Προς το περιεχόμενο

"gaming" laptop, max 500 ευρώ


TheMigoftima

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας φίλος μου έχει μαζέψει κάποια χρήματα και ενδιαφέρεται για ένα λάπτοπ για gaming. Ξέρω ότι ένας σταθερός υπολογιστής θα ήταν καλύτερος αλλά λόγο έλλειψης χώρου επιμένει σε λάπτοπ. Πείτε μου ότι είναι καλύτερο για την τιμή του! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gaming Laptop με 500 ευρώ είναι σαν να λες ότι θέλω να έρθει σπίτι μου βιζιτού μοντέλο με 40 ευρώ!

Άμα βρεις τέτοια στείλε μου το κινητό της.

Εδώ ένα gaming desktop μόνο για το tower ξεκινάς από 600 ευρώ (190 ευρω i5 CPU και 150 ευρώ nvidia καρτα γραφικων)

 

Αν θέλει να παίζει απαιτητικά παιχνίδια πες του να πάρει αυστηρά desktop αλλιώς laptop από 1000 ευρώ και πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκανιαν τον Fujitsu με την 640m.

 

Για τον ανω φιλο , εισαι λιγο υπερβολικος.

Με i5+640m ,θα αντεπεξελθει σε gaming (ειδικα στην αναλυση 1366Χ768)

Αυτο που εχει σημασια ειναι να γνωριζει o ts τους περιορισμους της συγκεκριμενης πλατφορμας. (πχ καπου +30fps σε συνδιασμο medium/high στο battlefield 3 / τα οποια μεταξυ μας ειναι λιαν ικανοποιητικα για μηχανημα κατω των 500Ε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ηθελα να πω κ εγωω ... Δεν ειναι αναγκη να σκασει 1000 ευρο για ενα λαπτοπ για παιχνιδιαα ... Απλα οπως ειπες θα πρεπει ο ts να γνωριζει οτι δεν θα τα μαξαρει ολα ... Με αυτην τν λογικη μπορεις να ξοδεψεις και 2 και 3 χιλιαδες για ενα high end gaming λαπτοπ οπου φυσικα θα ειναι υπερβολη ... Αυτα απο μενα

 

Αποστολή από το GT-S7500 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ποια η άποψή σας για αυτό το Fujitsu παραπάνω? Το σκέφτομαι κι εγώ γιατί μάλλον θα χρειαστώ καινούριο. Το μόνο που με απασχολεί είναι οτι είναι παλιό μοντέλο, γιατί από πέρσυ το πουλάνε στην ίδια τιμή και δε θέλω σε ένα μήνα να βγει το ίδιο πχ με την 740 κάρτα και τραβάω τα μαλλιά μου. Επίσης το eshop είχε βγάλει το Lenovo Y580 με την gtx660 με μόνο 100€ παραπάνω.. Μήπως να περιμένω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, θα παίζει κάποια παιχνιδάκια με περιορισμούς όπως λέτε, αλλά "gaming laptop" δεν θα το έλεγα.

Αφού στην κατηγορία τιμών είναι low end. Γίνεται low end και gaming?

Και από την άλλη τα 2-3 χιλιάρικα που ανέφερε κάποιος, σίγουρα είναι υπερβολή.

Η συμβουλή μου θα ήταν να έπαιζε τουλάχιστον στην κατηγορία 700-800 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...