Προς το περιεχόμενο

αναζήτηση παρόχου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

hello guys!

λοιπόν αναζητώ κάποιο πάροχο για adsl 24αρα που να είναι όσο ποιο φθηνά γίνεται.

ρώτησα στην forthnet και μου είπε για 15 ευρω το μήνα με προπληρωμή. επειδή είμαι φοιτητής ξέρεται αν υπάρχει κάποιο οικονομικό γενικά πακέτο?

τέλος στο σπίτι που θα μπεί,το νοίκιασα τώρα και μου είπαν οτι θα πληρώσω 70? ευρώ για κάτι τέλη ενεργοποίησης? ισχύει?

το diodos που έχει 24αρα στα 8 ευρώ είναι όντως τόσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

hello guys!

λοιπόν αναζητώ κάποιο πάροχο για adsl 24αρα που να είναι όσο ποιο φθηνά γίνεται.

ρώτησα στην forthnet και μου είπε για 15 ευρω το μήνα με προπληρωμή. επειδή είμαι φοιτητής ξέρεται αν υπάρχει κάποιο οικονομικό γενικά πακέτο?

τέλος στο σπίτι που θα μπεί,το νοίκιασα τώρα και μου είπαν οτι θα πληρώσω 70? ευρώ για κάτι τέλη ενεργοποίησης? ισχύει?

το diodos που έχει 24αρα στα 8 ευρώ είναι όντως τόσο?

Το 70αρι ισχυει σε οποιον παροχο και να πας.

 

Εχω και εγω forthnet μια χαρα ειναι αλλα δεν ξερω αν εχει το καλυτερο πακετο τωρα..

 

Εγω δινω 21 ευρω ιντερνετ 24αρι ,σταθερα απεριοστα σε ολη την Ελλαδα και 2 ωρες κινητα. Το εχω κανει μαζι με ΝOVA γιαυτο ειναι τοσο φθηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΔΙΟΔΟΣ θα πληρωνεις και το παγιο ΟΤΕ ομως χωρίς κάποιο πακέτο τηλεφωνίας.

πόσο είναι? δηλαδή σαν έξοδο,το μήνα πόσο βγαίνει συνολικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι είναι γύρω στα 15 ευρώ το πάγιο. Τουλάχιστον τόσο ήταν πέρυσι που σκεφτόμουν να βάλω κι εγώ ΔΙΟΔΟΣ. Δε συμφέρει όταν με 20 ευρώ έχει 24αρι + τηλ. παροχές αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι είναι γύρω στα 15 ευρώ το πάγιο. Τουλάχιστον τόσο ήταν πέρυσι που σκεφτόμουν να βάλω κι εγώ ΔΙΟΔΟΣ. Δε συμφέρει όταν με 20 ευρώ έχει 24αρι + τηλ. παροχές αλλού.

λολ ούτε καν,άκου εκεί 15ε πάγιο..

άρα τι συμφέρει να βάλω? να πάω για φορθνετ που έχει και μεγάλη υποστήριξη στο ηράκλειο κρήτης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ενδιαφέρει και η nova, ναι, συμφέρει. Αλλιώς hol.

η hol ξέρουμε τη υποστήριξη έχει στο ηράκλειο?

δεν με ενδιαφέρει τίποτα,ούτε νοβα ούτε τηλέφωνο,pure ιντερνετ μόνο :D

θέλω όσο το δυνατόν καλύτερη ταχύτητα/ποιότητα,πρέπει να βρώ πόσο απέχει το α/κ απο την περιοχή μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δε γνωρίζω. Αλλά μπορείς να ρωτήσεις γνωστούς που μένουν κοντά και φαντάαααααααααζομαι (δεν είμαι ιδιαίτερα σχετική με τα δίκτυα) ότι παίρνοντας τον ΟΤΕ, δεν έχουν λόγο να μη σε ενημερώσουν για το κοντινότερο αστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοίπον τσέκαρα λίγο απο το site της cyta βάζωντας την διεύθυνση του σπιτιού και λέει οτι το κοντινότερο α/κ είναι 863 μέτρα.

πουλινε help! :P

πόσα περίπου mbps βγαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοίπον τσέκαρα λίγο απο το site της cyta βάζωντας την διεύθυνση του σπιτιού και λέει οτι το κοντινότερο α/κ είναι 863 μέτρα.

πουλινε help! :P

πόσα περίπου mbps βγαίνει?

Όντως, ο poulinos θα σου δινε μια σαφή απάντηση.

Κοίτα, poulinos μπορεί να μην είμαι, αλλά από την απόσταση δεν υπολογίζονται τα mbps. Πάντως, θεωρητικά πάντα, είσαι, θεωρητικά πάντα, σε μια μέτρια απόσταση. Θεωρητικά πάντα.

Και παρ'όλο που δεν είναι ενδεικτικό, εγώ στα 2km είμαι με 8-9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, ο poulinos θα σου δινε μια σαφή απάντηση.

Κοίτα, poulinos μπορεί να μην είμαι, αλλά από την απόσταση δεν υπολογίζονται τα mbps. Πάντως, θεωρητικά πάντα, είσαι, θεωρητικά πάντα, σε μια μέτρια απόσταση. Θεωρητικά πάντα.

Και παρ'όλο που δεν είναι ενδεικτικό, εγώ στα 2km είμαι με 8-9.

βασικά απο την απόσταση υπολογίζεται το line attenuation(υποθέτωντας οτι δεν έχει κάποια βλάβη η γραμμή και η εσωτερική καλωδίοση του σπιτιού) και απο εκεί και πέρα με βάση ένα 9αρι snr(στον οτε) ή 6 στην φορθνετ μπορείς να προσεγγίσεις μια μέση ταχύτητα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά απο την απόσταση υπολογίζεται το line attenuation(υποθέτωντας οτι δεν έχει κάποια βλάβη η γραμμή και η εσωτερική καλωδίοση του σπιτιού) και απο εκεί και πέρα με βάση ένα 9αρι snr(στον οτε) ή 6 στην φορθνετ μπορείς να προσεγγίσεις μια μέση ταχύτητα :)

Ναι, αλλά εσύ που ξέρεις ότι είναι όλα "οκ" με τις καλωδιώσεις; Όπως και να 'χει, σε όποιον πάροχο και να πας, η ταχύτητα δεν θα 'χει αποκλείσεις. Οπότε τώρα συγκεντρώσου στον πάροχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά εσύ που ξέρεις ότι είναι όλα "οκ" με τις καλωδιώσεις; Όπως και να 'χει, σε όποιον πάροχο και να πας, η ταχύτητα δεν θα 'χει αποκλείσεις. Οπότε τώρα συγκεντρώσου στον πάροχο.

yep :D

θα πάρω αύριο την hol να δώ αμα έχει υποστήριξη στην περιοχή,αλλιώς το φθηνοτερο επόμενο είναι η φορθνετ :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ενδιαφερόσουν και για τηλεφωνία, ίσως έπαιζε κι η cyta. Αλλά δε συμφέρει το 24άρι μόνο του, το ίδιο και στη Wind. Στη hol με 23 έχω 300 λεπτά (ό,τι θες τα κάνεις) και 24. Είναι καλά σχετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...