στην homescreen/app drawer.

 

Το δικό μου iPhone 5 δεν αποτελεί αυθεντία.

 

Ούτε αυτά τα "κομπιάσματα" δυσφημίζουν το iOS 7.

 

Άλλωστε θεωρώ το iPhone 5 μου από τα πλέον φορτωμένα iPhone 5 στο κομμάτι των background apps/processes.

 

Μην παίρνουμε την τρίχα και την κάνουμε τριχιά...

Για να παρατηρεις διαφορα των 2-3 fps τοτε τα fps εχουν ηδη βουτηξει στα ταρταρα....ειναι που δεν laggaroyn τα iphone και δεν χρειαζονται τουμπανα specs :D

 

Μάλιστα, πάρε κανενα adroid καλύτερα που τα περισσότερα δεν παίρνουν κανενα update να βρεις την υγεία σου δεν εισαι εσυ για αλλαγές...

Ε ναι, παλι καλα που iphone4 1 μηνος συσκευη στα 350 ευρω περνει φοβερα updates που το καθιστουν δυσλειτουργικο. Αν θες υποστηριξη πηγαινε Apple, θα τα πιασεις τα λεφτα σου :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To iphone4 μεχρι χτες πουλιοταν...τι σημασια εχει ποτε βγηκε? Τρελη υποστηριξη αυτη η apple, σου πουλαει συσκευη 350 και το μονο update που περνει ΣΕΡΝΕΤΑΙ!! Μας trollari κανονικα :D

 

[...]

Ε ναι, παλι καλα που iphone4 1 μηνος συσκευη στα 350 ευρω περνει φοβερα updates που το καθιστουν δυσλειτουργικο. Αν θες υποστηριξη πηγαινε Apple, θα τα πιασεις τα λεφτα σου :D

 

Ή δεν αντιλαμβάνεσαι ή δεν θέλεις να αντιληφθείς. Δεν ξέρω ποιό είναι χειρότερο. Το iPhone 4 κυκλοφόρησε τον Ιούνιο 2010 και υποστηρίζεται κανονικότατα από την εταιρεία. Χθες έβαλα iOS 7 σε ένα iPhone 4 και σε πληροφορώ (γιατί προφανώς ΔΕΝ το γνωρίζεις) ότι λειτουργεί κανονικά.

 

Όπως ακόμη και εσύ θα μπορούσες να αντιληφθείς, έχει σημασία το πότε κυκλοφορεί μια συσκευή καθώς οι εταιρείες σταματάνε την υποστήριξη σε παλαιότερα μοντέλα για να σε ωθήσουν να αγοράσεις καινούργια. Οπότε ναι, έχει σημασία πότε κυκλοφόρησε το iPhone 4 και ναι, εάν θέλεις υποστήριξη, πήγαινε στην Apple, τόσες έρευνες καταναλωτών δεν είναι τυχαίες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή δεν αντιλαμβάνεσαι ή δεν θέλεις να αντιληφθείς. Δεν ξέρω ποιό είναι χειρότερο. Το iPhone 4 κυκλοφόρησε τον Ιούνιο 2010 και υποστηρίζεται κανονικότατα από την εταιρεία.

Δεν νομιζω εναν αγοραστη να τον ενδιαφερει ποτε βγηκε. Εφοσον πουλιεται για ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ, σε τιμη φαρμακειου, ετσι θα επρεπε να υποστηριζετε

 

Χθες έβαλα iOS 7 σε ένα iPhone 4 και σε πληροφορώ (γιατί προφανώς ΔΕΝ το γνωρίζεις) ότι λειτουργεί κανονικά.

Yeap, το βλεπω. Δεν γεμισε ο τοπος με ατομα που κραζουν το ios7 σε iphone4. Ακομα και σε αυτο το thread αμα κοιταξεις τιγκα ειναι :D

 

Όπως ακόμη και εσύ θα μπορούσες να αντιληφθείς, έχει σημασία το πότε κυκλοφορεί μια συσκευή καθώς οι εταιρείες σταματάνε την υποστήριξη σε παλαιότερα μοντέλα για να σε ωθήσουν να αγοράσεις καινούργια. Οπότε ναι, έχει σημασία πότε κυκλοφόρησε το iPhone 4 και ναι, εάν θέλεις υποστήριξη, πήγαινε στην Apple, τόσες έρευνες καταναλωτών δεν είναι τυχαίες.

Ναι, θα πηγαινα να αγορασω iphone4 να χω την πιο προβληματικη υποστηριξη ever. Ειτε update που θα σερνερται (iphone 3g any1? / iphone 4, ειτε κουτσουρεμενο σε συκευη αγορασμενη πριν μια βδομαδα ειτε και τα 2. Γιατι ναι, ΚΑΙ το ios7 (οπως και τα 2 προηγουμενα) ειναι πετσοκομενα στο iphone4. Αλλα ειπαμε, υποστηριξη :D

 

 

http://arstechnica.com/apple/2013/09/new-lease-on-life-or-death-sentence-ios-7-on-the-iphone-4/

 

Everything is slower in iOS 7, usually by one to one-half second or so but sometimes by more. These tiny delays can add up—if you unlock your phone, check your mail or messages quickly, and then put your phone away in the course of 10 or 15 seconds, that lag can become a significant percentage of the time you spend

Σφαιρα παει, ολοι ειναι ψευτες. Android laggs κτλπα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

lol απλά! Τι άλλο θα βρουν μπας και εισπράξουν κάνα φράγκο για αποζημίωση... :P Όπως τότε με τα Pokemon και την επιληψία! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...