Προς το περιεχόμενο

INTERNAL HDD OR EXTERNAL?


Kalamaris_95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπέρα...<br>

Επειδή θα αγοράσω καινούργιο pc σε λίγο καιρό θα ηθελα την γνώμη σας σε κάτι... Σκέφτομαι να βάλω μόνο εναν ssd των 240gb για να βάλω το λειτουργικό και κανα 5-6 πρόγραμματα. Για τον κύριο όγκο αποθήκευσης θέλω να βάλω εναν εξωτερικό των 750gb η 1tb ωστε να μπορώ να έχω τα δεδομένα μου ασφαλή από κάποιο ενδεχόμενο φορματ... Ειναι καλή λύση? Από επιδόσεις θα έχω κάποιο πρόβλημα?<br><br>

 

EDIT: Συγγνώμη που το έβαλα σε λαθος μερος το νήμα.

Sent from my MT11i using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα...<br>

Επειδή θα αγοράσω καινούργιο pc σε λίγο καιρό θα ηθελα την γνώμη σας σε κάτι... Σκέφτομαι να βάλω μόνο εναν ssd των 240gb για να βάλω το λειτουργικό και κανα 5-6 πρόγραμματα. Για τον κύριο όγκο αποθήκευσης θέλω να βάλω εναν εξωτερικό των 750gb η 1tb ωστε να μπορώ να έχω τα δεδομένα μου ασφαλή από κάποιο ενδεχόμενο φορματ... Ειναι καλή λύση? Από επιδόσεις θα έχω κάποιο πρόβλημα?<br><br>

 

EDIT: Συγγνώμη που το έβαλα σε λαθος μερος το νήμα.

Sent from my MT11i using Insomnia

 

Δεν θα εχεις προβλημα και εσωτερικο να εχεις. Τα δεδομενα σου θα ειναι ασφαλη και σε ενδεχομενο format.Τωρα αν θελεις εσυ τον δισκο αυτον αποθηκη να τον χρησιμοποιεις και σε αλλον υπολογιστη τοτε παρε εξωτερικο δισκο. Ο νεος σου υπολογιστης θα εχει usb 3.0 οποτε δεν θα εχεις θεμα επιδοσεων. Ομως ο σκληρος θα εχει ποιο ψηλες θερμοκρασιες εκτος αν παρεις εξωτερικη θηκη αλουμινενια με ανεμιστηρα και χρησιμοποιησεις εσωτερικο δισκο σε αυτην οποτε θα ανεβασεις το κοστος αλλα θα εχεις καλυτερο αποτελεσμα. Οτι και να αποφασισεις δεν θα εχεις ουσιαστικο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ευχαριστω πολύ.

Ααα

Καμία πρόταση για εξωτερικό μεχρι 1tb?

 

Sent from my MT11i using Insomnia

 

Οκ ευχαριστω πολύ.

Ααα

Καμία πρόταση για εξωτερικό μεχρι 1tb?

 

Sent from my MT11i using Insomnia

ψαξε για seagate 1 ΤΒ εκπληκτικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οκ ευχαριστω πολύ.

Ααα

Καμία πρόταση για εξωτερικό μεχρι 1tb?

 

Sent from my MT11i using Insomnia

 

Οκ ευχαριστω πολύ.

Ααα

Καμία πρόταση για εξωτερικό μεχρι 1tb?

 

Sent from my MT11i using Insomnia

ψαξε για seagate 1 ΤΒ εκπληκτικος

 

Ξερεις τι σκληρο εχει μεσα?

Η καλυτερη λυση ειναι να παρεις ενα καλο 1ΤΒ εσωτερικο σκληρο και μια καλη εξωτερικη θηκη με usb 3.0  συνδεση και θα εισαι μια χαρα.

Ετσι θα εχεις και τις εγγυησεις και των 2 μερων και οχι την συνολικη που δινουν στις ετοιμες λυσεις, και επισης θα ξερεις τι εχεις!

Κατι τετοιο θα βγει μεν στα 110 αλλα παιρνεις 5 χρονια εγγυηση στον σκληρο και 1 χρονο στην θηκη.

 

post-166174-0-82331500-1379878635_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις τι σκληρο εχει μεσα?

Η καλυτερη λυση ειναι να παρεις ενα καλο 1ΤΒ εσωτερικο σκληρο και μια καλη εξωτερικη θηκη με usb 3.0  συνδεση και θα εισαι μια χαρα.

Ετσι θα εχεις και τις εγγυησεις και των 2 μερων και οχι την συνολικη που δινουν στις ετοιμες λυσεις, και επισης θα ξερεις τι εχεις!

Κατι τετοιο θα βγει μεν στα 110 αλλα παιρνεις 5 χρονια εγγυηση στον σκληρο και 1 χρονο στην θηκη.

you are right my friend... απλά είπα μια γνώμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

you are right my friend... απλά είπα μια γνώμη

Δεν σου την λεω, αλλωστε δεν εχω κανενα δικαιωμα να το κανω, απλα καλο ειναι να εξεταζουμε ολα τα παρελκομενα και να αναλυουμε τα παντα ετσι ωστε να παρεχουμε μια ολοκληρωμενη εικονα στον ts.

Π.χ. και εγω εχω σχεδον 5 χρονια εναν ετοιμο εξωτερικο 1tb της WD και η μονη παραμετρος που ελενξα πριν τον αγορασω ηταν η τιμη του, ουτε η εγγυηση ουτε τι εχει μεσα.

Τωρα οταν και αν χαλασει ξερω τι να κανω, ξεχωρα σκληρος και θηκη και το κεφαλι μου ησυχο.

Peace my friend.  :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου την λεω, αλλωστε δεν εχω κανενα δικαιωμα να το κανω, απλα καλο ειναι να εξεταζουμε ολα τα παρελκομενα και να αναλυουμε τα παντα ετσι ωστε να παρεχουμε μια ολοκληρωμενη εικονα στον ts.

Π.χ. και εγω εχω σχεδον 5 χρονια εναν ετοιμο εξωτερικο 1tb της WD και η μονη παραμετρος που ελενξα πριν τον αγορασω ηταν η τιμη του, ουτε η εγγυηση ουτε τι εχει μεσα.

Τωρα οταν και αν χαλασει ξερω τι να κανω, ξεχωρα σκληρος και θηκη και το κεφαλι μου ησυχο.

Peace my friend.  :-)

hahah dont mess with me... σθμφωνω μαζι σου παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...