Προς το περιεχόμενο

LR εταιρια


thyra_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γελατε γελατε μπαγλαμαδες. Εγω ειμαι στην γουορλντβεντσασ (η προφορα το κυπριου "επαγγελματια" οταν με πηγε φιλος μου σε μια εμφανιση τους) πριν-3-4 χρονια και τωρα ειμαι με λαμπο, δεν χρωσταω πλεον σε τραπεζα, εχω κανει πλουσια ολη την πολη μου, δινω λεφτα με την σεσουλα σε οποιον δεν εχει και κανω ζωαρα ναουμ.

 

Περα απο την πλακα, πρεπει να εισαι πολυ ηλιθιος για να πιστευεις ολα αυτα οτι ειναι ευκολα. Επισης αν μπεις, πρεπει να εισαι master του ειδους και στο μπλα μπλα  για να πεις οτι θα βγαλεις κατι απο αυτες τις κομπινες. Και οταν λεω master, κυριολεκτω!

 

Παρεπιπτοντως, δεν βρισκω νεα για την συγκεκριμενη "εταιρια" στην Ελλαδα. Μαλλον ηταν μια τεραστια φουσκα που εσκασε το 2013 και μετα τελος. Εξωτερικο συνεχιζει.

 

Για την lr, οπως ειπε ενα μελος σε αλλη σελιδα, το marketing τους ειναι για κλοτσιες. Ακολουθουν πανω κατω ιδια τακτικη. Ομως, τα προιοντα τους ειναι αρκετα καλα. Ειχα φιλο που ηταν στην lr. Ειχα παρει ενα aftershave και ενα αφρολουτρο αν θυμαμαι και ηταν τελεια. Και σαν ποιοτητα και σαν αρωμα. Και στηριξα και το φιλαρακι οικονομικα με αυτη την κινηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελατε γελατε μπαγλαμαδες. Εγω ειμαι στην γουορλντβεντσασ (η προφορα το κυπριου "επαγγελματια" οταν με πηγε φιλος μου σε μια εμφανιση τους) πριν-3-4 χρονια και τωρα ειμαι με λαμπο, δεν χρωσταω πλεον σε τραπεζα, εχω κανει πλουσια ολη την πολη μου, δινω λεφτα με την σεσουλα σε οποιον δεν εχει και κανω ζωαρα ναουμ.

 

Περα απο την πλακα, πρεπει να εισαι πολυ ηλιθιος για να πιστευεις ολα αυτα οτι ειναι ευκολα. Επισης αν μπεις, πρεπει να εισαι master του ειδους και στο μπλα μπλα  για να πεις οτι θα βγαλεις κατι απο αυτες τις κομπινες. Και οταν λεω master, κυριολεκτω!

 

Παρεπιπτοντως, δεν βρισκω νεα για την συγκεκριμενη "εταιρια" στην Ελλαδα. Μαλλον ηταν μια τεραστια φουσκα που εσκασε το 2013 και μετα τελος. Εξωτερικο συνεχιζει.

 

Για την lr, οπως ειπε ενα μελος σε αλλη σελιδα, το marketing τους ειναι για κλοτσιες. Ακολουθουν πανω κατω ιδια τακτικη. Ομως, τα προιοντα τους ειναι αρκετα καλα. Ειχα φιλο που ηταν στην lr. Ειχα παρει ενα aftershave και ενα αφρολουτρο αν θυμαμαι και ηταν τελεια. Και σαν ποιοτητα και σαν αρωμα. Και στηριξα και το φιλαρακι οικονομικα με αυτη την κινηση.

εγω βλεπω παντως εναν ηλιθιο γνωστο στο φβ ενος φιλου μου οτι ανεβαζει ακομα φωτο απο φερραρι κλπ...οποτε του τρωνε ακομα τα λεφτα...αληθεια μπορει καποιος να μας ενημερωσει για το μομεντουμ της πυραμιδας ¨?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι θα βρεις κατι. Ψιλοεπαψε πλεον να υπαρχει στην ελλαδα. Στο fb το δικο μου παντως δεν εχω δει κατι. Και εχω αρκετους φιλους και απο πολλες πολεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Είναι ανάλογα το τι κάνεις εσύ αλλά δουλεύει γενικά, επισης για τις πυραμίδες συνήθως λένε αυτοί που δεν ξέρουν τι είναι. ο σερβιτορος είναι πυραμίδα ας πούμε στην συγκεκριμενη επιχειρηση μπορεις να ξεπεράσεις τον απο πάνω σου.

Για περισσότερες πληροφορίες chat απλά να πώ οτι στην herbal αβον κλπ δεν έχει καμία σχέση το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ανάλογα το τι κάνεις εσύ αλλά δουλεύει γενικά, επισης για τις πυραμίδες συνήθως λένε αυτοί που δεν ξέρουν τι είναι. ο σερβιτορος είναι πυραμίδα ας πούμε στην συγκεκριμενη επιχειρηση μπορεις να ξεπεράσεις τον απο πάνω σου.

Για περισσότερες πληροφορίες chat απλά να πώ οτι στην herbal αβον κλπ δεν έχει καμία σχέση το σύστημα.

ΠΕΙΣΤΗΚΑ!!

ΔΙΑΔΩΣΤΕ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που για να βγάλεις λεφτά, πρέπει να βάλεις από κάτω σου κόσμο που θα βάλει και αυτός με τη σειρά του λεφτά κ.ο.κ., είναι πυραμίδα τύπου ponzi. Η διαφορά της με μια υγιή πυραμιδωτής μορφής οικονομική σχέση, είναι ότι εδώ ανεβαίνει από κάτω προς τα πάνω χρήμα, χωρίς να κατεβαίνει προς τη βάση κάποια αξία, προϊόν, υπηρεσία. Δηλαδή, η βάση δίνει χρήμα, χωρίς να παίρνει κάτι ως αντάλλαγμα. Η δε κορυφή της πυραμίδας μόνο εισπράττει και όλο αυτό λειτουργεί μέχρι να εξαντληθεί οικονομικά η βάση και το οικοδόμημα να καταρρεύσει. Αυτές οι πυραμίδες είναι υπέροχες, αρκεί να είσαι ψηλά. Αν είσαι στον πάτο, είσαι κοροϊδάρα. Προσπαθώ να μην είμαι κοροϊδάρα, έχω υπάρξει κορόιδο (υποθέτω όλοι μας κάποια στιγμή με κάποιο τρόπο, από ένα μάστορα μέχρι έναν πολιτικό), δε μου άρεσε. Αυτά.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ανάλογα το τι κάνεις εσύ αλλά δουλεύει γενικά, επισης για τις πυραμίδες συνήθως λένε αυτοί που δεν ξέρουν τι είναι. ο σερβιτορος είναι πυραμίδα ας πούμε στην συγκεκριμενη επιχειρηση μπορεις να ξεπεράσεις τον απο πάνω σου.

Για περισσότερες πληροφορίες chat απλά να πώ οτι στην herbal αβον κλπ δεν έχει καμία σχέση το σύστημα.

 

Αααχ αυτό το έξυπνο και πρωτότυπο επιχείρημα ότι "όλα στη ζωή είναι μια πυραμίδα".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που για να βγάλεις λεφτά, πρέπει να βάλεις από κάτω σου κόσμο που θα βάλει και αυτός με τη σειρά του λεφτά κ.ο.κ., είναι πυραμίδα τύπου ponzi. Η διαφορά της με μια υγιή πυραμιδωτής μορφής οικονομική σχέση, είναι ότι εδώ ανεβαίνει από κάτω προς τα πάνω χρήμα, χωρίς να κατεβαίνει προς τη βάση κάποια αξία, προϊόν, υπηρεσία. Δηλαδή, η βάση δίνει χρήμα, χωρίς να παίρνει κάτι ως αντάλλαγμα. Η δε κορυφή της πυραμίδας μόνο εισπράττει και όλο αυτό λειτουργεί μέχρι να εξαντληθεί οικονομικά η βάση και το οικοδόμημα να καταρρεύσει. Αυτές οι πυραμίδες είναι υπέροχες, αρκεί να είσαι ψηλά. Αν είσαι στον πάτο, είσαι κοροϊδάρα. Προσπαθώ να μην είμαι κοροϊδάρα, έχω υπάρξει κορόιδο (υποθέτω όλοι μας κάποια στιγμή με κάποιο τρόπο, από ένα μάστορα μέχρι έναν πολιτικό), δε μου άρεσε. Αυτά.

 

Σωστά όσα λες και θα συμπληρώσω.

Κορόιδο ή απατεώνας... 

Γιατί για να βγάλεις λεφτά, πρέπει να γίνεις απατεώνας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ανάλογα το τι κάνεις εσύ αλλά δουλεύει γενικά, επισης για τις πυραμίδες συνήθως λένε αυτοί που δεν ξέρουν τι είναι. ο σερβιτορος είναι πυραμίδα ας πούμε στην συγκεκριμενη επιχειρηση μπορεις να ξεπεράσεις τον απο πάνω σου. Για περισσότερες πληροφορίες chat απλά να πώ οτι στην herbal αβον κλπ δεν έχει καμία σχέση το σύστημα.

Αλλος ενας πυραμιδοπληκτος που κυνηγαει το ονειρο τος, μας συστηνεται στο ινσομνια. Καλως τονα.

Αλλα για να ρεφαρεις αυτα που σου φαγανε μονο για την εγγραφη, θελει περισσοτερη προσπαθεια και καλυτερη πειθω απο το ¨κι ο σερβιτορος πυραμιδα ειναι, απλα στη δικη μας πυραμιδα θα ξεπερασετε τους ανωτερους σας¨.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη γιατί βλέπετε απο την μία πλευρα μόνο? Είναι απλό, κάποιοι άνθρωποι είναι οκ στο να έχουν μια "δουλίτσα" και να είναι στον τομέα "ασφάλειας" ούτε ρίσκα ούτε καριέρα, μιλάμε απο σερβιτορο μέχρι και γιατρό. Για να ανοίξεις μια επιχείρηση τι χρειάζεσαι βασικά.. κεφάλαιο το κυριότερο!! Εκτος τα βάσανα που τραβάς μέχρι να ξεκινήσεις μια επιχείρηση (γιατι δεν ειναι λίγα) μπορεί να μην πιάσει και να μπείς μέσα, να χρωστας, δάνεια και γώ δε ξέρω τι άλλο. Άρα είσαι σχεδον καταδικασμένος, γιατί στατιστικά οι 9/10 καινούργιες απο το 0 επιχειρήσεις-επιχειριματίες κλείνουν. Έτσι το έχει κάνει το συστηματακι..

 

Το να δώσει κάποιος 150 - 200€ και να πάρει πίσω πράγματα και προιόντα αξίας 250+€ (+50€ πίσω τον επομενο μήνα) τι ρίσκο έχει?? Θα μπεις φυλακή η θα σε κυνηγάνε?

Για να βγάλει κέρδος μια επιχείρηση αν δεν κλείσει 1/10 θέλει το λιγότερο 3-5 χρόνια για να φτάσει απο το - στο 0 (απόσβεση)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. ο σερβιτορος είναι πυραμίδα ας πούμε στην συγκεκριμενη επιχειρηση μπορεις να ξεπεράσεις τον απο πάνω σου.

 

Ξέρεις πολλούς σερβιτόρους που πληρώνουν το αφεντικό τους για να δουλέψουν στο καφέ που τους προσέλαβε, ο οποίος κάποια στιγμή θα γίνει το αφεντικό της επιχείρησης?

 

4/10 για την προσπάθεια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα παιδιά δεν καταλαβατε κάτι εμένα στα αρχίδια μου αν μπειτε η δεν μπείτε.. απλα το να κάνουμε κόμμα και να κράζουμε κυρίως στην Ελλάδα είναι τραγικό και συνηθές σύστημα. Εγώ δεν κλείνω γενικά προς σύνολα η ομάδες, απλά βλέπω τα πράγματα όπως πρεπει να είναι και απο όλες τις πλευρές, επίσης την γνώμη σου δε μπορω να την αλλάξω εδυ που λες 4/10 διοτι ότι και να σου πουν έχεις πάρει μια θέση και απλά θα προσπαθήσεις να την υπερασπιστείς στην τελική, δε μπορούν να τα δουν όλοι οι άνθρωποι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εδυ που λες 4/10 διοτι ότι και να σου πουν έχεις πάρει μια θέση και απλά θα προσπαθήσεις να την υπερασπιστείς στην τελική, δε μπορούν να τα δουν όλοι οι άνθρωποι έτσι.

 

Αν δεν ήσουν κράχτης πυραμίδας θα σου απαντούσα σοβαρά..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...