Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με αποστολή ταμπλετ


sintalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά είχα πάρει ένα τάμπλετ από το dealextreme ,αλλά λέει να το στείλω μέσω tracking number αλλά όχι με courrier/ταχυμεταφορά αλλά με απλό ταχυδρομείο, όμως η υπάλληλος των ΕΛΤΑ μου λέει πως αν έχει tracking number θα πρέπει να υπογράψει κάποιος να το πάρει αλλά πηγαίνει σε αποθήκη που δεν είναι κανένας να υπογράψει και το λέει και ο κινέζος.

 

έχετε στείλει εσείς δέμα στην κίνα στο dx ,αν ναι ποια η διαδικασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Edit - άκυρο.

 

εσύ θες να επιστρέψεις κάτι. Έγραψα έχοντας κατά νου ότι περιμένεις να παραλάβεις. Sorry.

Επεξ/σία από imvrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Κινέζα μου είπε απλά να το στείλω με το ταχυδρομείο αλλά με tracking number και όχι εξπρες όχι δηλαδή courrier όπως π.χ speedex ή DHL γιατί κανένας δεν θα το παραλάβει (θα υπογράψει για να το πάρει δηλαδή).

 

Η υπάλληλος των ΕΛΤΑ ισχυρίζεται πως αν το στείλω με tracking number θα πρέπει κάποιος να υπογράψει ότι το παρέλαβε και έτσι αφού δεν θα υπάρχει κανένας να υπογράψει θα μου γυρίσει πίσω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου λεει αυτο ο κινεζος.

Σου λεει οτι αν το στειλεις με κουριερ ΔΕΝ θα υπογραψουν για να το παραλαβουν δηλαδη μην διανοηθεις να το στειλεις με κουριερ γιατι θα σου ερθει πισω και θα εχεις πληρωσει και ενα σωρο λεφτα.Τους σκιζουν στην φορολογια οι κινεζικες αρχες γιατι θεωρειται εισαγωγη υλικου απο το εξωτερικο και το κινεζικο κρατος εχει αλλεργια σε αυτο ,μονο πρωτες υλες περνανε χωρις προβλημα.

Το στελνεις συστημενο απο τα ΕΛΤΑ και εισαι ενταξει.

Κρατας οπσδηποτε την αποδειξη και τους στελνεις το τρακινγκ ναμπερ που αναγραφεται στην αποδειξη για να ξερουν τι περιμενουν και απο ποιον.

Η υπαλληλος των ΕΛΤΑ στα ειπε σωστα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...