Προς το περιεχόμενο

Αναζητήσεις παιχνιδιών [Name That PC Game]


DeViAnT_Puppet!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) ηταν ενα arcade vertical scroller  , το οποιο συνηθως  παιζαμε διπλο , με τους συμμαθητες μου , 

επιλεγαμε δυο χαρακτηρες-πολεμιστες και αντιμετωπιζαμε ορδες εχθρων , αναβαθμιζαμε οπλα , ειχε παρα πολλα lvls , κατι σαν το guwange αλλα δεν ειναι αυτο.

 

2)ενα αλλο game που ηταν πρωτοτυπο , εξελισσονταν πανω σε ενα πλοιο θυμαμαι, το οποιο ειχε διαφορες κλιμακες , με boss επισης , ειχε οπλα και παγιδες τις οποιες επρεπε να απενεργοποιησουμε ? η τελοσπαντων κατι παρομοιο ....

 

3) τριτο game πιστες σαν το pacman  μονο που ειχε αρχαιους της παλιολιθικης εποχης να μας κυνηγανε με ροπαλα 

 

4) και τελευταιο αφηνω τo game με μια αραχνη η οποια αποκαλυπτε διαφορα σημεια κρυφης εικονας , συνηθως αποκρυφα γυναικων  :rolleyes: .

Το 4 λέγετε Gals Panic. Με πρόλαβες... B)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1) ηταν ενα arcade vertical scroller  , το οποιο συνηθως  παιζαμε διπλο , με τους συμμαθητες μου , 

επιλεγαμε δυο χαρακτηρες-πολεμιστες και αντιμετωπιζαμε ορδες εχθρων , αναβαθμιζαμε οπλα , ειχε παρα πολλα lvls , κατι σαν το guwange αλλα δεν ειναι αυτο.

 

2)ενα αλλο game που ηταν πρωτοτυπο , εξελισσονταν πανω σε ενα πλοιο θυμαμαι, το οποιο ειχε διαφορες κλιμακες , με boss επισης , ειχε οπλα και παγιδες τις οποιες επρεπε να απενεργοποιησουμε ? η τελοσπαντων κατι παρομοιο ....

 

3) τριτο game πιστες σαν το pacman  μονο που ειχε αρχαιους της παλιολιθικης εποχης να μας κυνηγανε με ροπαλα 

 

4) και τελευταιο αφηνω τo game με μια αραχνη η οποια αποκαλυπτε διαφορα σημεια κρυφης εικονας , συνηθως αποκρυφα γυναικων  :rolleyes: .

To 1 - 2 δεν εχω ιδεα !

 

το 3 ειναι το Trog !

 

το 4 το gals panic !

NSFW:

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο παιδια , το 3) και 4) ειναι αυτα που λετε. :D

το 1) κατι  σαν το ikari warriors που παρεθεσες με καλυτερα γραφικα νομιζω , απο τη στιγμη που οπως λες υπηρχαν πολλες παραλλαγες θα το ψαξω περισσοτερο  ;)

το 2) παιδια ητανε πρωτοτυπο παιχνιδι πρεπει σιγουρα να το ξερετε. απο οτι θυμαμαι στο  καραβι-πλοιο βλεπαμε την τομη του στην οθονη , με τα επιμερους καταστρωματα , και εκει διαδραματιζοταν η μαχη .... πρεπει να ειχαμε και ρουκετοβολο η διαφορα οπλα που προμηθευομασταν .... ( ισως να ηταν καποια πιστα απο metal slug ?? , και να νομιζω πως προκειται για ξεχωριστο παιχνιδι? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) ηταν ενα arcade vertical scroller  , το οποιο συνηθως  παιζαμε διπλο , με τους συμμαθητες μου , 

επιλεγαμε δυο χαρακτηρες-πολεμιστες και αντιμετωπιζαμε ορδες εχθρων , αναβαθμιζαμε οπλα , ειχε παρα πολλα lvls , κατι σαν το guwange αλλα δεν ειναι αυτο.

 

2)ενα αλλο game που ηταν πρωτοτυπο , εξελισσονταν πανω σε ενα πλοιο θυμαμαι, το οποιο ειχε διαφορες κλιμακες , με boss επισης , ειχε οπλα και παγιδες τις οποιες επρεπε να απενεργοποιησουμε ? η τελοσπαντων κατι παρομοιο ....

 

3) τριτο game πιστες σαν το pacman  μονο που ειχε αρχαιους της παλιολιθικης εποχης να μας κυνηγανε με ροπαλα 

 

4) και τελευταιο αφηνω τo game με μια αραχνη η οποια αποκαλυπτε διαφορα σημεια κρυφης εικονας , συνηθως αποκρυφα γυναικων  :rolleyes: .

Υπάρχουν πολλοί emulators ο καθένας κάνει καλύτερα κάποια συστήματα:

 

Μάμε32, WinKawaks, Vivanonno, Calice, Callus , Impact, Nebula, RAINE, ZiNc

 

 

με όλους αυτούς τους emulators που είναι δοκιμασμένοι k δουλεύουν μπορείς να παίζεις μέχρι να πάθεις επιληψία hahaha :P

 

 

Metal Slug

 

http://ts3.mm.bing.net/th?id=H.4938470465277046&pid=15.1

 

 

http://2.bp.blogspot.com/-hczU1nztMtQ/TnSrV8tFx_I/AAAAAAAAGxo/frZ7K8mR1Ds/s1600/metal-slug-anthology-20061220065419558.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο παιδια , το 3) και 4) ειναι αυτα που λετε. :D

το 1) κατι  σαν το ikari warriors που παρεθεσες με καλυτερα γραφικα νομιζω , απο τη στιγμη που οπως λες υπηρχαν πολλες παραλλαγες θα το ψαξω περισσοτερο  ;)

το 2) παιδια ητανε πρωτοτυπο παιχνιδι πρεπει σιγουρα να το ξερετε. απο οτι θυμαμαι στο  καραβι-πλοιο βλεπαμε την τομη του στην οθονη , με τα επιμερους καταστρωματα , και εκει διαδραματιζοταν η μαχη .... πρεπει να ειχαμε και ρουκετοβολο η διαφορα οπλα που προμηθευομασταν .... ( ισως να ηταν καποια πιστα απο metal slug ?? , και να νομιζω πως προκειται για ξεχωριστο παιχνιδι? )

Για το 2 μου θυμίζει λίγο το elevator action returns,αν και δεν θυμάμαι να είχε πλοίο....
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα τις προάλες κοιτούσα στο youtube το πώς η καθε κάρτα γραφικών παίζει διαφορα games και ειχα βρει ενα game με έναν bad-as$ τυπα ο οποίος σήκωνε αμαξια τα πετουσε πανω στους ''αντιπαλους'' τον πιροβολουσανε εδινε ξύλο και αν θυμάμαι καλα είχε και κάποιες μαγιες.. το gameplay ήταν σε ενα μερος σαν γέφυρα; νομίζω... μπορεί να μου πεί κάποιος πώς λέγετε αυτό το game?το ειχα βρεί στις 4 η ώρα το βράδυ γιατι δεν με έπαιρνε ο υπνος πριν 4 μερες,αλλα ξεχασα τον τιτλο και εκανα εργοστασιακές ρυθμήσεις στο κινητό.. ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μηπως θυμαστε πως λεγοταν ενα παλιο μικρο παιχνιδι oπου ηταν ενας στρατιωτης σε μια φωλια πολυβολου και ερχονταν κατα πανω του στρατιωτες, τεθωρακισμενα και αεροπλανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιχνίδι 15ετιας περίπου. RPG με ελληνικό voice over. είχε να κάνει και με ψυχικές δυνάμεις. το έπαιξα για καμιά εβδομάδα όταν ήμουν επίσκεψη σε συγγενή ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...