Προς το περιεχόμενο

θυμα απατης


xarisvaka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αλλα ειχαν πιασει θυμαμαι 2-3 ατομα που εκαναν τα ιδια πραγματα και τους βαλανε μεσα, 

 

http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=4957&Itemid=528&lang=

 

Ναι αλλά είχαν γίνει εκατοντάδες καταγγελίες και τελικά κουνήθηκαν και το έψαξαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φιλε μου καλο το χιουμορ αλλα εχω προβλημα εδω, δεν ειναι αστεια τα πραγματα

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι από τα λάθη μαθαίνεις πάντως, αν μάθω κάτι για τέτοιες υποθέσεις και πως μπορείς να κερδίσεις το δίκαιό σου θα σε ειδοποιήσω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι επιασαν 2-3 ατομα που το εκαναν επαγγελμα ειναι διαφορετικο.οσο για το να χωρισες μαλλον σοβαρα το λεει.500 ευρω με καταθεση σε αγνωστο ατομο.συγχαρητηρια.


 

επισης και να τον πιασουν αντε να παρεις τα λεφτα σου πισω.στην επομενη ζωη.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινετε κατι φιλε.Ξεχασετα τα λεφτα ,και πες της κοπελιας σου να προσεχει γιατι με αυτα τα μυαλα θα σου αγορασει και κανα οικοπεδο στο τελος.

Οπως ειπε παραπανω ,δεν μπορεις να αποδειξεις οτι εσυ δεν το πηρες το κινητο.Αυτος μπορει να πει οτι συναντηθηκα και της το εδωσα.Καλα οσο αφορα τα pm που λες ,για να γινει κατι τετοιο πρεπει να μπουν στην διαδικασια να δουν αν τα pm εφυγαν απο τον υπολογιστη που ειναι στην κατοικια του[ψαξιμο  ip κτλ].Μιλαμε εκει θες αδεις ,δικαστηρια δικηγορους.Δεν νομιζω να θες να πληρωσεις 2000+ ευρω για να παρεις 500.

Προχωρα ,τουλαχιστον εμαθες και κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, η κοπελα μου επεσε θυμα απατης σε ενα αλλο forum, ηθελε ενα κινητο, ο τυπος της ζητησε καταθεση σε τραπεζα πρωτα η κοπελα μου εβαλε τα λεφτα αλλα αυτος δεν εστειλε το κινητο. πως μπορω να δικαιωθω? μπορω να παω στην αστυνομια?

 

μα αφου μπορω να δειξω τις συνομιλιες απο το φορουμ που μιλουσε με την αδερφη μου, δεν γινεται?

τελικά αδερφή σου είναι ή κοπέλα σου;

btw, για αυτό κάνεις ασφαλές συναλλαγές μέσω paypal ή face to face και έχεις το κεφάλι σου - και το πορτοφόλι σου - ήσυχο...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κοπελα μου εδωσε τα λεφτα απλα επειδη δεν ηταν μελος στο φορουμ μπηκε με το προφιλ της αδερφης μου.
δηλαδη για να δειξω τα pm θελει αδειες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ενοεις θα τα δειξεις.Νομιζει θα πας στην διωξη σε μια μεγαλη αιθουσα με πριντεαρισμενη κοπια και θα σου πουν οτι οκ εχεις δικιο?Στο δικαστηριο [αν γινει]θα το δειξεις,και για να χρησιμοποιησεις κατι τετοιο φυσικα και θελει αδειες.Αν θες να το τραβηξεις τοσο πολυ ,μην ρωτας εδω ,παρε εναν δικηγορο και ρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο το ονομα δειχνει φιλε, δεν δειχνει το που μενει

 

Αν ρωτήσεις στην τράπεζα ίσως βγάλεις άκρη.

Δεν είμαι σίγουρος αν θεωρούνται απόρρητα τα υπόλοιπα στοιχεία ή όχι.

 

Αλλά και να βρεις που μένει, που πιστεύω πως μπορείς, τι θα κάνεις?

Θα τον δείρεις? Θα βρεις και τον μπελά σου από πάνω.

 

Εγώ  πιστεύω πως δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα. Και τα personal messages να κάτσει να διασταυρώσει η αστυνομία πως προέρχονταν από αυτόν πως θα αποδείξεις πως δεν σου έδωσε τελικά το κινητό.

Και κάτι άλλο, όλη αυτή η συναλλαγή δεν είναι παράνομη ακόμα κι αν ολοκληρωνόταν κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...