Προς το περιεχόμενο

LR εταιρια


thyra_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κσι εγω δεν ειμαι μπαμπινιωτης αλλα προσπαθώ .. νομιζω αυτη η εταιρία που λες δεν πρέπει να εχει καν προϊόν .και δεν ξερω αν εχει και ελληνικό αφμ ...

Εδω μπορείτε να δείτε μερικα αθώα που χρησιμοποιούν. Οπως απο μια ερευνα δεν θυμάμαι απο ποιο ελληνικό πανεπιστήμιο βγήκε. Λεει οτι το 14% απο καρκίνογενεσεις τον γυναικών ειναι απο τα καλλυντικά που χρησιμοποιεί η καθε μια οποτε καλο ειναι να κοιτατε τι βάζετε πανω σας .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχω "γνωστούς" υποτίθεται σοβαρούς/έξυπνους που προσπάθησαν να με βάλουν στην LR , άλλα όταν τους εξηγείς οτι δεν υπάρχει εύκολο χρήμα και τους λες για την ΠΥΡΑΜΊΔΑ σε κοιτάζουν λες και είσαι απο αλλο πλανήτη ! είναι απλα μαθηματικά ! 

 

Bonus 700ε τον μηνα + αυτοκίνητο αν πιάσεις κάποιο στόχο (οχι στης πώλησης άλλα αν φέρεις και άλλα άτομα)

θα πω οτι φέρνω 5 άτομα (που είναι ο στόχος μου αυτόν τον μηνά)  * 200ε (που ζήτησαν έμενα) = 1000ε 

φανταστείτε τώρα καθε ενα απο αυτα τα ατομα τον επόμενο μηνα να φέρει αλλα *5 οποτε 25 ατομα * 200ε = 5000ε 

και πάει λέγοντας ... 

 

Το Bonus που προκύπτει απο την επιτευξη τον στόχων ειναι μηδαμινό 700ε το άτομο αν αναλογιστουμε ... τα ποσα που μπαίνουν στης τσέπες αυτών τον ανθρώπων + οτι κάθε λίγο κάνουν σεμινάρια στο κολοκοτρωνίτσι σε luxury spa hotel 5 αστέρων για να πουλήσουν μούρη και εννοείται με δικα σου έξοδα πήγαινε,ελα /διαμονή/διατροφή + συμμετοχή όποτε στην ουσία είναι πάλι κερδισμένοι αυτοί , καθώς πληρώνεις για να τους ακους να λενε ποσο καλη και αξιόπιστη ειναι η εταιρία τους.

 

Οσον άφορα το αυτοκίνητο θεωρώ ( δεν ξέρω ) οτι είναι με κάποιου είδους Leasing / Μίσθωση προς τον "επιτυχόντα" για της "πράξης" του , και εννοείται δεν το χαρίζουν αλλα καλύπτει τα έξοδα η εταιρία "βιτρίνα" και κάνοντας σε να πιστεύεις οτι είναι δικο σου αφού σου κάνουν πλύση εγκεφάλου πόσο δημιουργικός και ποσο προσφέρεις στην εταιρία 

 

Συγκεκριμένα για τα προϊόντα , σαφώς και ειναι κάποια πράγματα αξιόλογα ο "σοβαρός" άνθρωπος για τον οποίο μίλησα πριν , μου είπε οτι υπάρχει και 60% ????  κέρδος ανα προϊόν , αν πουλήσω δλδ εγω 2 κρέμες και ενα άρωμα έβγαλα καθαρά και αφορολόγητα 40ε χωρίς να κάνω τίποτα ! και το πιστεύω οτι είναι ετσι γιατι ο ΒΑΣΙΚΟΣ σκοπός και απώτερος της εταιρίας "βιτρίνας" δεν ειναι η πώληση αλλα το "μάντρωμα" σε "πρόβατα"  που αναζητούν εύκολο χρήμα και γρήγορο . 

 

Με λίγα λογία , ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΕΎΚΟΛΟ ΧΡΗΜΑ , οι μονοι κερδισμένοι ειναι τα "ΚΕΦΑΛΙΑ" και κάνεις άλλος , σε γλυκαίνουν με αμάξια , ταξίδια , λεφτα , φρου φρου και αρώματα , πράγματα που επιθυμεί κάθε άνθρωπος! (και αφου ειναι τζαμπα γιατι οχι?) και στο τέλος είσαι εκει που ξεκίνησες η μπορεί και χειρότερα αμα σκεφτείς οτι πρέπει να "κόλας" στον καθε άτυχο για να του πουλήσεις την "ιδέα" σου και την "πραμάτεια" σου , αυτο δεν σε κανει κοινωνικό στην κρίση που ζουμε αλλα ισα ισα σε αποφεύγει ο κόσμος γιατι δεν περισσεύουν πια! και αν δεν εχετε πειστεί ακόμα διαβάστε στον γουγλι για της ponzi άπατες και την ΠΥΡΑΜΙΔΑ της Αλβανίας 96-97 , που ισοπέδωσε την οικονομία της και άφησε ανθρώπους στον δρόμο .

 

Peace Out! :)

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα θυμάμαι που πριν 2-3 χρόνια μάς είχε πάρει τηλέφωνο ένας γνωστός του αγοριού μου και μας είπε να βγούμε ζευγαράκια "γιατί είχε να μας προτείνει κάτι για δουλειά". Καλά παιδιά και αυτός και η κοπέλα του, κι έτσι είπαμε να πάμε μια βόλτα από περιέργεια τι θα μας προτείνουν. Πήγαμε σε ένα καφέ στην Άνω Πόλη και μετά από κάνα 20λεπτο συζητήσεων περί ανέμων και υδάτων, σκάνε ένα μπλοκάκι σχετικά με την amway. Δεν είχα ξαναακούσει την εταιρεία, αλλά το πράγμα βρωμούσε από μακριά.

Όταν τελείωσαν όσα είχαν να πουν, το παιδί κοίταξε με αγωνία το ρολόι του και είπε ότι δυστυχώς έπρεπε να φύγουν γιατί είχαν να πάνε σε μια παρουσίαση της amway. Είδαν ότι δεν ασχοληθήκαμε καθόλου κι έτσι μας ζητούσαν επίμονα να πάμε μαζί τους "για παρέα", σε τέτοιο βαθμό που αισθανθήκαμε άσχημα και πήγαμε. Η είσοδος ήταν δωρεάν και στην παρουσίαση ειπώθηκαν ακριβώς τα ίδια πράγματα που μας είχαν πει και τα παιδιά νωρίτερα -οπότε δεν υπήρχε κανένας απολύτως λόγος να θέλουν να πάνε εκείνοι εκεί. Ακολούθησαν τα "success stories" από μέσους ανθρώπους που έγιναν πλούσιοι μέσω της εταιρείας και μετά το απαραίτητο ψηστήρι για να γίνουμε μέλη "μόνο με 40€ το άτομο". Ψάχναμε την πόρτα για να φύγουμε αλλά όλο περνούσαν άτομα απ' το τραπέζι μας για να μας πουν τι προοπτική έχουμε και πόσα λεφτά θα βγάλουμε. Καμιά 15αριά "ευχαριστούμε, αλλά δεν ενδιαφερόμαστε" αργότερα, καταφέραμε να φύγουμε.

Το παιδί τις επόμενες μέρες μας πήρε τόσα τηλέφωνα (για να γίνουμε μέλη ή να αγοράσουμε προϊόντα), που από ένα σημείο και μετά απλά δεν το σηκώναμε. Και σε συζητήσεις που είχαμε με κοινούς γνωστούς, όλοι απέφευγαν και αυτόν και την κοπέλα του. Ου μπλέξεις.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πιάσω έναν απ αυτούς τους "επιτυχημένους" αυτών των εταιριών και να πάμε μια βόλτα μέχρι το ΑΤΜ της τράπεζας που είναι πελάτης για να δω τι λογαριασμό έχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο πυραμιδαρες , μονο worldventures :devil: ...

αποτελει πολιτιστικη κληρονομια το κλειδωμενο θρεντ που υπαρχει για αυτην στο ινσομνια... πολυ κριμα που κλειδωσε :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα τα λες . Πραγματικα αν θες να μαθεις την διαφορα βρες καποιον να στο εξηγήσει αλλα οπως σε ολες τις(πυραμίδες) υπαρχει και αυτο δεν σε βλεπω ομως να παραπονιεσαι και να μην πηγαίνεις στα λιντλ στο σκαλβενιτη και σε ολα αυτα τα μαγαζια που κονομανε οι πανω ..η δεν βλεπω να ζορίζεται ο κοσμος να παει να παρει απο τις (πυραμίδες) μερσεντες αουντι και ολα αυτα η λρ ειναι ο 1 πρωτος καλυτερος πελατης τις μερσεντες που ειναι οντως λιζιγκ και ο δευτερος καλυτερος στην φοξ βαγκεν που δεν ειναι λιζιγκ και εχεις αδεια στο ονομα σου απλα περνεις απο την εταιρια μια επιβραβεση 146 ευρο για 60 μηνες. για την πώληση ειναι ετσι ακριβως ξεκιναει απο 30% μεχρι και 80% σε προιοντα που κατασκευάζει η μαμα εταιρια στο 1 ερευνητικό κέντρο στην Ευρώπη και το δευτερο στον κοσμο. Οσο για το αλλο που ειπες ξεχνας οτι τα χρηματα δεν πανε ακριβως στους απο (πανω) γιατι υπαρχει προϊόν και πρέπει να πληρωθεί οπως γινεται στης πυραμίδες που δινεις χρηματα για αερα κοπανιστο. Και κατι ακομα ποιο σημαντικό μιλαμε για ενα εργοστάσιο που είναι 31 χρονια στο χώρο με μονο ανοδική πορεια ( θα δυσκολευτης να βρεις αλλη ) εμενα οταν μου το είπαν λεω και χυτρες να πουλαει θα ειναι εξερετικα προιοντα. Οσο για την Ελλάδα κανει 2 000 000 τζιρο τον μηνα και φυσικα με ελληνικό αφμ αλλα ξερεις εσυ οπως οι αλλες πυραμιδες........ που εχουν εδρα στην αμερικη χωρις να υπαρχει κατι στην χωρα που κανουν δραστηριότητα αυτα τα πολλα συγνώμη για την κούραση . Για οποιον του εχει γινει παρουσίαση το ξερει το εχει και μπορεί να τα ψαξει.και κατι ακομα οι ισολογιζμοι οπως σε ολες τις πυραμίδες υπαρχει και στο υπουργειο οικονομικών. Οσο για τις αλλες με τον αερα τον κοπανιστο δεν ξερω που και τι ακριβως μπορειτε να βρείτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αμφιβάλλω οτι εχουν εργοστάσιο εδω, οπως επίσης δεν αμφιβάλω οτι "δηλώνουν" 2,000,000ε το μηνά σε τζιρο στην εφορία/υπουργείο οικονομικών και ας τα "δηλώσουν" όπου αλλου θέλουν και ουτε αμφιβάλω για το ελληνικό αφμ , αλλα αυτο δεν την κανει Legit επιχείριση ! οταν παράγεις ενα προϊόν και αποφασίζεις να το "βγάλεις" στην αγορα πας με ενα % κέρδους που αποφασίζει η εκάστοτε εταιρία για να ανεβάσει τον τζιρο της επι τον πωλήσεων , οταν λοιπόν πουλήσει ειναι υποχρεωμένη να εκδοσή παραστατικό μαζι με το δικο σου 60%/80% (κέρδος καθαρό το οποίο στο δίνει για ποιο λόγο? , και πως απορροφάται το φπα?)καθώς δεν είσαι επισήμως μεταπωλητής , ουτε καν συνεργάτης στην συγκεκριμένη περίπτωση γιατι δεν φαίνεσαι πουθενά , εισαι "βαποράκι"  ! που το εχουν σημείωση σε μια λιστα με "πρόβατα" . Τα καλλυντικά/είδη περιποίησης /υγιεινής , ειναι καθαρά Κράχτης για κατι ποιο βαθυ και πολύπλοκο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα υπάρχουν ακομα θύματα που πιστεύουν αυτες τις παπατζες. Προσωπικά 5 συμμαθητές απο το λύκειο με ειχαν προσεγγίσει σε ολους αρνήθηκα πλεον κανεις δεν ασχολείται κ ολοι λενε πεταμενα λεφτα κ χρόνος

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα τα λες . Πραγματικα αν θες να μαθεις την διαφορα βρες καποιον να στο εξηγήσει αλλα οπως σε ολες τις(πυραμίδες) υπαρχει και αυτο δεν σε βλεπω ομως να παραπονιεσαι και να μην πηγαίνεις στα λιντλ στο σκαλβενιτη και σε ολα αυτα τα μαγαζια που κονομανε οι πανω ..η δεν βλεπω να ζορίζεται ο κοσμος να παει να παρει απο τις (πυραμίδες) μερσεντες αουντι και ολα αυτα η λρ ειναι ο 1 πρωτος καλυτερος πελατης τις μερσεντες που ειναι οντως λιζιγκ και ο δευτερος καλυτερος στην φοξ βαγκεν που δεν ειναι λιζιγκ και εχεις αδεια στο ονομα σου απλα περνεις απο την εταιρια μια επιβραβεση 146 ευρο για 60 μηνες. για την πώληση ειναι ετσι ακριβως ξεκιναει απο 30% μεχρι και 80% σε προιοντα που κατασκευάζει η μαμα εταιρια στο 1 ερευνητικό κέντρο στην Ευρώπη και το δευτερο στον κοσμο. Οσο για το αλλο που ειπες ξεχνας οτι τα χρηματα δεν πανε ακριβως στους απο (πανω) γιατι υπαρχει προϊόν και πρέπει να πληρωθεί οπως γινεται στης πυραμίδες που δινεις χρηματα για αερα κοπανιστο. Και κατι ακομα ποιο σημαντικό μιλαμε για ενα εργοστάσιο που είναι 31 χρονια στο χώρο με μονο ανοδική πορεια ( θα δυσκολευτης να βρεις αλλη ) εμενα οταν μου το είπαν λεω και χυτρες να πουλαει θα ειναι εξερετικα προιοντα. Οσο για την Ελλάδα κανει 2 000 000 τζιρο τον μηνα και φυσικα με ελληνικό αφμ αλλα ξερεις εσυ οπως οι αλλες πυραμιδες........ που εχουν εδρα στην αμερικη χωρις να υπαρχει κατι στην χωρα που κανουν δραστηριότητα αυτα τα πολλα συγνώμη για την κούραση . Για οποιον του εχει γινει παρουσίαση το ξερει το εχει και μπορεί να τα ψαξει.και κατι ακομα οι ισολογιζμοι οπως σε ολες τις πυραμίδες υπαρχει και στο υπουργειο οικονομικών. Οσο για τις αλλες με τον αερα τον κοπανιστο δεν ξερω που και τι ακριβως μπορειτε να βρείτε

 

Πειστηκα! που υπογραφω? :-D

 

υγ-Μαθαίνουμε και ορθογραφία, δεν κανει κακο

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω άποψη για τις πυραμίδες και μάλλον δύσκολα θα την αλλάξω στην ηλικία μου, λέω να παίξω άλλο "παιχνιδάκι" στο παρόν νήμα.

Αυτό του...ντετέκτιβ :-)

πχ πρόσεξα ότι σε δύο περιπτώσεις συνφορουμίτες που υπεραμύνθηκαν του συγκεκριμένου στερεού σώματος (βλ.πυραμίδα) είχαν εντυπωσιακά ίδια χαρακτηριστικά, όπως:

 

Εγγραφή λίγα λεπτά πριν το σχετικό ποστ. Δηλαδή γράφτηκαν στο φόρουμ για το συγκεκριμένο θέμα.

 

Ίδια επιχειρηματολογία. "Όλα στη ζωή είναι ατμός εεεε πυραμίδες, αφού έχουν κάποιο ανώτερο/διευθυντή/αρχηγό".

 

Και τέλος ενδιαφέρουσες ομοιότητες στο γραπτό λόγο (συντακτικό, τονισμό, κλπ).

 

Ααααχ τί κάνουν αυτές οι συμπτώσεις. Και άγιος να είσαι σε κολάζουν με κακές σκέψεις για το συνάνθρωπό σου ;)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιοδος σε κατι που δεν ξέρεις μπορεις να λες οτι θες . Και το νησί πιτσα δεν το ξερεις δεν παει να πει οτι δεν υπάρχει όμως. Οπως και αλλα που απλα δεν γνωρίζω εγω .. και φυσικα δεν ειμαι και κολλημένος αν εσυ αυτον τον καιρο εδω μεσα στα σκατα οπως έχουν κάνει κάποια τομαρια την πατρίδα μας μου δειξεις ενα τροπο νομιμο να βγαζω χρήματα για μενα και την οικογένειά μου να εισαι σίγουρος θα σε ακούσω. Ομως δεν θα παω σαν πρόβατο να δουλευω ολοι μερα για 500 ευρώ .θελω να βγαζω χρήματα και να εχω χρονο για τα παιδια μου ευχαριστώ για την κουβεντα. Α και κατι ακομα μπορεις να παραγγείλεις και εσυ εξερετικα προιοντα χωρις καμια εγγραφή με έκπτωση 15% απο τις τιμες καταλόγου και χωρις καμια αλλη προϋπόθεση γιαυτο καλο ειναι να ακουμε . Και μετα να ψαχνουμε. Και οπως σε ολες τις πολυεθνικες υπάρχει το όργανογράμμα οποτε ξερεις τι θα περνεις απο την στιγμη που θα γινεις συνεργάτης και που μπορεις να φτάσεις. Ειναι τοσα πολλα που θέλουν κουβεντα δεν γίνεται απο εδω . Όσο γι τον φίλο μου που απάντησε να του πω οτι γράφτηκα για αυτον τον λογο να ακουσω ολα τα αρνητικά και οτι αλλο δεν φαντάζομαι για μενα για να γίνω καλυτερος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 9 χρονια προϋπηρεσία στην Πληροφορικη και αυτη την στιγμη ειμαι άνεργος με σπιτι και με δανειο , και με κάλεσαν σε γνωστή εταιρία τηλεπικοινωνιων για εργασία με 400ε τον μηνα (ψιχουλα) που εχει καταστημα 30 χιλιομετρα μακρια απο εμενα (εξοδα βενζινας), το οτι εχει βουλιάξει το κρατος δεν εχει σχεση !  πουλάς κατι και εισαι "βιτρίνα" μιας "αμφίβολης" εταιρίας με 30% 60% 80% κέρδος ΜΑΥΡΑ και καταλαβαίνω το σκεπτικό γιατι ειναι ξεκούραστα λεφτα, όπως καταλαβαίνω οτι πολλοι ζουνε απο αυτο (γενικα την πυραμιδα), αλλα και παλι αυτο δεν κανει legit την εταιρία , απλα ο κοσμος εθελοτυφλεί ! δεν γινετε να υπάρχει τόση ανοησία . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω άποψη για τις πυραμίδες και μάλλον δύσκολα θα την αλλάξω στην ηλικία μου, λέω να παίξω άλλο "παιχνιδάκι" στο παρόν νήμα.

Αυτό του...ντετέκτιβ :-)

πχ πρόσεξα ότι σε δύο περιπτώσεις συνφορουμίτες που υπεραμύνθηκαν του συγκεκριμένου στερεού σώματος (βλ.πυραμίδα) είχαν εντυπωσιακά ίδια χαρακτηριστικά, όπως:

 

Εγγραφή λίγα λεπτά πριν το σχετικό ποστ. Δηλαδή γράφτηκαν στο φόρουμ για το συγκεκριμένο θέμα.

 

Ίδια επιχειρηματολογία. "Όλα στη ζωή είναι ατμός εεεε πυραμίδες, αφού έχουν κάποιο ανώτερο/διευθυντή/αρχηγό".

 

Και τέλος ενδιαφέρουσες ομοιότητες στο γραπτό λόγο (συντακτικό, τονισμό, κλπ).

 

Ααααχ τί κάνουν αυτές οι συμπτώσεις. Και άγιος να είσαι σε κολάζουν με κακές σκέψεις για το συνάνθρωπό σου ;)

Είναι κλασσικοί οι πυραμιδοάνθρωποι, τους τα μαθαίνουν στα σεμινάρια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τους ιθύνοντες πυραμιδικών καταστάσεων:

 

Η έμεση προσέγγιση μέσω θετικών σχολίων στα διάφορα φόρουμ επιτυχημένων "μελών" ή ευχαριστημένων πελατών είναι μια μορφή παρουσίας/διαφήμισης.

Αν μάλιστα δώσετε λίγο βάση σε κάποιες λεπτομέρειες της προσέγγισης αυτής έτσι ώστε να μην βγάζει μάτι ο "αυθορμητισμός" και η "ανιδιοτέλειά" της, τα πράγματα θα σας πάνε καλύτερα.

Αν και δεν το πιστεύω το "προϊόν" σας (αναφέρομαι στο όλο concept και όχι σε συγκεκριμένα πχ καλλυντικά) θα μπορούσα να σας πω μερικές ιδέες για πιο ρεαλιστική παρουσία στα φόρουμ, for the right amount of money φυσικά :-)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...