Προς το περιεχόμενο

Crossfit Θεσσαλονίκη


pbp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μέσα σε 1' βρήκες τόσες πληροφορίες;

 

Waiting32.gif

"Όλοι οι γυμναστές-γυμνάστριές μας είναι πτυχιούχοι γυμναστικής ακαδημίας με μεγάλη εμπειρία στο χώρο και πολλές γνώσεις, πράγμα που θα διαπιστώσετε από την πρώτη κιόλας επίσκέψή σας.  Πέρα από τις γνώσεις και την επιθυμία να τις μεταδώσουν στους αθλούμενους, θα ανακαλύψετε ότι όλοι οι εργαζόμενοι στο LIFE θα σας φτιάξουν τη διάθεση με την είσοδό σας στο χώρο μας."

και πάνω στο κάθε πρόγραμμα, αν δεν το δοκιμάσεις δεν μπορείς να μιλάς επί τούτο.
τράβα να ψαχτείς περισσότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσα σε 1' βρήκες τόσες πληροφορίες;

 

 

Waiting32.gif

"Όλοι οι γυμναστές-γυμνάστριές μας είναι πτυχιούχοι γυμναστικής ακαδημίας με μεγάλη εμπειρία στο χώρο και πολλές γνώσεις, πράγμα που θα διαπιστώσετε από την πρώτη κιόλας επίσκέψή σας.  Πέρα από τις γνώσεις και την επιθυμία να τις μεταδώσουν στους αθλούμενους, θα ανακαλύψετε ότι όλοι οι εργαζόμενοι στο LIFE θα σας φτιάξουν τη διάθεση με την είσοδό σας στο χώρο μας."

 

και πάνω στο κάθε πρόγραμμα, αν δεν το δοκιμάσεις δεν μπορείς να μιλάς επί τούτο.

τράβα να ψαχτείς περισσότερο

nai σε ενα λεπτό γιατι πηρα τηλ γνωστό μου ατομο το οποιο πήγαινε εκει.

Μπορει να ειναι οτι θέλουν,στο αντικείμενο αυτο,ειναι άσχετοι.-

Βεβαια,εσυ μπορεις να τραγουδάς οσο θες,ακομα και να μεινεις ανάπηρη,μιας και προφανώς,γνωριζεις καλύτερα.

 

Να δοκιμάσω τι κοριτσι μου;

Κάνω crosssfit 2 χρονια τωρα..Τι νομίζεις; επειδη θα πας πρωτη φορα και θα σε βάλει να κανεις αεροπορίες και σκουοτ,οτι έμαθες το κροσφιτ και κατάλαβες τι είναι;

Δοκιμή κροσφιτ= 1-2 μηνες.

 

κροσσφιτ Θεσσαλονικη = Δαλαμαγκιδης κ' Στυλιανιδης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι οποίοι ζητάνε τα άντερά τους...


Υ.Γ όταν μιλας με γρίφους και δεν τεκμηριώνεις τις απόψεις - απαντήσεις σου, τότε μην περιμένεις καλύτερη αντιμετώπιση.
Αν έκανες δύο χρόνια κροσφιτ - και γω δύο χρόνια κάνω πιρουέτες - θα συμβούλευες εξ αρχής που να πάει το παλικάρι και όχι να κατακρίνεις αλλονών τις απόψεις.

εγώ απάντησα στην παραπάνω άποψή σου, για το καταρτισμένο προσωπικό ...


Απλα,οταν πας για κροσφιτ,φρόντισε ο προπονητης να εχει τελειώσει ΤΕΦΑΑ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ και να μην ειναι ο κλασσικός γυμνοσάλιαγκας φαρμακοποιός,που το παιζει και κροσφιτερ.

από κει και πέρα δοκιμάζεις και αποφασίζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι οποίοι ζητάνε τα άντερά τους...

 

 

Υ.Γ όταν μιλας με γρίφους και δεν τεκμηριώνεις τις απόψεις - απαντήσεις σου, τότε μην περιμένεις καλύτερη αντιμετώπιση.

Αν έκανες δύο χρόνια κροσφιτ - και γω δύο χρόνια κάνω πιρουέτες - θα συμβούλευες εξ αρχής που να πάει το παλικάρι και όχι να κατακρίνεις αλλονών τις απόψεις.

εγώ απάντησα στην παραπάνω άποψή σου, για το καταρτισμένο προσωπικό ...

από κει και πέρα δοκιμάζεις και αποφασίζεις

μαλλον δεν έδωσες αρκετή προσοχή στις πρώτες σελίδες...

Περα τούτου,λες ο,τι ειναι ακριβό,το δέχομαι.

Κι εγω οταν πηγα να πάρω κράνος ειδα οτι το σαρκ που εχω,ειχε 500 ευρω και ενα άλλο ειχε 150,μετά ειδα οτι το σαρκ ειναι από κεβλαρ και ανθρακονηματα και το αλλο απο θερμοπλαστικα,οποτε σκέφτηκα οτι επειδη εχω ενα κεφάλι και δεν ειμαι και γάτα,καλο θα ηταν να παρω το καλύτερο,που τύχαινε να ειναι και ακριβότερο.

 

Ο προπονητής θα πρέπει να εχει τελειώσει τεφαα για να ξερει τουλάχιστον τις βασικές αποθεραπείες και ζέσταμα!! Μετα θα πρέπει να εχει εξειδίκευση(να εχει τουλάχιστον το ATP) και να ειναι καιρό στο χώρο.

 

Το πιο εύκολο πράμα στο αθλημα αυτο,ειναι να τραυματιστείς και μάλιστα άσχημα!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον Plug με τη λογική αλλά όχι με τον τρόπο. Επίσης ρε συ Plug πως το ξέρεις πως δίνεις 3000 αρο και παίρνεις το afiliated? Στο είπανε και αυτό? Οι δύο που προανέφερες τα έδωσαν  ή το πήραν με την αξία τους?

 

Ωραίο το Life Πάντως από φωτό αλλά ένα rack ρε παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έκανες, εγώ στη θέση σου θα το έψαχνα μέσω ίντερνετ το συγκεκριμένο κράνος μπας και το βρω σε μισή τιμή.
Επιβάλλεται το κράνος να είναι από carbon ... αλλά όλα αυτά παραμένουν off topic
τώρα μιλάμε για ψυχαγωγία και όχι για ασφάλεια ζωής, είναι τελείως ανόμοια.
Το προσωπικό του τυγχάνει να το γνωρίζω και γνωρίζω την εκπαιδευτική του κατάρτιση (ειδικά ο ένας εκ των δύο trainner crossfitεράδων είναι και φυσιοθεραπευτής)
Το παιδί τόνισε ότι δεν δύναται οικονομικά να διαθέσει τόσα λεφτά ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον Plug με τη λογική αλλά όχι με τον τρόπο. Επίσης ρε συ Plug πως το ξέρεις πως δίνεις 3000 αρο και παίρνεις το afiliated? Στο είπανε και αυτό? 

απαράβατος όρος για να γινεις "επίσημος"¨ειναι να εχεις L1 και να τα σκας καθε χρόνο στον χοντρό γκλασμαν που το παίζει και λιμπερταριαν.Φαντασου οτι για να δηλώσεις συμμετοχη στα οπεν και να βαλεις ενα βιντεακι στο γιουτουμπ,σου ζητανε λεφτα(~20$),για να γινεις "επίσημος" κριτής πρεπει να δωσεις 10$ και να κανεις ενα τεστακι.

Το κροσφιτ ειναι μια εξαιρετικη προπονητική μέθοδος,ειναι ομως και ενα απίστευτο αρμεχτηρι.

Αν το πας επίσημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά πήγα σήμερα.

Εντάξει ας πούμε ότι ήταν καλούτσικα. Δηλαδή η ατμόσφαιρα ήταν καλή, το πρόγραμμα "σχεδον" κουραστικό και είχε καμια 20αρια άτομα τα οποία φαινόταν μια χαρά άνθρωποι...

τα περισσότερα γύρω στα 30, άντρες - γυναίκες. Αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν αυτό είναι κροσφιτ. Ούτε ένα μονοζυγο δεν έχει στην αίθουσα. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...