Προς το περιεχόμενο

ZTE Blade V: Το οικονομικότερο τετραπύρηνο smartphone της αγοράς με κόστος €159


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τίμια τηλεφωνάκια τα ZTE .... είμαι από τους πρώτους που πήραν τα πρώτα ZTE που έβγαλε η Wind .... και δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος.

Δεν "φυσάνε" ούτε σχεδιαστικά ούτε ποιοτικά .... αλλά κάνουν μια χαρά την δουλειά τους.

Προσωπικά θα το προτιμούσα με λίγο ποιό μεγάλη οθόνη ... 4,3" +
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τιμή και τα χαρακτηριστικά του είναι καλά και ενδιαφέροντα, γιατί όμως μόνο σε καταστήματα wind, μήπως η τιμή είναι για συμβόλαιο που θα κάνεις;

όχι δεν είναι,μπήκα στο skroutz και το κοίταξα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα πάντα γκρινιάζετε πια! Είχε φέρει το zte blade 3 στα 175 και πέσατε να το φάτε λέγοντας στο skoutz αυτο στο skroutz εκεινο! Τώρα φέρνει τετραπύρινο στα 159 και πάλι γκρινιάζετε αλλά φύγατε από το skroutz. Πάμε κίνα τώρα, minideal και τα λοιπά! Εγώ το βρίσκω τέλειο για τα λεφτά του! Άνετα θα μπορούσε να το φέρει στα 200 ευρώ! 

φιλε μου το Minideal ειναι εμπιστω?γτ εχω παραγγειλει απο αλλη κινεζικη εταιρια και την πατησα!συγνωμη για την ακυρη ερωτηση μ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Για τα πάντα γκρινιάζετε πια! Είχε φέρει το zte blade 3 στα 175 και πέσατε να το φάτε λέγοντας στο skoutz αυτο στο skroutz εκεινο! Τώρα φέρνει τετραπύρινο στα 159 και πάλι γκρινιάζετε αλλά φύγατε από το skroutz. Πάμε κίνα τώρα, minideal και τα λοιπά! Εγώ το βρίσκω τέλειο για τα λεφτά του! Άνετα θα μπορούσε να το φέρει στα 200 ευρώ!

φιλε μου το Minideal ειναι εμπιστω?γτ εχω παραγγειλει απο αλλη κινεζικη εταιρια και την πατησα!συγνωμη για την ακυρη ερωτηση μ!

Τα 3 καταστήματα που αναφέρθηκαν είναι αξιόπιστα.

Πλέον που αγορά έχει ανοίξει και μπορεί κανείς να ψωνίζει από παντού, δεν αποτελεί προσφορά ένα quad core με τα χαρακτηριστικά του Blade V.

Στα ίδια χρήματα βρίσκει κανείς τηλέφωνα με

 

5" screen (w or w/o gorilla glass)

MTK6589 @1.2GHz

1GB RAM

16/32GB internal

Full HD (1920x1080) screen resolution

8/13MP Front

2/5MP Back

Dual SIM

 

Αφήστε που θεωρώ δεδομένο πως σύντομα θα δούμε ελληνικά e-shop(ίσως και με φυσικό κατάστημα) που θα εμπορεύονται brands όπως

 

ZOPO

OPPO

Jiayu

iOcean

ThL

Newman

Hyundai

PiPO

Xiaomi

Meizu

 

που είναι στην elite των κινεζικών εταιρειών με εξαιρετικά προϊόντα και υποστήριξη software.

 

Sent from my iPhone

Επεξ/σία από nikoskon
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 3 καταστήματα που αναφέρθηκαν είναι αξιόπιστα.

Πλέον που αγορά έχει ανοίξει και μπορεί κανείς να ψωνίζει από παντού, δεν αποτελεί προσφορά ένα quad core με τα χαρακτηριστικά του Blade V.

Στα ίδια χρήματα βρίσκει κανείς τηλέφωνα με

 

5" screen (w or w/o gorilla glass)

MTK6589 @1.2GHz1GB RAM

16/32GB internal

Full HD (1920x1080) screen resolution

8/13MP Front

2/5MP Back

Dual SIM

 

Αφήστε που θεωρώ δεδομένο πως σύντομα θα δούμε ελληνικά e-shop(ίσως και με φυσικό κατάστημα) που θα εμπορεύονται brands όπως

 

ZOPO

OPPO

Jiayu

iOcean

ThL

Newman

Hyundai

PiPO

Xiaomi

Meizu

 

που είναι στην elite των κινεζικών εταιρειών με εξαιρετικά προϊόντα και υποστήριξη software.

 

Sent from my iPhone

Εντάξει xiaomi, meizu και oppo είναι καλά και ποιοτικά προιόντα αλλά όλοι οι άλλοι οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει xiaomi, meizu και oppo είναι καλά και ποιοτικά προιόντα αλλά όλοι οι άλλοι οχι.

 

Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω.

Οι εταιρείες που παρέθεσα είναι εταιρείες των οποίων έχω δοκιμάσει και προσωπικά κάποια προϊόντα πέρα από τα όσα γράφονται στο διαδίκτυο.

Η ποιότητα κατασκευής είναι υψηλή και πολλές φορές καλύτερη από αρκετά επώνυμα smartphones, πχ αυτά της Alcatel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην σας ξεγελαει το τετραπυρινο, το τσιπ συνοδευεται απο adreno 203 με το οποιο αμφιβαλω ακομα και 720p recording να μπορει να κανει. Πιο ισχυρος ειναι ενας διπυρηνος Krait

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω.

Οι εταιρείες που παρέθεσα είναι εταιρείες των οποίων έχω δοκιμάσει και προσωπικά κάποια προϊόντα πέρα από τα όσα γράφονται στο διαδίκτυο.

Η ποιότητα κατασκευής είναι υψηλή και πολλές φορές καλύτερη από αρκετά επώνυμα smartphones, πχ αυτά της Alcatel.

Καλο αυτο και συμφωνω μερικα ειναι οντως πιο ποιοτικα, αλλα ειναι το ιδιο ασφαλη η θα σου σκασει σε καμια τσεπη η θα παρει φωτια οπως το φορτιζεις στον υπνο σου οπως ακουμε κατα καιρους?

Επισης απο αναβαθμισεις λογισμικου υπαρχει μελλον η θα το παρεις με android 4.2.2 για παραδειγμα και θα μεινει μια ζωη εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο αυτο και συμφωνω μερικα ειναι οντως πιο ποιοτικα, αλλα ειναι το ιδιο ασφαλη η θα σου σκασει σε καμια τσεπη η θα παρει φωτια οπως το φορτιζεις στον υπνο σου οπως ακουμε κατα καιρους?

Επισης απο αναβαθμισεις λογισμικου υπαρχει μελλον η θα το παρεις με android 4.2.2 για παραδειγμα και θα μεινει μια ζωη εκει?

Eχει συμβει και στις καλύτερες οικογένειες samsung,nokia.

Οι αναβαθμίσεις λογισμικού πότε; Σε ποια εταιρία ειδες ενημέρωση στο android; Γιατι εγώ μόνο 1 ενημέρωση βλέπω άντε το πολύ 2η σε συγκεκριμένα κινητά αλλα πάνω απολα όλοι τις κράζουν και βάζουν roms απο xda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει xiaomi, meizu και oppo είναι καλά και ποιοτικά προιόντα αλλά όλοι οι άλλοι οχι.

επιασα το thl w100,και ειναι φανταστικο.(η λεξη ειναι λιγη για να το περιγραψει)

 

Καλο αυτο και συμφωνω μερικα ειναι οντως πιο ποιοτικα, αλλα ειναι το ιδιο ασφαλη η θα σου σκασει σε καμια τσεπη η θα παρει φωτια οπως το φορτιζεις στον υπνο σου οπως ακουμε κατα καιρους?

Επισης απο αναβαθμισεις λογισμικου υπαρχει μελλον η θα το παρεις με android 4.2.2 για παραδειγμα και θα μεινει μια ζωη εκει?

πλεον εχω παρει χαμπαρι οτι οι περισσοτερες αναβαθμισεις χειροτερευουν το κινητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει xiaomi, meizu και oppo είναι καλά και ποιοτικά προιόντα αλλά όλοι οι άλλοι οχι.

η xiaomi ναι. Φτηνά και καλά.

 

Η oppo - zte - huwaei νομίζουν ότι έχουν πιάσει τον παπά απ' τα ...... Way overpriced.

 

Οι υπόλοιποι υστερούν λίγο σε ποιότητα , αλλά οι τιμές είναι απίστευτες για τα specs..

 

Πήρα το zopo 980. Αν εξαιρέσεις το φλας που είναι ψόφιο, είναι εντυπωσιακότατο για τα λεφτά του.

Βέβαια είναι δίκαρτο γιατί το χρειαζόμουν..

4.2.1 jb,

5'' full hd οθόνη,

2gb ram,

mtk 6589t στο 1.5ghz,

32gb storage (25 διαθέσιμα),

13mpixels main camera, 5mpixels front,

bt4, wifi-n, otg/ota , gps κλπ.

300 ευρουλάκια κι έχει πέσει κι άλλο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλεον εχω παρει χαμπαρι οτι οι περισσοτερες αναβαθμισεις χειροτερευουν το κινητο.

Οι μαμά αναβαθμίσεις ota όχι.

Από custom roms, σπάνια να πετύχεις κάποια που να δουλεύει καλύτερα από την original..

 

root και κάποια τσεκαρισμένα apps είναι η ενδεδειγμένη τακτική νομίζω. Το πολύ το πείραγμα είναι για αυτούς που έχουν άλλο κύριο τηλέφωνο και δεν τους νοιάζει να το κάνουν hard reset συνέχεια και να θέλουν μια μέρα να του ξαναφορέσουν τα πάντα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...