Προς το περιεχόμενο

Crossfit Θεσσαλονίκη


pbp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αλλά το θέμα είναι ότι τώρα μέσα στο χειμώνα υδρωμένος αυτό θέλω να αποφύγω...
Για αυτό θέλω και κάπου κοντά, για να πηγαίνω με τα πόδια κυρίως.

Αλλιως θα πηγαινα και στο πανεπηστημιακό του ΑΠΘ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαλέξτε κάποιο γυμναστήριο εξειδικευμένο για crossfit και με αρκετούς γυμναστές που να επιβλέπουν και να καθοδηγούν

αν κάποιος είναι άπειρος, μπορεί να τραυματιστεί αν δεν προσέχει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα, απλά ψάχνω εδώ και καιρό και δεν έχω βρει κάτι άλλο εκτος από αυτο που αναφέραμε πιο πάνω και ένα ακόμα που βρίσκεται δίπλα στο εμπορικό μακεδονία (Σύνορα καλαμαριάς - φοίνικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά υπάρχει hype για το crossfit στην παρούσα φάση και χτυπάνε τις τιμές..

μετά από λίγο καιρό, που τα εξειδικευμένα γυμναστήρια θα μαζέψουν κάποιο κόσμο, ελπίζω να ρίξουν τις τιμές

το καλό είναι πως, τουλάχιστον εκεί που πάω εγώ, μπορείς να πας σε όσες προπονήσεις αντέχεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κροσφιτ και φτηνό δεν παίζει,τουλάχιστον οχι ακομα,μιας και δεν υπάρχει κορεσμός.

 

Υπάρχουν 4 στη Θεσσαλονίκη,1 στο κεντρο ελευθερίου Βενιζέλου,ενα στην πυλαία κι ενα στον εύοσμο.

Αυτα τα 3 τα εχει ο στυλιανιδης σε συνεργασία με αλλους, Σαν άνθρωπος,ειναι για κλωτσιές,ολα για τα λεφτά,εχεις λεφτά; ολα καλά.

Σαν άνθρωποι ομως ειναι ελεεινοί,στη πλειονότητα.

 

Μετά υπάρχει το revolution

 

http://www.bing.com/maps/default.aspx?v=2&pc=FACEBK&mid=8100&where1=Poseidonos+47%2C+55134+Thessalon%C3%ADki&FORM=FBKPL0&name=Crossfit+Revolution&mkt=en-US#Y3A9MzcuOTY5OTk0fjIzLjcxOTk5MCZsdmw9NCZzdHk9ciZxPVBvc2VpZG9ub3MlMjUyMDQ3JTI1MkMlMjUyMDU1MTM0JTI1MjBUaGVzc2Fsb24lMjVDMyUyNUFEa2k=

 

Το εχει ο δαλαμαγκιδης,γαμώ τα άτομα,λιγο παλαβομάρα :D

Γνωμη μου πήγαινε δαλαμαγκιδη

 

Τωρα θα μου πεις,ειμαι καρφωτός απο'κει..

Οχι,δεν ειμαι καν απο θεσσαλονικη,απλα ασχολούμαι με το αθλημα 2 χρόνια και εχω πάει σε ολα τα μποξ της Ελλάδας κι εχω συμμετάσχει ακομα και στους "αγώνες" της θεσσαλονικης.

Για οποιαδήποτε [περαιτέρω πληροφορία,στείλε ΠΜ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε δεν θα πιάσουν γκόμενα τον ιδιοκτήτη τα παιδιά, κάποιο να είναι κοντά και να έχεις να παρκάρεις νομίζω τους ενδιαφέρει.

 

Μεγάλη μούφα το crossfit imho, αλλά τι να πεις... αν βάλεις motivational μουσική σε ένα video με έναν τύπο που φτυαρίζει σκατά, και το πλασάρεις σωστά σε social media, την επόμενη μέρα όλοι θα ψάχνουν να αγοράσουν φτυάρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι θέμα η motivational μουσική

το θέμα με το crossfit είναι πως δεν το βαριέσαι (και για κάποιους τα γρήγορα αποτελέσματα)

 

είχα δοκιμάσει και σε γυμναστήρια. έμπαινα στη λογική να βρω το φθηνότερο.. αποτέλεσμα, βαριεστημένοι γυμναστές που έτρεχαν πίσω από κωλαράκια, ελάχιστη καθοδήγηση, πρόγραμμα εκγύμνασης άνω της μιάμιση ώρας, ομαδικά προγράμματα χωρίς νόημα, bodybuilderαδες να χαζεύουν τα ποντίκια τους στους καθρέφτες, φορές που δεν είχε όργανα και έπρεπε να περιμένεις να αδειάσουν, ιδρωτίλα στο φουλ κ.α... με αποτέλεσμα να πληρώνω ετήσια συνδρομή και να πηγαίνω 10-20 φορές..

 

στο crossfit, δεν ξέρω αν έπεσα σε γαμάτο γυμναστήριο, αλλά είναι τέσσερις γυμναστές, όλη την ώρα από πάνω σου, σε max μια ώρα έχεις τελειώσει, κάνεις και τις διατάσεις σου να είσαι κομπλέ την επόμενη μέρα, βλέπεις αποτελέσματα σχετικά γρήγορα (π.χ. η αντοχή μου έχει βελτιωθεί σημαντικά), δεν έχει καθρέπτες, δεν έχεις άτομα να αυτοθαυμάζονται, δεν είναι στη λογική πάμε να φουσκώσουμε, αλλά πάμε να γίνουμε πιο αθλητικοί, παρά το ανταγωνιστικό που έχει οι πρώτοι ενθαρρύνουν τους τελευταίους, και επειδή είναι ολιγομελείς οι προπονήσεις συνήθως γνωρίζεις και τους υπολοίπους, λες και καμιά μαλακία κ.α.

 

το κακό είναι πως είναι ακριβό

 

τώρα πως υπάρχει ολόκληρο hype και βιομηχανία που το εκμεταλλεύεται όλο αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα.. η reebok πρέπει να έχει πλουτίσει από όλο αυτό

 

δεν πηγαίνω επειδή το λένε crossfit, δεν το ήξερα καν από κοινωνικά δίκτυα και τέτοια, τυχαία το έμαθα και το ξεκίνησα δοκιμαστηκά

αν υπήρχε ένα γυμναστήριο με πρόγραμμα αντίστοιχων θετικών στοιχείων θα το προτιμούσα και ας το έλεγαν όπως ήθελαν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μαζί σου - εγώ δεν το πήγαινα "crossfit Vs όργανα", εγώ είμαι της φάσης "γιατί να μην κάνεις κάποιο sport instead;".

 

Πόσες φορές να τα ανεβοκατεβάσεις τα ρημάδια τα μολύβια κοιτώντας το ταβάνι χωρίς να αρχίσεις να αναρωτιέσαι για το πως κατάντησε έτσι η ζωή σου... ενώ με το άθλημα είναι αλλιώς, έχει "σενάριο". Πουχου, προσωπικά δεν μπορώ να κάνω βάρη για > 30 λεπτά γιατί με πιάνουν υπαρξιακά. Αλλά ένα μπασκετάκι μέχρι τα 1000*, άνετα, γιατί σκυλιάζω τέρμα.

 

*εντάξει, κόβω κάτι αλλά you get the point.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει καλή φάση τα sports δε λέω

αλλά, δεν προσφέρoυν συνολική εκγύμναση

και 

χρειάζεσαι και άλλους.. 

άντε στα 30 μου να βρω άλλους που να ταιριάζουν τα ωράριά μας για μπαλίτσα ή μπασκετάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μαζί σου - εγώ δεν το πήγαινα "crossfit Vs όργανα", εγώ είμαι της φάσης "γιατί να μην κάνεις κάποιο sport instead;".

 

Πόσες φορές να τα ανεβοκατεβάσεις τα ρημάδια τα μολύβια κοιτώντας το ταβάνι χωρίς να αρχίσεις να αναρωτιέσαι για το πως κατάντησε έτσι η ζωή σου... ενώ με το άθλημα είναι αλλιώς, έχει "σενάριο". Πουχου, προσωπικά δεν μπορώ να κάνω βάρη για > 30 λεπτά γιατί με πιάνουν υπαρξιακά. Αλλά ένα μπασκετάκι μέχρι τα 1000*, άνετα, γιατί σκυλιάζω τέρμα.

 

*εντάξει, κόβω κάτι αλλά you get the point.

Το κροσφιτ, πάντα συνδυάζεται με άθλημα, δεν υπάρχει άνθρωπος που να το κάνει κ να μην πηγαίνει έστω, έξω για τρέξιμο.

Αλλά ας μη το πάμε το νήμα εκεί.

 

 

Φίλε, Θεσσαλονίκη μονο ρεβολουσιον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάααλιστα.

Όλα όσα λέτε είναι υπέροχα και αυτά σκεφτόμουν κ εγώ τόσο καιρό!

Η περίπτωση με το revolution ακούγεται καλή αλλά απέχει 5.6 km απο το σπίτι μου :P

Σε γυμναστήριο δεν πάω γιατί είμαι σίγουρος 100% για την κατάσταση που επικρατεί εκει (αυτο που περιέγραψε και ο φίλος παραπάνω)

Οπότε ειμαι σε αδιέξοδο. Great!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...