Προς το περιεχόμενο

Επισκευή κάρτας γραφικών (πυκνωτής)


EvilEyes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, στήνω ένα htpc για το δωμάτιο και αποφάσισα να καθαρίσω μία παλιά κάρτα γραφικών που είχα και να αλλάξω την πάστα. Καθώς βίδωνα όμως την ψύκτρα έκανα τη βλακεία κια μου έφυγε το κατσαβίδι με αποτέλεσμα να σπάσω έναν μικρό πυκνωτή. Έχω βρει άτομο να μου κολλήσει έναν καινούργιο απλά μου είπε ότι πρέπει να μάθω τι χωρητικότητας πυκνωτής είναι. Έβγαλα μία φωτογραφία μήπως και μπορέσει κανένας από εσάς τι πυκνωτής χρειάζεται.

Η κάρτα είναι μία sapphire radeon hd 4670

post-131579-0-56795900-1379922656_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ απο οτι βλέπω δεν ειναι κλασσικός πυκνωτής που τον αγοράζει απο τα ηλεκτρονικά και τον βάζεις , δεν ξέρω αν αλλάζει αλλα για να στο ειπε ο φίλος σου κατι θα ξέρει απο ηλεκτρονικά, αν ηταν κλασσικός θα σου έλεγα βγάλε τον και πήγαινε παρε εναν ίδιο επειδη ομως αυτο δεν ξέρω τι γίνεται καλύτερα να πάρεις την κάρτα να πας σε ενα μαγαζί με ηλεκτρονικά να την δουν και να σου πουνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριμαδιασμενα SMD... αντιστασουλα ηταν αυτο και τωρα αντε βρες τι ηταν ακριβος... θα την παρεις μαζι να πας σε μαγαζι που λεει και ο SPANK μηπως βγαλεις ακρη...για να την κολλησεις αυτη θες η 2 κολλητηρια ή ενα με ειδικη μυτη η ενα απλο και μια παστα που κραταει τη θερμοκρασια στην κολληση... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έκανα φίλε μου το πρωί, πήγα σε ένα μαγαζί με ηλεκτρονικά μαζί με την κάρτα να την δει, μου είπε ότι μπορεί να μου κολήσει έναν απλά πρέπει να ξέρει τη χωρητικότητα του πυκνωτή. Αυτό που θυμάμαι μόνο είναι ότι είχε το ίδιο μέγεθος με τον ακριβώς δίπλα. Δε ξέρω, ίσως τελικά να πάω να δώσω ένα 40άρι για μία κάρτα και να μην παιδεύομαι τσάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έκανα φίλε μου το πρωί, πήγα σε ένα μαγαζί με ηλεκτρονικά μαζί με την κάρτα να την δει, μου είπε ότι μπορεί να μου κολήσει έναν απλά πρέπει να ξέρει τη χωρητικότητα του πυκνωτή. Αυτό που θυμάμαι μόνο είναι ότι είχε το ίδιο μέγεθος με τον ακριβώς δίπλα. Δε ξέρω, ίσως τελικά να πάω να δώσω ένα 40άρι για μία κάρτα και να μην παιδεύομαι τσάμπα.

 

Καλύτερα αυτο που λες να παρεις μια αλλη φθηνή να κανεις την δουλειά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα δοκιμαστικε και δεν δουλεύει? 

Τη δοκίμασα αλλά το ανεμιστηράκι δουλεύει full και δεν δίνει σήμα στην οθόνη.

 

Τελικά μετά από 2 προσευχές και 3 λειτανίες στο θεό της τεχνολογίας έβαλα την κάρτα και δούλεψε. Περίεργο γιατί την πρώτη φορά που τη δοκίμασα δεν δούλευε. Σας ευχαριστώ όλους για τον κόπο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη βλέπει κανονικά 512Mb. Τέσπα μέχρι στιγμής δουλεύει σωστά και σε ένα game που τη δοκίμασα. Ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον παραδώσει βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...