Προς το περιεχόμενο

Ρεκόρ για τα νέα iPhone με 9 εκατομμύρια πωλήσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή το έχω ξαναδεί το έργο,τα μισά και βάλε μη σου πω από τα iphone που πουλήθηκαν ήταν από άτομα που έιχαν παλιότερο μοντέλο.

 

Οποτε, αυτα τα δολαρια δεν τα δεχονται στην Apple, ε ?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μόνο που υστερεί είναι το μέγεθος της οθόνης, αλλά αυτό θυσιάζεται για χάρη της εργονομίας του ενός χεριού.

 

Διαφωνώ κάθετα με το διαφημιστικό σλόγκαν της apple για τη χρήση με ένα χέρι: έχω δυο. Στην επόμενη γενιά το iPhone οφείλει να πάει και θα πάει στις 4.5 ίντσες και θα εξακολουθεί να είναι λεπτό ελαφρύ και εύχρηστο. Η σάμσουνκ κυκλοφορεί 5άρι στα 130 γραμμάρια, η Apple μπορεί να βγάλει 4.5άρι στα 120 (112 γρ ζυγίζουν τα 5&5s).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200$ έχει το νέο iphone στις ΗΠΑ με συμβόλαιο.

Το καινούργιο iphone πάντα είχε 199$ με συμβόλαιο 2ετές στην ΑΤ&Τ, η τιμή πώλησης σαν σκέτη συσκευή ήταν πάντα στα 649$, ποτέ δεν άλλαξε ποτέ δεν το ακρίβυνε η apple, τώρα πως τα καταφέρει κάθε χρόνο να ανεβαίνει 60-70€ στην Ελλάδα είναι άλλου παπά ευαγγέλιο...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε, αυτα τα δολαρια δεν τα δεχονται στην Apple, ε ?

Ειπε πουθενα οτι αυτα τα δολαρια δεν τα δεχονται στην apple;Ή ετσι απλα σχολιαζουμε για να ειρωνευτουμε;

 

Απλα ειπε (πολυ σωστα μαλιστα) οτι τα πιο πολλα πουληθηκαν σε ατομα που ηδη εχουν iphone και απλα θελουν το καινουριο,οχι γιατι δεν τους καλυπτει το δικο τους,αλλα γιατι απλα θελουν οτι νεοτερο υπαρχει στην αγορα.Αυτο συγνωμη κιολας,ΝΑΙ ειναι μπεεεε(οπως αναφερει και ενας φιλος παραπανω).Ασφαλως αυτο δεν αφορα μονο τους αγοραστες apple,αλλα οποιασδηποτε εταιριας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το έχω ξαναδεί το έργο,τα μισά και βάλε μη σου πω από τα iphone που πουλήθηκαν ήταν από άτομα που έιχαν παλιότερο μοντέλο.Σαν τότε που βγήκε το 4S...ο άλλος είχε κλείσει μετά βίας εξάμηνο που είχε την συσκευή στην κατοχή του(το iphone 4 προφανώς) και έψαχνε να το δώσει  :-(

Αν δεν αποτελεί νίκη αυτό για μια εταιρία τι αποτελεί??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια απορια ...

 

Ψαχνω τοσες μερες να βρω τα χαρακτηριστικα του επεξεργαστη του iphone 5s, σε καμια σελιδα της apple δεν υπαρχουν πληροφοριες, αυτοι οι "9 εκατομμυρια αγοραστες", τι αγορασαν ? γουρουνι στο σακι ?

 

Μπειτε εδω

 

http://store.apple.com/us/buy-iphone/iphone5s

 

και πατηστε View Tech Spec

 

Ουτε για ram λεει κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια απορια ...

 

Ψαχνω τοσες μερες να βρω τα χαρακτηριστικα του επεξεργαστη του iphone 5s, σε καμια σελιδα της apple δεν υπαρχουν πληροφοριες, αυτοι οι "9 εκατομμυρια αγοραστες", τι αγορασαν ? γουρουνι στο σακι ?

 

Μπειτε εδω

 

http://store.apple.com/us/buy-iphone/iphone5s

 

και πατηστε View Tech Spec

 

Ουτε για ram λεει κατι...

 

Ισχύς Επεξεργαστή iphone 5s 1700 MHz

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια απορια ...

 

Ψαχνω τοσες μερες να βρω τα χαρακτηριστικα του επεξεργαστη του iphone 5s, σε καμια σελιδα της apple δεν υπαρχουν πληροφοριες, αυτοι οι "9 εκατομμυρια αγοραστες", τι αγορασαν ? γουρουνι στο σακι ?

 

Μπειτε εδω

 

http://store.apple.com/us/buy-iphone/iphone5s

 

και πατηστε View Tech Spec

 

Ουτε για ram λεει κατι...

Πρωτον---ΕΙΝΑΙ Iphone!

Δευτερον---Εχει 64 bit,

Τριτον----Εχει IOS 7,

...

 

Θελεις κι αλλα;αφου ειπαμε...ΔΕΝ χρειαζεται μνημη το iphone,τρεχει απο "μονο" του!!! :PΠαει σφαιρα που λεμε...αφου να φανταστεις σε λιγο καιρο στον στρατο,και στα κομαντος,θα χρησιμοποιουνε iphone ΑΝΤΙ σφαιρες! :lol:

 

Μην το ψαχνεις βρε φιλε.Αλλωστε 9 εκ,για το Αμερικα,ειναι ψιχουλα.

Δεν μας εξηγουνε απλα,που γινανε με ακριβη νουμερα αυτες οι πωλησεις...θα ηταν πολυ χρησιμο.

Απλα οπως λενε τα παιδια,το παιρνουν με 199$ με συμβολαιο,και τους φαινεται πιο "φθηνο".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα. Και εγώ είμαι ένας πίθηκος που έχει μάθει να γράφει ελληνικά.

 

Δεν νομίζω να μην με πιστεύετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει 1 GB.

Από κει και πέρα όμως πρέπει να δεις αν χρειάζεται παραπάνω σε σχέση με ότι έχεις συνηθίσει να διαβάζεις σε άλλα κινητά.

 

Βλέπεις όλες μα όλες ανεξαρτήτως οι εφαρμογές στο iOS είναι native, δεν τρέχουν κάτω από κάποιο VM όπως γίνεται στο Android και στα WM.

Με αυτό τον τρόπο έχεις όσον αφορά τη RAM δύο πολύ σοβαρά οφέλη.

Το πρώτο είναι το overhead της ίδιας της VM, η οποία προφανώς και χρειάζεται μνήμη για να λειτουργήσει.

Το δεύτερο και πολύ πιο σημαντικό είναι ο Garbage Collector που έχουν τα VMs.

Ένα πρόγραμμα γραμμένο σε Java χρειάζεται παραπάνω μνήμη από ένα native λόγω της αυτόματης διαχείρισης που γίνεται από την VM.

Ανάλογα με το πρόγραμμα και τις ανάγκες του υπάρχουν περιπτώσεις που ένα java πρόγραμμα μπορεί να χρειαστεί και 5 φορές περισσότερο μνήμη από ένα αντίστοιχο native.

Γι' αυτό το λόγο τα Android τηλέφωνα θα συνεχίσουν να χρειάζονται χρόνο με τον χρόνο πολλαπλάσια μνήμη απ όσο μια iOS συσκευή.

Μη ξεχνάμε ότι η μνήμη χρειάζεται refresh. Το refresh θέλει ρεύμα οπότε και μεγάλες μπαταρίες.

Δύο τρόποι υπάρχουν για να έχεις μεγάλες μπαταρίες, ή θα μεγαλώσεις τη συσκευή για να τη χωρέσει ή θα περιμένεις κάποιο breakthrough στην τεχνολογία.

Έχει ενδιαφέρον να διαβάσετε τη χαοτική διαφορά μεταξύ GC και native όσον αφορά τη μνήμη σε αυτό το link.

Εξηγεί και το lag που βλέπουμε ακόμα και σε High end συσκευές

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παλουκαρια που σε καθε ευκαιρια λενε οτι η apple παει για κλεισιμο και πετρινα χρονια δε θα ερθουν να κανουν τις βαθυστοχαστες οικονομοτεχνικες αναλυσεις τους σε αυτο το τοπικ?

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι android πλευρά αλλά οφείλω να παραδεχτώ την αθάνατη Apple που με κάθε νέο iPhone μας διαψεύδει όλους. Το μέγεθος της οθόνης του είναι τέλειο. 1080p θα γούσταρα να ήταν. Αυτό μόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...