Προς το περιεχόμενο

θυμα απατης


xarisvaka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, η κοπελα μου επεσε θυμα απατης σε ενα αλλο forum, ηθελε ενα κινητο, ο τυπος της ζητησε καταθεση σε τραπεζα πρωτα, η κοπελα μου εβαλε τα λεφτα αλλα αυτος δεν εστειλε το κινητο. πως μπορω να δικαιωθω? μπορω να παω στην αστυνομια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εννοείται πως μπορείς να πας,κάπου κατατέθηκαν τα χρήματα κάποιος τα έλαβε..

Δεν χρειάζεται εσύ ν'αποδειξεις τίποτα θα βρουν αυτοί που πρέπει αυτά που πρέπει .. εσύ θα παρουσιάσεις τα γεγονότα κ την απόδειξη κατάθεσης.

..και θα δικαιωθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή ειναι μια Ελληνική πραγματικότητα.εγω ξέρω αλλη περίπτωση που τους αποζημίωσαν για να μην φτάσουν σε δίκη,, άλλοι τα παρατάνε και εκει βασιζόμενοι κανουν οτι κάνουν αυτοι οι απατεωνισκοι.. κλπ.. το θέμα δεν ειναι χρηματο οικονομικό,γιατι και από μια μεγαλη εταιρία χανεις μια εγγύηση και εκει χανεις ισως και περισσότερα το θεμα αυτό πρεπει να ειναι πρωτίστως Ηθικό.

Όποιος το κυνηγήσει σε αυτη την βαση θα δικαιωθεί και θα αποζημιωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορει να αποδειξει απλα τιποτα.οκ και εγω λεω οτι εβαλα 100 ευρω σε καποιον για το κινητο και αυτος μου λεει οκ και εγω στο εδωσα χερι με χερι.απλα ελεος και με κεφαλαια γραμματα ατομα που δεν τα ξερεττε και να κανετε καταθεση σε τραπεζα.δηλαδη σορρυ αλλα αυτο εναι εκτος οριων.τοσο ευκολα εμπιστευεστε καποιον?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις τους αποζημίωσαν για να μην φτάσουν σε δίκη?



βρε παιδια τελικα μπορει να κανει κατι η δεν μπορει? να ξερω να μην ελπιζουμε αδικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σου λεω οτι θα χαλασεις απειρα λεφτα και δεν μπορεις να αποδειξεις οτι ο αλλος δεν σου εδωσε το κινητο ουτε καν μπορεις να αποδειξεις οτι εβαλες αυτα τα χ ευρω για το κινητο.δεν υπαρχει κανενα στοιχειο.και εγω σου βαζω στο λογαριασμο σου 100 ευρω και μετα σου κανω μυνηση οτι ειχες πει οτι θα μου στειλεις ενα Iphone 5.κοινως μηδεν στοιχεια.εδω δεν εκαναν τιποτα του αλλου που ειχε κλεψει ολο τον κοσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα αφου μπορω να δειξω τις συνομιλιες απο το φορουμ που μιλουσε με την αδερφη μου, δεν γινεται?

οκ δωσε τα απειρα λεφτα σε δικηγορο να ξεκινησει δικη και να τελειωσει σε 2-3 χρονια.και δενξερω αν τα Pm πιανονται για στοιχεια.

 

και αυτος θα ισχυριστει οτι εγω συναντησα την κοπελα και της το εδωσα.απεδειξε εσυ οτι δεν εγινε ετσι.εσυ μπορεις να κανεις μυνηση επειδη θες και αλλο κινητο πχ.δεν ειπα οτι αυτο εκανες απλα σου λεω τι μπορει να πει ο αλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλα τους και αμα σου πουν κατι σοβαρο πες το μας.δεν σε ειρωνευομαι σοβαρα τα λεω.δεν βγαζεις ακρη και δεν μπορεις να αποδειξεις κατι.εκει πατανε αυτοι.και οτι θες και λεφτα για μυνησεις κτλ.η διωξη με αυτα θα ασχολειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα ειχαν πιασει θυμαμαι 2-3 ατομα που εκαναν τα ιδια πραγματα και τους βαλανε μεσα, 



http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=4957&Itemid=528&lang=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...