Προς το περιεχόμενο

LR εταιρια


thyra_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω 9 χρονια προϋπηρεσία στην Πληροφορικη και αυτη την στιγμη ειμαι άνεργος με σπιτι και με δανειο , και με κάλεσαν σε γνωστή εταιρία τηλεπικοινωνιων για εργασία με 400ε τον μηνα (ψιχουλα) που εχει καταστημα 30 χιλιομετρα μακρια απο εμενα (εξοδα βενζινας), το οτι εχει βουλιάξει το κρατος δεν εχει σχεση !  πουλάς κατι και εισαι "βιτρίνα" μιας "αμφίβολης" εταιρίας με 30% 60% 80% κέρδος ΜΑΥΡΑ και καταλαβαίνω το σκεπτικό γιατι ειναι ξεκούραστα λεφτα, όπως καταλαβαίνω οτι πολλοι ζουνε απο αυτο (γενικα την πυραμιδα), αλλα και παλι αυτο δεν κανει legit την εταιρία , απλα ο κοσμος εθελοτυφλεί ! δεν γινετε να υπάρχει τόση ανοησία . 

Προφανώς και άλλες χώρες που είχαν κρίση πριν από εμάς τέτοιες εταιρίες έχουν τεράστια επιτυχία, φταίει η ανεργία που καλπάζει, τα χρέη του καθενός, που τους κάνει να πιστεύουν σε κάτι τέτοια, και το ότι σε προσλαμβάνουν ακόμα και αν έχεις κάνει και 30 χρόνια φυλακή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και άλλες χώρες που είχαν κρίση πριν από εμάς τέτοιες εταιρίες έχουν τεράστια επιτυχία, φταίει η ανεργία που καλπάζει, τα χρέη του καθενός, που τους κάνει να πιστεύουν σε κάτι τέτοια, και το ότι σε προσλαμβάνουν ακόμα και αν έχεις κάνει και 30 χρόνια φυλακή.

εχεις απόλυτο δικιο ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιοδος σε κατι που δεν ξέρεις μπορεις να λες οτι θες . Και το νησί πιτσα δεν το ξερεις δεν παει να πει οτι δεν υπάρχει όμως. Οπως και αλλα που απλα δεν γνωρίζω εγω .. και φυσικα δεν ειμαι και κολλημένος αν εσυ αυτον τον καιρο εδω μεσα στα σκατα οπως έχουν κάνει κάποια τομαρια την πατρίδα μας μου δειξεις ενα τροπο νομιμο να βγαζω χρήματα για μενα και την οικογένειά μου να εισαι σίγουρος θα σε ακούσω. Ομως δεν θα παω σαν πρόβατο να δουλευω ολοι μερα για 500 ευρώ .θελω να βγαζω χρήματα και να εχω χρονο για τα παιδια μου ευχαριστώ για την κουβεντα. Α και κατι ακομα μπορεις να παραγγείλεις και εσυ εξερετικα προιοντα χωρις καμια εγγραφή με έκπτωση 15% απο τις τιμες καταλόγου και χωρις καμια αλλη προϋπόθεση γιαυτο καλο ειναι να ακουμε . Και μετα να ψαχνουμε. Και οπως σε ολες τις πολυεθνικες υπάρχει το όργανογράμμα οποτε ξερεις τι θα περνεις απο την στιγμη που θα γινεις συνεργάτης και που μπορεις να φτάσεις. Ειναι τοσα πολλα που θέλουν κουβεντα δεν γίνεται απο εδω . Όσο γι τον φίλο μου που απάντησε να του πω οτι γράφτηκα για αυτον τον λογο να ακουσω ολα τα αρνητικά και οτι αλλο δεν φαντάζομαι για μενα για να γίνω καλυτερος

Και πόσα λεφτά το μήνα βγάζεις από αυτή τη δουλειά; (Και πόσες ώρες δουλεύεις;  ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πει σε pm!!!!! Ξέρεις πώς πάνε αυτά...

Θα προτιμούσα να απαντήσει εδώ. Σε pm δεν έχει νόημα, δεν ενδιαφέρομαι κιόλας προσωπικά να δουλέψω εκεί. Αλλά επειδή μίλησε απαξιωτικά για τα 500€ πιστεύω ότι θα είναι αρκετά παραπάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμούσα να απαντήσει εδώ. Σε pm δεν έχει νόημα, δεν ενδιαφέρομαι κιόλας προσωπικά να δουλέψω εκεί. Αλλά επειδή μίλησε απαξιωτικά για τα 500€ πιστεύω ότι θα είναι αρκετά παραπάνω!

μπορει να ηθελε να πει οτι ολοι είμαστε χαζοί που ψάχνουμε δουλείες για να βγει τιμια το μεροκαματο , ενω το παλικαρι βρήκε την κοτα με τα χρυσά αυγα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμούσα να απαντήσει εδώ. Σε pm δεν έχει νόημα, δεν ενδιαφέρομαι κιόλας προσωπικά να δουλέψω εκεί. Αλλά επειδή μίλησε απαξιωτικά για τα 500€ πιστεύω ότι θα είναι αρκετά παραπάνω!

Αγαπητέ ζιο τα 500 αυτοί οι κύριοι τα έχουν κάθε μέρα για τα πούρα τους..... Εντάξει θα σου απαντήσει σε pm γιατί άμα πει τα ποσά θα γίνουν μαζικές αυτοκτονίες εδώ μέσα.

 

μπορει να ηθελε να πει οτι ολοι είμαστε χαζοί που ψάχνουμε δουλείες για να βγει τιμια το μεροκαματο , ενω το παλικαρι βρήκε την κοτα με τα χρυσά αυγα .

Βασικά μας το λέει στην μάπα ότι είμαστε χαζοί που δεν έχουμε καταλάβει το παγκόσμιο σύστημα εργασίας, και όλοι από τον μικρότερο μέχρι τον μεγαλύτερο δουλεύουν σε πυραμίδα χωρίς να το ξέρουν και ανάλογα βγάζουν, οπότε σου λέει έλα εδώ που το φωνάζουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα ρε γαμωτο, εχω στενοχωρηθει για τον φιλο μου σκεφτομαι πώς να του ανοιξω τα ματια αλλα τωρα ειναι και αργα, τα 250 ευρω τα εδωσε... Και ειναι και ατομο που απο τα 16 του εχει δουλεψει σε οικοδομες, σερβιτορος νυχτα κλπ του φευγε ο κωλος για 3 ευρω την ωρα ξερει πώς βγαινει το χρημα και εχει πιστεψει οτι θα καθεται αραχτος να πινει καφε και θα τα οικονομαει....Τι να πω.

αν θέλει χρήμα ας γίνει ζυγκολό, το 3 κάνε το 300 αν έχει σώμα και τα σχετικά. Εμένα μη με ρωτάς πήρα σύνταξη λόγω βαρέων και ανθυγιεινών, γ***θηκα στη δουλειά τόσα χρόνια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 9 χρονια προϋπηρεσία στην Πληροφορικη και αυτη την στιγμη ειμαι άνεργος με σπιτι και με δανειο , και με κάλεσαν σε γνωστή εταιρία τηλεπικοινωνιων για εργασία με 400ε τον μηνα (ψιχουλα) που εχει καταστημα 30 χιλιομετρα μακρια απο εμενα (εξοδα βενζινας), το οτι εχει βουλιάξει το κρατος δεν εχει σχεση ! πουλάς κατι και εισαι "βιτρίνα" μιας "αμφίβολης" εταιρίας με 30% 60% 80% κέρδος ΜΑΥΡΑ και καταλαβαίνω το σκεπτικό γιατι ειναι ξεκούραστα λεφτα, όπως καταλαβαίνω οτι πολλοι ζουνε απο αυτο (γενικα την πυραμιδα), αλλα και παλι αυτο δεν κανει legit την εταιρία , απλα ο κοσμος εθελοτυφλεί ! δεν γινετε να υπάρχει τόση ανοησία .

Δυστυχώς δεν μπορώ να κανω κατι εχουν το μελι στο τραπεζι σε λιγα χρονια τα 400 θα φανταζουν σαν μισθος γιατρού.. εχω και εγω δάνειο και παιδια παρακαλώ να εχω υγεια. Οσο για τα μαύρα που λες περνάνε μέσο τράπεζας και φυσικα υπαρχει φορολογια οπως και χαρτι απο την εταιρια για την δήλωση σου οπως σαν ενας απλος υπαλληλος αυτα μεχρι τα 10000 ευρω το χρονο μετα εχεις υποχρεωση να ανοιξεις βιβλια σαν ελευθερος επαγγελματιας. Απλα όλοι η κατάσταση ολες οι πολυεθνικές ειναι πυραμίδες προσπαθήστε να το κατακαβετε δεν μιλαμε για αυτες τις φουσκες που βαζει χρηματα που απο την εγγραφη σου τα περνει ο απο πανω δειτε τι εγινε στη ρουμανια που ηταν δεν θυμάμαι υπαρχει προϊόν και εξερετικι τα εχω πει και παραπάνω δεν μπορώ να λεω τα ιδια συνέχεια οποιος εχει συγκεκριμένη ερωτηση και θελει συγκεκριμένη απάντηση ασ στειλει προσωπικό .

Αν μιλάτε για μένα δεν ειπα κανένα χαζό όπως και εγώ όλοι σας κάνετε τις επιλογές σας το θέμα είναι να δείτε πώς εσείς θέλετε την ζωή σάς αργότερα μετά απο 5 χρόνια . Και να καταλάβετε οτι δεν γίνεται να περιμένετε κατι διαφορετικό κάνοντας τα ιδια πραγματα αυτο . Οποιος θελει να μαθει το τι βγαζω μονο απο την λρ μονο με ποιο προσωπικά μηνηματα και καπως να μπορεσω να του στειλω φωτογραφία να δει μονος του αυτα . Ομως εχετε πέσει πανω μου ολοι να με φάτε δεν ειμαι κανας εξωγήινος οπως ήμαστε και εσεις ειμαι.δεν μπηκα εδω να ουτε να βρίσω κανενα ουτε τιποτα οπως και εσεις θα λεγατε καποια πράγματα για την ετειρια-μαγαζι-επιχείρηση που εργάζεται ετσι και εγω απαντάω. Οσο για το μλμ παιδια δεν βγηκε χθες ειναι 100 χρονια στην Αμερική 50 στην Ευρώπη και αλλα 25 στην ελλαδα. Και δεν εχει να κανει με τις πυραμίδες που εχετε στο μυαλο σας . Καποιο απο εσας η καποιος δικο σας θα ξερει την ταπεργουερ επιδη λειτουργεί ετσι δεν παει να πει οτι ειναι κλέφτες και βασικα νομιζω ειναι τα καλυτερα ταπερ ετσι λειτουργεί και το θερμομιξ για οσους ξέρουν δεν είναι σκαρτο ισως το καλυτερο μιξερ γιαυτο κανει και 2.500€ την κιρμπη την ξερει κανεις ??? ακριβως ετσι δουλευει μιλαμε για μια σκουπα που κανει 3000€ δεν ειναι σκαρτα ειναι απο τα καλυτερα προιοντα και επειδη δουλευουν μέσο μλμ πρωοθηση απο στόμα σε στομα ειναι φυσικό να πληρώνουν καλα τους συνεργάτες γιατι δεν υπαρχει διαφήμιση η διαφήμιση ειναι ο συνεργάτης.. και μια απαντηση για τον φιλο τον αλλο αν νομιζει οτι θα κάθεται και θα πληρώνετε την πάτησε οπως ολες οι δουλειες αν δεν δουλεψεις δεν πληρώνεται απλα αν μαθει να δουλευει και ειναι διαθεσιμος να εκπεδευτει σιγουρα θα βγαλει πολυ περισσότερα απο υα 250 που εδωσε .. αυτα ευχαριστώ πολυ αν θελετε κατι στείλετε μου μήνυμα..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γιατί δεν τους πιστεύεται , αλήθεια λέει..... Και μάλιστα μπράβο που μας δίνει την πληροφορία το πως θα γίνουμε όλοι φραγκατοι... Σας λέει είναι ευκαιρία μην την χάσετε... Έτσι κοροϊδεύαμε και τους wordventurαράδες και τώρα όλοι μένουν σε εξωτικά νησιά ( ή έχουν όλο το νησί δικό τους ) και δεν γράφουν ποια εδώ ....

Ευκαιρία χάσαμε μεγάλη σου λέω !!!!!!
Αλλά τα παιδιά εδώ το είδαν και σαν μεγαλόψυχοι είπαν να μας βοηθήσουν .......

Φτου .... Μην τους ματιάσω ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παρουσιάσεις που κάνουν αυτές οι εταιρείες, θυμίζουν περισσότερο θρησκευτική αίρεση παρά εταιρεία.

Σαν να έχουν υποστεί πλύση εγκεφάλου ή να προσπαθούν να κάνουν στους νέους υπαλλήλους-θύματα πλύση εγκεφάλου.

 

Τα παρουσιάζουν όλα ρόδινα.
"Το προιόν πωλείται μόνο του", "δεν έχεις 30 γνωστούς... και αυτοί άλλους 30... σίγουρη πώληση".

Θυμάμαι ήταν ένας τύπος που μας επαναλάμβανε συνέχεια ότι είναι γερμανική εταιρεία, οπότε και πρέπει να είναι σοβαρή.

Δεν υπήρχε καμία αναφορά στο κέρδος του υπαλλήλου-συνεργάτη ή στην εργασιακή σχέση.

 

Ήταν προφανές ότι ο μοναδικός τους σκοπός είναι να ξεγελάσουν τον συνεργάτη και τον πελάτη για να βγάλουν κέρδος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γιατί δεν τους πιστεύεται , αλήθεια λέει..... Και μάλιστα μπράβο που μας δίνει την πληροφορία το πως θα γίνουμε όλοι φραγκατοι... Σας λέει είναι ευκαιρία μην την χάσετε... Έτσι κοροϊδεύαμε και τους wordventurαράδες και τώρα όλοι μένουν σε εξωτικά νησιά ( ή έχουν όλο το νησί δικό τους ) και δεν γράφουν ποια εδώ ....

 

Ευκαιρία χάσαμε μεγάλη σου λέω !!!!!!

Αλλά τα παιδιά εδώ το είδαν και σαν μεγαλόψυχοι είπαν να μας βοηθήσουν .......

 

Φτου .... Μην τους ματιάσω ....

 

Να εισαι καλα . Σου εύχομαι να τα βρεις ολα οπως εσυ θες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εισαι καλα . Σου εύχομαι να τα βρεις ολα οπως εσυ θες .

 

Φυσικά και θα τα βρώ......τέτόια ευκαιρία ?????????  Τρεεεεεεεεεεέχω να πάρω και εγώ μέρος και να γίνω κροισός !!!!!!!!

 

Τέτοια ανεπανάληπτα προιόντα??? Μα πουλιούνται και μόνα τους....!!!!!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

????

Φυσικα και να πας να γίνεις κροισος αν θες να μου πεις να γινω και εγω

Φυσικα και υπάρχουν και αυτα συμφωνώ μαζι σου εχω περασει και εγω απο 2 τετοιες νομιζω δεν χρειάζεται να ονομασω . Μιλαω μονο για την δικια μου . Αλλα καλο ειναι το φιατ καλο και το σεατ οπως καλο ειναι και οπελ αλλα καλο και το αουντι οπως καλη ειναι και η λαμποργκινη η η μπουκάτι ομως δεν μπορεις να τα βαλεις ολα σε ενα καζανι οσο και να θες οσο και να σε βολεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

????

Φυσικα και να πας να γίνεις κροισος αν θες να μου πεις να γινω και εγω

Φυσικα και υπάρχουν και αυτα συμφωνώ μαζι σου εχω περασει και εγω απο 2 τετοιες νομιζω δεν χρειάζεται να ονομασω . Μιλαω μονο για την δικια μου . Αλλα καλο ειναι το φιατ καλο και το σεατ οπως καλο ειναι και οπελ αλλα καλο και το αουντι οπως καλη ειναι και η λαμποργκινη η η μπουκάτι ομως δεν μπορεις να τα βαλεις ολα σε ενα καζανι οσο και να θες οσο και να σε βολεύει

 

Μιλάει η εμπειρία ρε παιδί μου.

 

:blink:  :blink:  :blink:  Τόσο καιρό πώς δεν το κατάλαβα ότι αυτήν είναι η λύση ??????? :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...