Προς το περιεχόμενο

τελευταίες επιλογές για την ολοκλήρωση συστηματος


manosj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια.το συστημα που φτιαχνω εδώ και 3 μηνες κομματι κομματι λογω οικονομικων εφτασε σχεδον στο τελος του.λοιπον εχουμε και λεμε

 

μεχρι τωρα αγορασα:

 

case---enermax ostrog

psu--- xfx 550 pro

cpu--- fx 6300

ram---gskill 8gb 1866mhz

cpu cooler---coolermaster 412s

mobo--- asus ma97 evo r2.0

 

επισης εχω και εναν ssd agility 3 120gb που θα παρω απο το λαπτοπ μου.

 

και φτανουμε στο τελος. εχω απο τον αδερφο μου την παλια του καρτα γραφικων

μια asus 8800 gts 512mb που θα μπορουμε να την χρησιμοποιησω, οπως και μια οθονη 19 ιντσων lg

 

για αυτο που θα ηθελα να ακουσω γνωμες ειναι ποια θα ηταν η πιο συνετη επιλογη πλεον, ειδικα οσον αφορα την καρτα γραφικων.

 

να χρησιμοποιησω αυτη που εχω προσωρινα και να παω για ποια αργοτερα?μεχρι τωρα εχω στην ακρη για gpu 140 euro.να περιμενω την καινουργια σειρα της amd?

 

η χρηση που θα κανω θα ειναι κυριως autocad, inventor και games(οχι τοσο φανατικα).

 

καμια συμβουλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφως και μπορεις, προσωρινα, να χρησιμοποιησεις αυτη που εχεις και οταν βγουν οι καινουριες (ειναι παρα πολυ κοντα πλεον..!!), βλεπεις τι θα κανεις..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφως και μπορεις, προσωρινα, να χρησιμοποιησεις αυτη που εχεις και οταν βγουν οι καινουριες (ειναι παρα πολυ κοντα πλεον..!!), βλεπεις τι θα κανεις..!!

σε ποιο επιπεδο χρηματων πιστευεις οτι αξιζει μια επένδυση σε καρτα γραφικων?γτ μεχρι τις τελευταιες ωρες ημουν ετοιμος να παραγγειλω την gigagyte 650ti boost αλλα λεω να κανω λιγη υπομονη.θα ηθελα μια λυση vfm

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε την 8800GTS και περίμενε να δεις πως θα διαμορφωθούν οι τιμές με την έλευση της νέας σειράς της AMD. Οπότε υπομονή για την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να περιμένεις δεν νομίζω ότι θα κερδίσεις κάτι , κάρτες βγαίνουν κάθε λίγο και λιγάκι , με αυτό το σκεπτικό πρέπει συνέχεια να περιμένεις . Λοιπόν στο θέμα μας , πας για 7790 στα 120 ή για http://www.e-shop.gr/product?id=PER.516477 που φυσικά και είναι αρκετά καλύτερη επιλογή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή 3-4 μέρες.Τα λεφτά που θα δώσεις εξαρτάται απο τη χρήση που θα κάνεις.Λίγο πιο απλά, για ελαφρύ gaming πας σε 650ti / 7790, για λίγο πιο απαιτητικό σε 7870 tahiti / gtx 760 και για τέρμα απαιτητικό σε 770 και πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να δωσω μεχρι 200 πανω κατω για καρτα.αυτο που θα με ενδιέφεραι ειναι να μην χρειαστει να αναβαθμισω στα επομενα 3 χρονια. η 760 μου φαινετια πολυ καλη επιλογη αλλα προς το παρον τσιμπαει ακομη η τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να είμαστε και λίγο στον κόσμο παιδιά , δεν χρειάζεται να δώσει κάποιος 400 ευρο για κάρτα, με μια 7790 παίζει ότι παιχνίδι θέλει και αν όχι όλα τέρμα μπορεί και high , μην πετάμε και χρήματα στον αέρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε τις νέες amd καλύτερα.Νέες σειρές θα ξαναβγούν μετά από κάμποσο καιρό.Θα βγουν κάρτες και στα χρήματα που κοιτάς αλλά θα υπάρξουν πιθανόν και αλλαγές στις ήδη υπάρχουσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι amd καρτες βγαινουν σε λιγο καιρο βεβαια στα λεφτα που διαθετει ο ts(και ειδικα τις πρωτες μερες στην Ελλαδα που οι τιμες θα ειναι στα υψη)δεν ξερω και ποσες επιλογες θα εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρουμε τι τιμές θα έχουν σε αυτές τις κατηγορίες τιμών που κοιτάει.Είναι ανάλογα τις επιδόσεις και τι πολιτική θα ακολουθήσει στις τιμές η κάθε εταιρία.Και τσιμπημένες να είναι πιθανόν θα μπορεί να πάρει σε καλύτερες τιμές μια από τις 7xxx/7xx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογικη λεει οτι με την νεα σειρα της AMD θα πεσουν καποιες αλλες που τωρα ειναι ας πουμε τσιμπιμενες.

 

Βαλε αυτη που εχεις και βλεπουμε σε λιγο καιρο. Μια χαρα θα κανει την δουλεια της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιο επιπεδο χρηματων πιστευεις οτι αξιζει μια επένδυση σε καρτα γραφικων?γτ μεχρι τις τελευταιες ωρες ημουν ετοιμος να παραγγειλω την gigagyte 650ti boost αλλα λεω να κανω λιγη υπομονη.θα ηθελα μια λυση vfm

γενικα στις τελευταιες γενιες καρτων, οι best VfM καρτες, συνηθως παιζουν γυρω στα €200.  Π.χ τον τελευταιο καιρο, η καλυτερη VFM καρτα ηταν η 7870XT (TAHITI LE). 

 

ομως αυτη ειναι μια γενικη διαπιστωση. απο κει και περα εξαρταται και απο αλλους παραγοντες, οπως τι οθονη-αναλυση εχεις και τι παιχνιδια παιζεις..!!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...