Προς το περιεχόμενο

LR εταιρια


thyra_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα παρευρέθηκα σε μνημόσυνο συγγενικού προσώπου και μια εκ των παρευρισκομένων έριξε τα δίχτυα της σε τεθλιμμένους και μη συγγενείς.Είχε έρθει δε,με το βαλιτσάκι παρουσίασης της.

ΑΗΔΙΑ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LR και οι λοιπές εταιρείες καλλυντικών τουλάχιστον έχουν ένα πραγματικό προιόν.

Υπάρχουν άλλες πυραμίδες (Worldventures) όπου το προιόν είναι αέρας κοπανιστός.

Όλα αυτά τα συστήματα είναι καταδικασμένα να αποτύχουν, δηλ. να βγουν οι περισσότεροι ζημιωμένοι.

Κι αυτό συμβαίνει επειδή οι "από πάνω" βγάζουν χρήματα από τη στρατολόγηση των νέων που μπαίνουν "από κάτω".

Αν κάποιος βγάλει λεφτά θα το πετύχει μόνο αν δουλέψει πάρα πολύ σκληρά και αφιερώνει όλη την ημέρα του σε επισκεπτήρια, τηλεφωνήματα, ποδαρόδρομο ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα παρευρέθηκα σε μνημόσυνο συγγενικού προσώπου και μια εκ των παρευρισκομένων έριξε τα δίχτυα της σε τεθλιμμένους και μη συγγενείς.Είχε έρθει δε,με το βαλιτσάκι παρουσίασης της.

ΑΗΔΙΑ.

 

Βδελλα.

Κανει τους εμπλεκομενους να βλεπουν τους αλλους ως πορτοφολια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βδελλα.

Κανει τους εμπλεκομενους να βλεπουν τους αλλους ως πορτοφολια.

Μα βδέλλες γίνονται μέχρι που μια,δυο,τρεις τους ξεκαθαρίσεις ότι δεν ενδιαφέρεσαι και μετά δε σου λένε ούτε καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LR και οι λοιπές εταιρείες καλλυντικών τουλάχιστον έχουν ένα πραγματικό προιόν.

Υπάρχουν άλλες πυραμίδες (Worldventures) όπου το προιόν είναι αέρας κοπανιστός.

Όλα αυτά τα συστήματα είναι καταδικασμένα να αποτύχουν, δηλ. να βγουν οι περισσότεροι ζημιωμένοι.

Κι αυτό συμβαίνει επειδή οι "από πάνω" βγάζουν χρήματα από τη στρατολόγηση των νέων που μπαίνουν "από κάτω".

Αν κάποιος βγάλει λεφτά θα το πετύχει μόνο αν δουλέψει πάρα πολύ σκληρά και αφιερώνει όλη την ημέρα του σε επισκεπτήρια, τηλεφωνήματα, ποδαρόδρομο ...

Το θέμα είναι ότι στη θέση αυτών που αποτυχαίνουν μπαίνουν άλλοι με "όνειρα και φιλοδοξίες" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυναίκα μου είχε εκδηλώσει παλαιότερα ενδιαφέρον . Είχαμε πάει σε ένα σεμινάριο έξω από την Αθήνα πριν κανά χρόνο, σε μια παρουσίαση σε ένα ξενοδοχείο και πρόσφατα σε μια εκδήλωση όπου μοίραζαν mercedes σε άτομα που έπιασαν τους στόχους τους για να πάρουν το αμάξι.

Γενικά δεν ασχολούμαστε , έχουμε πάρει κάποια προϊόντα στο παρελθόν ( το βαλιτσάκι ) αλλά γενικότερα δεν μας γεμίζει η όλη φάση. Εντάξει η γυναίκα μου είναι πιο θερμή αλλά εγώ αποφεύγω αυτά τα πράγματα όπως ο διάολος το λιβάνι.

Δεν λέω ότι αρκετά άτομα έχουν φτιαχτεί από αυτές τις εταιρείες αλλά μου την σπάει το όλο σκηνικό γιατί

 

1) Ξεκινάς κάτι για τα λεφτά . Δεν γουστάρω να ξεκινήσω κάτι που δεν μου αρέσει μόνο για τα χρήματα.

2) Το Moto τέτοιων εταιρειών είναι ότι πρέπει να πιάσεις φίλους γνωστούς κλπ κλπ και να τους ξεστομίσεις το "Θέλω να σου προτείνω μια επιχειρηματική ευκαιρία για να φτιάξεις την ζωή σου"

 

Έχουν χαθεί φιλίες χρόνων με τέτοια πράγματα . Ο κουμπάρος της γυναίκας μου συναντήθηκε μετά από χρόνια με ένα συμμαθητή του και πήγαν για καφέ. Όλη την ώρα του μιλούσε για το MLM που είχε μπει. Δεν ξανασυναντήθηκαν.

 

Προσωπικά στην LR έχω συναντήσει άτομα που είναι πολύ καλά παιδιά και τρέχουν όλη μέρα και βγάζουν.

 

Αλλά προσωπικά δεν μου πάει αυτό το σκηνικό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι οικογενειακοί φίλοι αποφάσισαν εδώ και καιρό να ασχοληθούν. Μια χαρα κανένα πρόβλημα μέχρι εδώ. Η γυναίκα μου αγόρασε μερικά προϊόντα που της άρεσαν, συστηματικά μάλιστα για να τους ενισχύσει, όλα ΟΚ και μέχρι εδώ. Σε ένα τραπέζι μας πρότειναν να μπούμε και εμείς...το ξεκόψαμε, οκ. Έλα που κάθε φορά που συναντιόμασταν μας ζάλιζαν να μπούμε...

 

Ε, αυτό ήταν, φιλία τέλος....μα έλεος δεν το καταλαβαίνουν ότι σε βάζουν σε δύσκολη θέση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Διαβασα ολα τα σχολια προσεκτικα,δεν ειναι ντροπη ουτε ειναι ανικανος καποιος που δε μπορει να επιτυχει σε ενα διδικτικο μαρκετινγκ,απλα θελει χρονο και υπομονη και προσοχη τοση ωστε να μη χαλανε φιλιες- κουμπαριες - ξαδερφια-αδελφια,,πρεπει ο καθε συνεργατης να ξερει τη θελει χωρις να χασει την προσωπικη ζωη του και να αφιερωθει ολοκληρωτικα σε αυτο.υπαρχουνε πραγματικα πολυ καλες εταιρειες που τα προιοντα τους εξαιρετικα και πιστοποιημενα απο διεθνεις οικους,υπαρχουνε φυσικα και οι εταιρειες απατες αυτο καποιος μπορει να το καταλαβει ευκολα.οταν δε ξερουμε κατι το μονο που κανουμε το κατακρινουμε,ας αναλογιστουμε ο καθενας στην δουλεια του δεν βλεπει οτι και εκει εχει το πυραμιδικο συστημα,,,,στην εφορια στην εκκλησια στον οτε στην δεη που δεν ειναι πυραμιδα;το λαθος που κανουνε οσοι ασχολουνται ειναι οτι πιεζουνε,,δε χρειαζεται ετσι χανεις την επαφη,,εισαι υποχρεωμενος να ενημερωνεις και να προβληματιζεις και να δινεις ευκαιριες σε οσους πραγματικα ενδιαφερονται,οι καλυτεροι μου φιλοι δεν αγορασανε ποτε απο εμενα αυτο φυσικα δεν με πτοησε ειμαι φιλος τους και θα ειμαι ασχετα με την δουλεια και καθε τοσο που βρισκομαστε λεμε τα δικα μας και ποτε γιαυτο που κανω,,το αξιοσημειωτο επειδη παω παρα πολυ καλα με αυτο που κανω εκεινοι με ρωτανε αλλα πλεον δε λεω κατι γιαυτο ουτε και θελω να αγορασουνε,μπορουνε να τα βρουνε στο σουπερ μαρκετ και να ειναι γεματα μολυβδο και αλλες καρκινικες ουσιες και αναρωτιομαστε γιατι σαρωνουνε ασθενειες και φυσικα υπαρχει λυση η κορτιζονη,,καταστρεψτε τον κοσμακη με αυτην...σας χαιρετω υγεια σε ολους και ολα στην ζωη γινονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα ολα τα σχολια προσεκτικα,..............................

 

Αν κατάλαβα καλά (αφού ο τρόπος γραφής σου και η απουσία τονισμού και στίξης δεν βοηθάνε ιδιαίτερα) η κεντρική ιδέα του post σου είναι ότι όλα στη ζωή είναι πυραμίδα. Από την οικογένεια (προσθήκη δική μου αφού δεν το είπες) μέχρι την οποιαδήποτε δουλειά. Και άρα γιατί να κακολογούμε τις συγκεκριμένες.

Οκ, ήταν το μόνο επιχείρημα που δεν είχε ειπωθεί μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Tα καλυντικα 'avon' ειναι πυραμιδα;

 

Υπάρχει ένας πολύ εύκολος κανόνας για να καταλαβαίνεις αν μια εταιρεία είναι πυραμίδα: Αν υποψιάζεσαι πως είναι πυραμίδα, τότε είναι.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα καλυντικα 'avon' ειναι πυραμιδα;

 

Στη σημερινή εποχή με όλο αυτό το "σφίξιμο" και την απουσία πολλών ευκαιριών εργασίας, 3 είναι οι περιπτώσεις που θα δεις σχεδόν να σε παρακαλάνε να πας για δουλειά:

 

1) Call center

 

2) Ασφαλιστικός σύμβουλος

 

3) Πυραμιδοειδείς κατασκευές κάθε μορφής

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...

πέραν του μαρκετινγκ και πυραμίδες κτλ, τα προϊόντα είναι όντως καλά για της τιμές του?(για την LR μιλάω)

Τα προϊόντα είναι οχι καλα ειναι εξερετικα και αν τα ψωνίζεις απο τις προσφορες του μηνα ισως δεν υπαρχουν φθηνότερα..και μιλαμε για προϊόντα με πιστοποίηση απο μεγαλους και διεθνής οίκους. Αν ψαξεις να βρεις παρόμοιες πιστοποίησης σε προϊόντα που τωρα καταναλώνεις νομιζω θα βρεις μεγαλη δυσκολία.

Μου αρέσει να βλεπω σχόλια απο ανθρώπους. Βλεπω πως σκέφτεται καποιος . Ομως πυραμίδα δεν ειναι και οι μεγαλες πολυεθνικες που εχουν δραστηριότητα στην ελλαδα η ακομα και καποιες ελληνικές δεν νομίζω οτι χρειάζεται να πω ονόματα ας σκεφτει ο καθενας μονος του ας πουμε ενα μεγαλο σουπερ μαρκετ τωρα αν δεν μπορει να δει η να το καταλάβει μονος του ας του το δείξει καποιος . Το μλμ ειναι νόμιμο σε ενα ασύλληπτο φασμα απο χωρες με διαφορετικες νομοθεσιες , και το μαγικο ειναι οτι σιγα σιγα θα δείτε και αλλους πολυ μεγαλους κολοσσός να αρχίσουν να εχουν δραστηριότητα μεσα απο το μλμ .αυτα τα λιγα απο μενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως και από την Lyoness που με προσέγγισε κάποιος είχε θέμα με το συντακτικό του. Αν και είμαι κατά των στερεοτύπων, νομίζω ότι υπάρχει μια νόρμα εδώ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...