Προς το περιεχόμενο

Περίεργος ήχος στον σκληρό δίσκο


alexkalatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά είναι το πρώτο μου μήνυμα στην παρεα.Άλλαξα το τροφοδοτικό μου http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/psu-trofodotiko/Corsair-VS-Series-550W-CP-9020050-EU-CP-9020050-EU.htm

 είχα ένα force 450w που κάηκε . Απο την στιγμή που έβαλα το νέο τροφοδοτικό ο σκληρός δίσκος κάνει έναν περίεργο ήχο που μου είναι κάπως δύσκολος να περιγράψω χρησιμοποίησα και το πρόγραμμα Hard disk sentinel όπως διάβασα στο φόρουμ σας .Ανέβασα και τα αποτελέσματα.Ευχαριστώ πολύ για κάθε βοήθεια .

 

post-275672-0-83549100-1379841985_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμή που έβαλα το νέο τροφοδοτικό ο σκληρός δίσκος κάνει έναν περίεργο ήχο που μου είναι κάπως δύσκολος να περιγράψω

Αν έχεις έστω κάνα κινητό που βγάζει βίντεο κάνει θαύματα...

Μιας και το μήνυμα λέει ότι υπάρχει πρόβλημα στην επικοινωνία θα έλεγα ότι κάποιο καλώδιο δεν κούμπωσε καλά ή είναι προβληματικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για της απαντήσεις είναι κάπως οριακά τα καλώδια αμέσως θα  τον ανοίξω να ακούσετε και να δείτε τα καλώδια



Αν έχεις έστω κάνα κινητό που βγάζει βίντεο κάνει θαύματα...
Μιας και το μήνυμα λέει ότι υπάρχει πρόβλημα στην επικοινωνία θα έλεγα ότι κάποιο καλώδιο δεν κούμπωσε καλά ή είναι προβληματικό.

δεν ξέρω αλλα δεν με αφήνει να ανεβάσω βίντεο  είναι λίγο στενά τα καλώδια και σαν να τραβάει λίγο τον δίσκο προς την τροφοδοσία. Έχει ακόμα μερικές σκάλες για να ανεβάσω τον δίσκο πιο πάνω

post-275672-0-57904900-1379845315_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβασε τον ενα κλικ στο απο πανω και ο ηχος ειναι σαν ενα κλινκ-κλινκ σαν αυτο? 

ο ΄ήχος είναι σαν να γραντζουνάει  καπως συνήθως οταν ανοίγω το ίντερνετ,παίζω 

 

Ανεβασε τον ενα κλικ στο απο πανω και ο ηχος ειναι σαν ενα κλινκ-κλινκ σαν αυτο?

πω πω  ακριβώς έτσι χωρίς το κλίκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μηχανισμος κοντευει να τα φτυσει οποτε κανε ενα back up τα αρχεια σου να εισαι καλυμενος και κοιταζε στο HDS καθημερινα την υγεια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μηχανισμος κοντευει να τα φτυσει οποτε κανε ενα back up τα αρχεια σου να εισαι καλυμενος και κοιταζε στο HDS καθημερινα την υγεια του.

δεν έχω και τίποτα σημαντικό δηλαδή να πάρω έναν καινούργιο με λίγα λόγια ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και κάτι τελευταίο μια καλή μάρκα αν έχεις ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 είχα ένα force 450w που κάηκε .

ποσο καιρο ειχες το force ;

( κι' εγω τωρα force εχω αλλα θα το αλλαξω με την πρωτη ευκαιρια )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...