Προς το περιεχόμενο

Αγορά Iphone απο ΑΜΕΡΙΚΗ


Anthi25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε φανταζομαι το να κλεψουν iphone ειναι πιο πιθανο!! Αλλωστε αν ειναι να μπουν σε τετοιο ρισκο τουλαχιστον να αξιζει!

Αλλα γενικα κ εγω οτι παρηγγειλα μια χαρα ηρθε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

- τα ελληνικα καταστηματα στις περισσοτερες μαρκες δεν αναγνωριζουν international εγγυησεις(παρανομως).
Αλλα και στα Ελληνικα προιοντα βρισκουν προφασεις για να μην αναγνωρισουν την εγγυηση (πχ τα βγαζουν ολα βρεγμενα)

Σε περιπτωση βλαβης το καλυτερο που εχετε να κανετε ειναι να το στειλετε σε φιλο που ζει στην ευρωπη και εχει επισημο applestore στη πολη του.

- προφανως ειτε το παρεις απο ελλαδα, ειτε απο αμερικη , ειτε απο ζιμπαμπουε το ios θα παιζει Ελληνικα.

- η αποστολη απο Αμερικη παντα εμπεριεχει το ρισκο να στο πιασουν στο τελωνειο κ τελικα να σου στοιχισει πιο ακριβα απ οτι εδω.

Αυτο το ρισκο μειωνεται δραματικα αν χρησιμοποιησεις USPS (δημοσια αμερικανικα ταχυδρομεια) και στο στειλει ανοιχτο χωρις συσκευασια κ αποδειξη και σε αλλο δεμα συσκευασια, αποδειξη κ φορτιστη. Η ενδειξη GIFT νομιζω τους χτυπαει καμπανακι πια, γτ τους κοροιδευεις μες στη μουρη τους και το ξερουν.

Φυσικα παντα θα υπαρχει κ το ρισκο κλοπης στα κρατικα ταχυδρομεια.

 

- θεος ο τυπος παραπανω που πηγε στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ καταστημα κ ρωταγε πληροφοριες για να το αγορασει απο το ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ και παρεξηγηθηκε που του τα μασαγανε

 

- η πιο ασφαλης επιλογη ειναι να το παραγγειλεις απο φιλο στην ευρωπη κ να στο στειλει ασφαλισμενο με κουριερ, αλλα ετσι δεν νομιζω να κερδιζεις πανω απο 50Ε και αν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη φίλε από επίσημο κατάστημα της Apple τους ρωτάω για την επίσημη σελίδα της Apple το Apple Store και δεν ξέρουν και μου λένε πρόσεξε από που αγοράζεις και σου φαίνεται περίεργο που παρεξηγήθηκα? Είναι σαν να σου λέω να αγοράσω κάτι από την ιστοσελίδα σου και να μου λες δεν ξέρω...επειδή τα κεντρικά είναι στο εξωτερικό? Είναι η δεν είναι κατάστημα της Apple? Άμα δεν είναι το Golden Apple κατάστημα της Apple τότε ναι είμαι λάθος χαζομάρα που ρώτησα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρειτε..... αλλα δειτε λιγο εδω αυτο το site .... τι τιμες εχει τα νεα iphone.... 

 

http://www.clearanceonlinestore.com/apple-products-apple-iphone-5c-c-1_50.html

 

http://www.clearanceonlinestore.com/new-apple-iphone-5s-unlocked-16gb-cellular-phone-gold-p-426.html

 

 

Παρ'ολο που λεει unlocked, απο κατω δειχνει σε εικονιδια τις ξενες εταιριες κινητης τηλεφωνιας οπως verizon, at+t, t-mobile κλπ...

 

οι τιμες ειναι δεν ξερω.......... εψαξα λιγο το site ... δεν υπαρχουν κρυφες χρεωσεις.... και τα εξοδα αποστολης ελαχιστα. 

 

Φυσικα εχω στειλει email και ρωτω για κρυφες χρεωσεις... για φορους κλπ κλπ και αναμενω απαντηση οποτε και θα σας πω. Εμεινα καπως αναυδη να πω την αληθεια....  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρειτε..... αλλα δειτε λιγο εδω αυτο το site .... τι τιμες εχει τα νεα iphone.... 

 

http://www.clearanceonlinestore.com/apple-products-apple-iphone-5c-c-1_50.html

 

http://www.clearanceonlinestore.com/new-apple-iphone-5s-unlocked-16gb-cellular-phone-gold-p-426.html

 

 

Παρ'ολο που λεει unlocked, απο κατω δειχνει σε εικονιδια τις ξενες εταιριες κινητης τηλεφωνιας οπως verizon, at+t, t-mobile κλπ...

 

οι τιμες ειναι δεν ξερω.......... εψαξα λιγο το site ... δεν υπαρχουν κρυφες χρεωσεις.... και τα εξοδα αποστολης ελαχιστα. 

 

Φυσικα εχω στειλει email και ρωτω για κρυφες χρεωσεις... για φορους κλπ κλπ και αναμενω απαντηση οποτε και θα σας πω. Εμεινα καπως αναυδη να πω την αληθεια....  :fear:

Απάτη είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάτη είναι 100% και μόνο που σου λέει να πληρώσεις με Western Union από εκεί το καταλαβαίνεις...όταν θέλεις να αγοράσεις κάτι καλό θα ήταν να ελέγχεις και εδώ http://www.scamadviser.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη φίλε από επίσημο κατάστημα της Apple τους ρωτάω για την επίσημη σελίδα της Apple το Apple Store και δεν ξέρουν και μου λένε πρόσεξε από που αγοράζεις και σου φαίνεται περίεργο που παρεξηγήθηκα? Είναι σαν να σου λέω να αγοράσω κάτι από την ιστοσελίδα σου και να μου λες δεν ξέρω...επειδή τα κεντρικά είναι στο εξωτερικό? Είναι η δεν είναι κατάστημα της Apple? Άμα δεν είναι το Golden Apple κατάστημα της Apple τότε ναι είμαι λάθος χαζομάρα που ρώτησα!!!!

Ποιο golden apple καλέ μου? Αν μιλάς για Ελλάδα τότε ΟΧΙ κανένα δεν είναι κατάστημα ΤΗΣ Apple. Είναι απλά authorized resellers. Η ιστοσελίδα της Apple δεν έχει καμία σχέση με αυτούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είπα και εγω...!!! Τον τροπο πληρωμης οχι δεν τον βρηκα αλλα σιγουρα δεν βρηκα και καπου το εικονιδιο του paypal..!! Παλι καλα που το αναφεραμε.... μην πεσει στο ματι κανενος και ψαρωσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να εχεις δικιο αλλα δεν νομιζω!

Τί άλλο θα ακούσουμε Θεέ μου. Τα ελληνικά σαν επιλογή γλώσσας υπάρχουν από όπου και να το πάρεις όπως είπαν παραπάνω. Καλό θα ήταν να μη σχολιάζουμε και παραπληροφορούμε όταν δεν ξέρουμε κάποια πράγματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση αν και εμένα άλλα μου είπαν από εκεί.

Tί σου είπαν? Μη φανταστείς ότι είναι και τρελλά σχετικοί όλοι τους. Υπάλληλοι είναι δυστυχώς. 

 

Επίσης, το μαγαζί της Apple (είτε online είτε κανονικό όπως αυτά του εξωτερικού) λέγεται APPLE STORE. Το άλλο, από εκεί που κατεβάζουμε εφαρμογές στο κινητό μας λέγεται APPSTORE. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκιο το ξέρω μπορεί να ήταν ο υπάλληλος μπορεί να κατάλαβα λάθος και εγώ αλλά άκουσα καθαρά που μου είπε "είμαστε κατάστημα Apple" τώρα τι μπορεί να εννοούσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καταστηματα της apple σε ολο τον κοσμο ονομαζονται "APPLESTORE". Δυστυχως για πολλους λογους , δεν εχουμε τετοιο στην Ελλαδα.
Το golden-i ειναι authorised reseller, δηλαδη αναγνωρισμενος εμπορος-πωλητης. Οπως και τα public και αλλα καταστηματα.

Με απλα λογια πηγες σε εναν τοπικο εμπορο (gonden-i) και ρωταγες πληροφοριες πως να αγορασεις τα προιοντα που πουλανε οι ιδιοι απο ΑΛΛΟΝ εμπορο (site της apple).
Για αυτο σε ειπα θεο, no offence

:))))

 

Συγγνώμη φίλε από επίσημο κατάστημα της Apple τους ρωτάω για την επίσημη σελίδα της Apple το Apple Store και δεν ξέρουν και μου λένε πρόσεξε από που αγοράζεις και σου φαίνεται περίεργο που παρεξηγήθηκα? Είναι σαν να σου λέω να αγοράσω κάτι από την ιστοσελίδα σου και να μου λες δεν ξέρω...επειδή τα κεντρικά είναι στο εξωτερικό? Είναι η δεν είναι κατάστημα της Apple? Άμα δεν είναι το Golden Apple κατάστημα της Apple τότε ναι είμαι λάθος χαζομάρα που ρώτησα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν με πρόσβαλες καθόλου και σορρυ άμα φάνηκα λίγο μάπας απλά με νευρίασε γιατί από ότι κατάλαβα στο κατάστημα δεν ξέρουν να μιλάνε σωστά ότι να ναι λένε δεν σου εξηγούν...μπορεί να ήθελε απλά να με ξεφορτωθεί :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φανηκες παντως περισσοτερο μαπας απο τους υπαλληλους. Μια ενημερωση για να σε κατατοπιζουν σχετικα με τα προιοντα της Apple επρεπε να την εχουν. Ακομα κι αν δεν σημαινει αμεση αγορα απο αυτους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...