Προς το περιεχόμενο

ZTE Blade V: Το οικονομικότερο τετραπύρηνο smartphone της αγοράς με κόστος €159


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Sorry αλλα τι σχεση εχει το blade v με τα αλλα τρια κινητα που υποθηκαν απο το minideal? Μονο και μονο οτι το blade ειναι με qualcomm και τα αλλα τρια ειναι με mediatek εμενα μου φτανει.

Και δεν μιλαω μονο απο πλευρα δυναμης αλλα και απο πλευρα ανάπτυξης. Σε mediatek δεν προκηται να δουμε ουτε cyanogenmod ουτε pac ουτε aopk ουτε τιποτα.

 

Για εμενα το επομενο τριμηνο θα γινει μια απο τις πιο αγαπητες συσκευες των developer και θα δουν τα ματια μας πολυ ωραια πραγματα.

 

Ενα ονομα θα αναφερω μονο και οι γνωστες θα καταλαβουν...KonstaT.... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλα τι σχεση εχει το blade v με τα αλλα τρια κινητα που υποθηκαν απο το minideal? Μονο και μονο οτι το blade ειναι με qualcomm και τα αλλα τρια ειναι με mediatek εμενα μου φτανει.

Και δεν μιλαω μονο απο πλευρα δυναμης αλλα και απο πλευρα ανάπτυξης. Σε mediatek δεν προκηται να δουμε ουτε cyanogenmod ουτε pac ουτε aopk ουτε τιποτα.

 

Για εμενα το επομενο τριμηνο θα γινει μια απο τις πιο αγαπητες συσκευες των developer και θα δουν τα ματια μας πολυ ωραια πραγματα.

 

Ενα ονομα θα αναφερω μονο και οι γνωστες θα καταλαβουν...KonstaT.... ;)

οτι δεν ειναι οικονομικοτερα τετραπυρηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ZTE V967s απο minideal στα 105€.

 

Το κινητό είναι απίστευτο για τα λεφτά του και όχι μόνο.

 

Η καλύτερη αγορά που έχω κάνει.

εχει σχετικα μικρη αναλυση για το μεγεθος της οθονης

φαινεται ασχημα?

επισης ο ογκος ειναι μεγαλος?

σκεφτομαι να το παρω κι εγω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κανένα παράπονο απο την ανάλυσή του. Μια χαρά φαίνεται, δεν πιξελιάζει καθόλου και διαβάζεις κείμενο πολύ εύκολα και ξεκούραστα.

 

Σαν κινητό είναι πανέμορφο, και δείχνει για πολύ ακριβότερο.

 

Οι διαστάσεις του είναι 141 x 70 x 9.6mm. Νορμάλ δηλαδή γαι 5inch οθόνη. Είναι λίγο μεγάλο, αλλά φαντάσου οτι το συνήθισα ήδη όταν πριν είχα ένα απλό feature nokia με το 1/3 των διαστάσεών του.

 

Στο Myphone.gr το έχει αγοράσει πολύς κόσμος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα, λογω αρκετων κρουσματων πλεον στο τελωνειο, οπου αρχισαν πιο εντατικους ελεγχους, να εχετε υπ' οψιν σας οτι μπορει να χρεωθειτε εξτρα το ΦΠΑ στο ποσο που θα αναγραφεται στην αποδειξη.

Οποτε παντα να αναφερετε κατα την αγορα, αν μπορουν να βαζουν λιγοτερο ποσο στην αποδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλα τι σχεση εχει το blade v με τα αλλα τρια κινητα που υποθηκαν απο το minideal? Μονο και μονο οτι το blade ειναι με qualcomm και τα αλλα τρια ειναι με mediatek εμενα μου φτανει.

Και δεν μιλαω μονο απο πλευρα δυναμης αλλα και απο πλευρα ανάπτυξης. Σε mediatek δεν προκηται να δουμε ουτε cyanogenmod ουτε pac ουτε aopk ουτε τιποτα.

 

Για εμενα το επομενο τριμηνο θα γινει μια απο τις πιο αγαπητες συσκευες των developer και θα δουν τα ματια μας πολυ ωραια πραγματα.

 

Ενα ονομα θα αναφερω μονο και οι γνωστες θα καταλαβουν...KonstaT.... ;)

 

Για αξιοπρεπείς custom ROM ή/και developing πας σε Nexus/Galaxy σειρές.

Αν αυτοσκοπός της αγοράς σου είναι οι CM roms, μπαίνεις στο site της CM βλέπεις ποια μοντέλα υποστηρίζει και αναλόγως αγοράζεις.

 

Για τα υπόλοιπα σου έχουμε ήδη απαντήσει. Μπόμπα οι ΜΚΤ6589/Τ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φθηνό και δεν έχει ασχημα χαρακτηριστικά, αλλα "ασχημουτσικο".

 

Καλά δεν το λες και αιχμή του δώρατος στο ντιζάιν, αλλά δεν είναι και ασχημο το καημένο :P. Επιπλέον αυτό με τα χαρακτηριστικά και την τιμή, θεωρώ πως καραισχύει. Και έχεις και την εγγύηση δίπλα σου. (Σόρρυ παιδιά, αλλά αυτό για τον περισσότερο κόσμο, μετράει και πολύ μάλιστα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν το λες και αιχμή του δώρατος στο ντιζάιν, αλλά δεν είναι και ασχημο το καημένο :P. Επιπλέον αυτό με τα χαρακτηριστικά και την τιμή, θεωρώ πως καραισχύει. Και έχεις και την εγγύηση δίπλα σου. (Σόρρυ παιδιά, αλλά αυτό για τον περισσότερο κόσμο, μετράει και πολύ μάλιστα)

 

Και με τα καταστήματα που έχουν αναφερθεί έχεις τουλάχιστον 1 χρόνο εγγύηση.

 

Ο γράφων έχει χρειαστεί να κάνει χρήση της εγγύησης και ζήτησε να του επιστραφεί το ποσό αγοράς από το να του στείλουν άλλο tablet.

Με το που έφτασε το δέμα στην merimobiles.com έγινε αμέσως η πίστωση όλου του ποσού στο PayPAL μου.

 

Συνεπώς, όχι θεωρητικά, αλλά στην πραγματικότητα, οι εγγυήσεις ισχύουν.

Για αυτό προτείνουμε συγκεκριμένα 2-3 καταστήματα που παρέχουν όπως πρέπει εγγύηση.

 

Επίσης η 1 έτους εγγύηση μπορεί να επεκταθεί στα 2 έτη με ελάχιστο κόστος <30$.

 

Επομένως, ας αφήσουμε την καραμέλα περί εγγυήσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με τα καταστήματα που έχουν αναφερθεί έχεις τουλάχιστον 1 χρόνο εγγύηση.

 

Ο γράφων έχει χρειαστεί να κάνει χρήση της εγγύησης και ζήτησε να του επιστραφεί το ποσό αγοράς από το να του στείλουν άλλο tablet.

Με το που έφτασε το δέμα στην merimobiles.com έγινε αμέσως η πίστωση όλου του ποσού στο PayPAL μου.

 

Συνεπώς, όχι θεωρητικά, αλλά στην πραγματικότητα, οι εγγυήσεις ισχύουν.

Για αυτό προτείνουμε συγκεκριμένα 2-3 καταστήματα που παρέχουν όπως πρέπει εγγύηση.

 

Επίσης η 1 έτους εγγύηση μπορεί να επεκταθεί στα 2 έτη με ελάχιστο κόστος <30$.

 

Επομένως, ας αφήσουμε την καραμέλα περί εγγυήσεων.

Δεν αντιλέγω. Αυτό που λεω όμως είναι οτι πολύς κόσμος βαριεται να το ψαξει με τα ινετρνετικα μαγαζια και προτιμάει τα επισημα και τις αντιπροσωπειές. Εξάλλου για το συγκεκριμένο κινητό δεν είναι μονο η εγγυηση το πλεονεκτημα του, αλλά και σχέση τιμης-χαρακτηριστικών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αξιοπρεπείς custom ROM ή/και developing πας σε Nexus/Galaxy σειρές.

Αν αυτοσκοπός της αγοράς σου είναι οι CM roms, μπαίνεις στο site της CM βλέπεις ποια μοντέλα υποστηρίζει και αναλόγως αγοράζεις.

 

Για τα υπόλοιπα σου έχουμε ήδη απαντήσει. Μπόμπα οι ΜΚΤ6589/Τ.

τι εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δουλέψει ο ανταγωνισμός γιατι φτάσαμε να βλέπουμε τιμες 2 μηνιάτικων και να πληρώνουμε τα brand names.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Αύτη η προταση του ZTE μου φαίνεται μια καλή αρχή ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...