Προς το περιεχόμενο

Προβλημα ios7 με φορτιστες


vassanto1
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από madsc,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει προβλημα με φορτιση στο iphone4 απο την στιγμη που εβαλε ios7. Να επισημανω βεβαια, οτι μιλαω για μη εγκεκριμενους φορτιστες. Εκανα αναζητηση στο forum αλλα δεν βρηκα κατι. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά που  έχω το 4ari  δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.Σου βγάζει κανένα μήνυμα τίποτα τέτοιο?? Δεν νομίζω να έχει σχέση το ios 7 με την φόρτιση.Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακριβος το ιδιο προβλημα..., παραλιγο να τν πεταξω τν φορτιστη
ωστε κ εσενα δε φορτιζει



δειχνει οτι φορτιζει αλλα δε παιρνει ρευμα....
στο πισι το φορτιζω εδω και κατι μερες
πριν που ειχα beta το ios7 μια χαρα φορτιζε απο τν ιδιο φορτιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εγώ προσωπικά που έχω το 4ari δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.Σου βγάζει κανένα μήνυμα τίποτα τέτοιο?? Δεν νομίζω να έχει σχέση το ios 7 με την φόρτιση.Ελπίζω να βοήθησα.</p>

 

Δεν το εχω κανει εγω ακομα ios7 γιατι θελω jb. Το δοκιμασα ομως σε ενα φιλο κ δεν φορτιζε ο μαιμουδιαρης ο φορτιστης. Απ´οτι καταλαβαινω certified πρεπει να ειναι το καλωδιο κ οχι το ´´φισ´´. Το καλωδιο μπαινει κ σε pc οποτε αυτο πρεπει να ειναι original. Αυριο θα δοκιμασω κατι φορτιστες( αυτοκινητου, γραφειου κλπ.) κ θα δω αν θα μπω ios7!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί ναναι ελαφρώς χαζό αυτό που θα πω αλλα έχετε παρατηρήσει ότι πλέον όταν φορτίζει υπάρχει απλά ένας μικρός κεραυνούλης δεξιά από το εικονίδιο της μπαταρίας και όχι όπως ήταν πριν έτσι; Λέω εγω τώρα, μήπως λανθασμένα σας φαίνεται οτι δε φορτίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες τι μου γραφει εμενα οτν το φορτιζω καμια φορα απο το πισι http://imageshack.us/content_round.php?page=done&id=4tHcmaSil6Oul6Td0erTmunS3A

Αλλο αυτό, είναι πρόβλημα του καλωδίου. Αλλα όχι απαραίτητα επειδή δεν είναι γνήσιο. Ασε που στον υπολογιστή δεν φορτίζει το ipad γιατί δεν βγάζει αρκετό ρεύμα το usb. Εχεις κάποιο iphone να δοκιμάσεις?

 

Βέβαια δε μπορώ να πω με σιγουριά αν όντως έγινε κάτι με το iOS 7 και δεν υποστηρίζει κάποια καλώδια αλλά κουλό μου φαίνεται, θα το ψάξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο μου το εβγαλε επειδη το φορτιζα και ειχα βαλει και επεκταση καλωδιου USB
και το κινητο δε φορτιζει στν πριζα με το ιδιο καλωδιο που φορτιζει στο pc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο μου το εβγαλε επειδη το φορτιζα και ειχα βαλει και επεκταση καλωδιου USB

και το κινητο δε φορτιζει στν πριζα με το ιδιο καλωδιο που φορτιζει στο pc 

Δεν κατάλαβα. Τί εννοείς δε φορτίζει στην πρίζα με το ίδιο καλώδιο που φορτίζει στο pc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σχεδόν όλοι οι κατασκευαστές έβγαλαν νέα έκδοση καλωδίου που προσπερνά τον έλεγχο ασφαλείας του iOS 7. Απλα περίμεναν να βγεί επίσημα το iOS για να τα τεστάρουν και τώρα ήδη κυκλοφορούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια και παλι, μετα απο πολλα τεστ, ειδα οτι φορτιζει μια χαρα το κινητο στο πισι χωρις κανενα προβλημα ενω στην πριζα για να παρει 1% θελει περιπου μιση ωρα... τι λετε να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο γνησια αξεσουαρ δουλευουν πλεν με το iOS 7 ,εχω εναν ανταπτορα Lightning Connector to SD αγορασμενο απο Κινα το οποιο πλεον δεν δουλευει,παμε για αγορα γνησιου :( .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>γεια και παλι, μετα απο πολλα τεστ, ειδα οτι φορτιζει μια χαρα το κινητο στο πισι χωρις κανενα προβλημα ενω στην πριζα για να παρει 1% θελει περιπου μιση ωρα... τι λετε να φταιει?</p>

 

Προφανως φταει το μπριζακι σου. Κανονικα απο το usb φορτιζει πιο αργα απο οτι στην πριζα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...