Προς το περιεχόμενο

Alfa awus036h κατά πόσο Fake?


dbr4in

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο site του δεν βλεπω στα network products τιποτα απο alfa αλλα οκ.

 

Το ξέρω το ειδα και εγω οτι δεν εχει τιποτα αλλα ετσι μου ειπαν παντως

 

Μολις μου απαντήσανε απο την alfa οσο αφορά την γνησιότητα και ειπαν οτι δεν υπάρχει κατι standar για να ελέγξεις την γνησιότητα της , ειναι συνδιασμός serial number και mac address μαζι , πολυ γενική απάντηση δηλαδή. Τους έδωσα παντως την δικιά μου που εγω πιστεύω οτι ειναι fake (serial number και mac) να την τσεκάρουν απο το εργοστάσιο οπως μου ειπαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξέρω το ειδα και εγω οτι δεν εχει τιποτα αλλα ετσι μου ειπαν παντως

 

Μολις μου απαντήσανε απο την alfa οσο αφορά την γνησιότητα και ειπαν οτι δεν υπάρχει κατι standar για να ελέγξεις την γνησιότητα της , ειναι συνδιασμός serial number και mac address μαζι , πολυ γενική απάντηση δηλαδή. Τους έδωσα παντως την δικιά μου που εγω πιστεύω οτι ειναι fake (serial number και mac) να την τσεκάρουν απο το εργοστάσιο οπως μου ειπαν

αστα να πανε κοινως.θα πρεπει να τσεκαρεις πολλα πραγματα η να ξερεις απο που αγοραζεις.το serial number αν μπορουσε καποιος να το τσεκαρει Online θα ηταν μια λυση αλλα απο την αλλη αν η εταιρεια που βγαζει απομιμησεις βαζει παρομοια serial number???

 

εκτος αν υπαρχει καποιος συνδυασμος mac address και serial.παντως πρεπει να χανει πολλα λεφτα η alfa απο αυτο το πραγμα και απορω γιατι αντιγραφουν αυτην.υπαρχουν βεβαια και αλλες εταιρειες που βγαζουν καρτες πιο δυνατες αλλα ειναι ολες τελειως κινεζιες.cassens κτλ

Επεξ/σία από poulinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μουφιές κανονικα ενα online tool οπως ειπες θα έπρεπε να ειχαν αλλα ..... τουλαχιστον εχουν καλο support μεσα σε μερικά λεπτά μου απαντήσανε οσες φορές χρειάστηκε :P

 

Edit : Φαντάζομαι ναι καποιος συνδιασμός mac και serial θα ειναι αφου μου ειπαν να τους δωσω και τα 2 της δικιάς μου για να κανουν ταυτοποίηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μουφιές κανονικα ενα online tool οπως ειπες θα έπρεπε να ειχαν αλλα ..... τουλαχιστον εχουν καλο support μεσα σε μερικά λεπτά μου απαντήσανε οσες φορές χρειάστηκε :P

καλα ναι πολυ γρηγοροι απλα πρεπει να υπαρχει καποιο tool που να ειναι πραγματι δυνατο για να βλεπεις τι γινεται.γιατι ενας σειριακος μονος η μια Mac μονη της δεν λεει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Από ότι φαίνεται όμως μόνο το αυτοκόλλητο έχω από την "Original" λολ!!!

 

 

99.9% είναι η Original φίλε!

 

Λοιπόν παιδιά πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα από το οποίο αγόρασα την κάρτα και ο Κύριος ο οποίος μίλησα μαζί του οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν πολύ εξυπηρετικός και πολύ ειλικρινείς απέναντί μου!

 

Έκανα μια ερώτηση και πήρα μια απάντηση! μου είπε με την μια ότι η κάρτα πρόκειται για κινέζικη προέλευση άλλα δεν έχει σχεδόν καμία διαφορά από την original! και ότι έχουν την ίδια ακριβώς πλακέτα και πουλάει συνεχώς με αυξημένη ζήτηση συγκεκριμένα!

 

Επίσης μου είπε ότι αν δεν μείνω ευχαριστημένος μπορώ να την γυρίσω πίσω και να πάρω πίσω τα χρήματα μου!

 

Οπότε μου λύθηκε η απορία... μένουν μόνο η δοκιμές για να δω αν άξιζε την αγορά της! θα επανέλθω μετά από αλλεπάλληλες δόκιμες!  B)

φιλε επειδη και εγω σκεφτομαι να αγορασω την συγκεκριμενη καρτα θα θελα να μου πεις καποιες εντυπωσεις απο τις δοκιμες που εκανες. πιανω ενα δικτυο cyta με το κινητο και μετα απο speedtest πιανει 1,85 mbps αλλα οπως ξερεις η cyta εχει απο 4αρι και πανω. με αυτην την κεραια θα ενισχυθει το δικτυο η οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ασυρματη καρτα θα παιξει καλυτεερα απο το κινητο .αλλο τοσο η awus λογο καλυτερου sensitivity


φιλε επειδη και εγω σκεφτομαι να αγορασω την συγκεκριμενη καρτα θα θελα να μου πεις καποιες εντυπωσεις απο τις δοκιμες που εκανες. πιανω ενα δικτυο cyta με το κινητο και μετα απο speedtest πιανει 1,85 mbps αλλα οπως ξερεις η cyta εχει απο 4αρι και πανω. με αυτην την κεραια θα ενισχυθει το δικτυο η οχι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγω θα έλεγα να τι ρισκάρεις ετσι και αλλιως απο οσο εχω δει απο οπου και να την πάρεις και απο κανονικο μαγαζί ρίσκο ειναι τελικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει δύο (από διαφορετικούς πωλητές - σε διαφορετικές περιόδους)  από ebay.

εξωτερικά ολοϊδιες (με αυτοκόλλητα κλπ).

 

Η μία είναι λίγο πιο στιβαρή και ποιοτική και εχει 10% καλύτερο σήμα (μαλλον η γνήσια).

Τις δουλέυω και τις δύο εδω και περίπου 3 χρόνια χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει δύο (από διαφορετικούς πωλητές - σε διαφορετικές περιόδους)  από ebay.

εξωτερικά ολοϊδιες (με αυτοκόλλητα κλπ).

 

Η μία είναι λίγο πιο στιβαρή και ποιοτική και εχει 10% καλύτερο σήμα (μαλλον η γνήσια).

Τις δουλέυω και τις δύο εδω και περίπου 3 χρόνια χωρίς πρόβλημα.

Mπορεις να ανεβασεις  συνδεσμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα σας,

 

Τα προϊόντα Alfa Networks εκπροσωπούνται απο την εταιρεία μας NICOLAOU ELECTRONICS LTD σε Ελλάδα και Κύπρο.

 

Μπορείτε να μας στείλετε το MAC και το Serial Number και να σας επιβεβαιώσουμε την αυθεντικότητα αν θέλετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...