Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν μουσική για όλους από το Spotify, από σήμερα στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε προπληρωμενη βγαζεις κανονικα και σαν ανεργος, ισως εισαι λαθος πληροφορημενος!Σε ποια τραπεζα σου ειπανε οτι δεν μπορεις να βγαλεις προπληρωμενη;

 

σε όσες τράπεζες πήγα μου ζήτησαν εκκαθαριστικό όταν τους έφερα μηδενικό μου είπαν οτι βάση καινούργιου νόμου για αποφυγή φοροδιαφυγής (wtf?) που ισχύ εδώ και 2 μήνες δεν μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό στην τράπεζα πέρα από την εθνική..........

ρώτησα στην eurobank και πειραιως

 

αν ειχα λογαριαμο ομος θα μου εβγαζαν χαλαρα αλλα χωρις λογαριαμο δεν μπορουν και για να ανοίξω λογαριασμό θέλουν απόδειξη πληρωμής από δουλειά (δεν δέχονται όπως παλιά χαρτί απο το οαεδ οτι δεν δουλεύω )

 

αυτά μου είπαν τουλάχιστον και στης δυο τράπεζες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Hello Argentina, Taiwan, Greece and Turkey – Spotify here!

 

September 24th, 2013 10:52

by Diego Planas Rego

 

bloglaunch.jpg?w=640&h=427

 

We’re delighted to announce that Spotify is available in Argentina, Taiwan, Greece and Turkey starting today. There are millions of songs on Spotify – from old favourites to the latest hits. Just hit play to stream anything you like!

Spotify works on your computer, laptop, mobile and tablet. So whether you’re working out, partying or relaxing, the right music is always at your fingertips.

It’s easy to get started. Just subscribe or listen for free. (Yes, free!)

Spotify Free – Instant music for free on your computer, featuring ads.

Spotify Unlimited – Unlimited, ad-free music on your computer.

Spotify Premium – Listen on mobile and download songs for when you don’t have a connection.

Do you know anyone in Argentina, Taiwan, Greece and Turkey that would love to have the best music for every moment?

Send them a song today!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε όσες τράπεζες πήγα μου ζήτησαν εκκαθαριστικό όταν τους έφερα μηδενικό μου είπαν οτι βάση καινούργιου νόμου για αποφυγή φοροδιαφυγής (wtf?) που ισχύ εδώ και 2 μήνες δεν μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό στην τράπεζα πέρα από την εθνική..........

ρώτησα στην eurobank και πειραιως

 

 

sorry για το offtopic

 

με 0 εκκαθαριστικό δεν μπορεις να ανοιξεις ουτε καν αποταμιευτικό ,βαζοντας ενα Χ ποσό (που μετα μπορεις να κανεις αναληψη)???  :whistle:

οντως wtf!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξαναγράψει για το spotify στο παρελθόν το οποίο χρησιμοποιώ για 3ο χρόνο (μέσω UK λογαριασμού) και με τη μουσική έχω αρρώστια, πιστέψτε έχω δοκιμάσει τα πάντα, pandora, groovyshark, deezer, napster, δεν υπάρχει τίποτα που να πλησιάζει το spotify και η μεγάλη του διαφορά από τα άλλα είναι τα apps που έχει, δοκιμάστε απλώς κάποια από αυτά και θα καταλάβετε.

Επίσης κυκλοφορούν άπειρες λίστες από άπειρα sites που σας διευκολύνουν πολύ τη ζωή γλιτώνοντας κόπο.

Τέλος πολλές από τις apps διαμορφώνουν λίστες σύμφωνα με κομμάτια ή δικές σας λίστες και σας βοηθούν να ανακαλύψετε νέες μου σικές που μπορεί να σας αρέσουν.

Δοκιμάστε ενδεικτικά

BlueNote για τους φίλους της jazz

Classic rock

Rolling Stone με τις επιλογές των καλύτερων άλμπουμ κάθε τεύχους του περιοδικού και επιλογές των συντακτών του.

Essential Classics και Classify για κλασσική μουσική

ShareMyPlaylists.net απίθανες λίστες

Moodeagent για δημιουργία λιστών από δικές σας λίστες

και πολλά άλλα που δεν έχω το χρόνο να γράψω αλλά θα επανέλθω.

Αν είναι κάποιος ραδιοφωνικός παραγωγός είναι ο παράδεισος του.

Σήμερα είμαι ευτυχισμένος γιατί έδινα 9.99 λίρες το μήνα μέχρι σήμερα και τώρα το ίδιο κάνει 6.99 ευρώ.

Σκεφτείτε εκτός των άλλων βρίσκετε 2 καινούργια αλμπουμάκια που σας αρέσουν ή μια playlist που σας έκανε κλικ την κατεβάζετε σε 5-10 λεπτά στο iPhone ή android σας και την ακούτε παντού.

Υ.Γ Από μια μικρή έρευνα έχει την ίδια βιβλιοθήκη με UK ενώ από USA στα Ελληνικά τουλάχιστων είχε πολύ λιγότερα, οπότε είμαστε μια χαρά.

Υ.Γ Η app του iPad είναι απίθανη και αισθητικά.

Ελπίζω να διαφώτισα λίγο.

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να απαντήσει κάποιος τι διαφορές έχει το spotify από αντίστοιχα soundcloud

 

https://soundcloud.com/

 

η το grooveshark

 

http://grooveshark.com/#!/

 

η μιλάμε μόνο για hype?

πολυ περισσότερα κομμάτια. Το soundcloud είναι περισσότερο για dj's παραγωγούς και indie καλλιτέχνες. Δεν μπορεί κάποιος να ανεβάσει εκεί τραγούδια με δικαιώματα. Και επίδης στο spotify βάζεις και διάφορα apps στυλ ανακάλυψης τραγουδιών, playlists ανάλογα με την διάθεση σου κτλ και μπορείς να κάνεις follow τους αγαπημένους σου καλλιτέχνες για νέα κομμάτια κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν με ενθουσίασε η ιδέα να ακούω μουσική οn line , άλλωστε αυτό το κάνω και με οποιοδήποτε ράδιο στο σπίτι ή στο κινητό. Όσο για την πληρωμή ευχαριστώ δεν θα πάρω , όποιος θέλει πληρώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το πρώτο παρέχεται εντελώς δωρεάν και με το οποίο μπορούμε να ακούσουμε απεριόριστη μουσική και μάλιστα τα συγκεκριμένα κομμάτια που θέλουμε, με διαφημιστικά μηνύματα να παρεμβάλλονται κατά την ακρόαση.

 

 

Για τι είδους διαφημίσεις μιλάμε; Θα είναι σε μορφή banner μέσα στο παράθυρο του προγράμματος ή κόβεται το κομμάτι και θα ακούγεται κάποια διαφήμιση όπως και στο ραδιόφωνο; Πάντως κατέβασα το πρόγραμμα, γράφτηκα στην υπηρεσία και το έβαλα να παιχτούν 1-2 κομμάτια και ακόμη δεν άκουσα κάποια ηχητική διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξαναγράψει για το spotify στο παρελθόν το οποίο χρησιμοποιώ για 3ο χρόνο (μέσω UK λογαριασμού) και με τη μουσική έχω αρρώστια, πιστέψτε έχω δοκιμάσει τα πάντα, pandora, groovyshark, deezer, napster, δεν υπάρχει τίποτα που να πλησιάζει το spotify και η μεγάλη του διαφορά από τα άλλα είναι τα apps που έχει, δοκιμάστε απλώς κάποια από αυτά και θα καταλάβετε.

Επίσης κυκλοφορούν άπειρες λίστες από άπειρα sites που σας διευκολύνουν πολύ τη ζωή γλιτώνοντας κόπο.

Τέλος πολλές από τις apps διαμορφώνουν λίστες σύμφωνα με κομμάτια ή δικές σας λίστες και σας βοηθούν να ανακαλύψετε νέες μου σικές που μπορεί να σας αρέσουν.

Δοκιμάστε ενδεικτικά

BlueNote για τους φίλους της jazz

Classic rock

Rolling Stone με τις επιλογές των καλύτερων άλμπουμ κάθε τεύχους του περιοδικού και επιλογές των συντακτών του.

Essential Classics και Classify για κλασσική μουσική

ShareMyPlaylists.net απίθανες λίστες

Moodeagent για δημιουργία λιστών από δικές σας λίστες

και πολλά άλλα που δεν έχω το χρόνο να γράψω αλλά θα επανέλθω.

Αν είναι κάποιος ραδιοφωνικός παραγωγός είναι ο παράδεισος του.

Σήμερα είμαι ευτυχισμένος γιατί έδινα 9.99 λίρες το μήνα μέχρι σήμερα και τώρα το ίδιο κάνει 6.99 ευρώ.

Σκεφτείτε εκτός των άλλων βρίσκετε 2 καινούργια αλμπουμάκια που σας αρέσουν ή μια playlist που σας έκανε κλικ την κατεβάζετε σε 5-10 λεπτά στο iPhone ή android σας και την ακούτε παντού.

Υ.Γ Από μια μικρή έρευνα έχει την ίδια βιβλιοθήκη με UK ενώ από USA στα Ελληνικά τουλάχιστων είχε πολύ λιγότερα, οπότε είμαστε μια χαρά.

Υ.Γ Η app του iPad είναι απίθανη και αισθητικά.

Ελπίζω να διαφώτισα λίγο.

 

Μήπως έχεις ιδέα πως αφαιρώ επιλογές από το Your Stations στη καρτέλα Radio;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι καλή κίνηση. Αφού βλέπουν ότι δεν κινείται χρήμα στην αγορά και αυτό γιατί οι μισθοί είναι χαμηλοί (200, 500 Ευρώ) έως ανύπαρκτοι. Λένε ας ρίξουμε το κόστος, μπας και βρεθεί κάποιο κορόιδο.

Αφιερωμένο στις δισκογραφικές.

κριμα το παιζεις και ελληναρας, κατι ατομα σαν και εσενα που εμαθαν στην κλεψια και το τζαμπαλικη καταστρεψανε την ελλαδα

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξαναγράψει για το spotify στο παρελθόν το οποίο χρησιμοποιώ για 3ο χρόνο (μέσω UK λογαριασμού) και με τη μουσική έχω αρρώστια, πιστέψτε έχω δοκιμάσει τα πάντα, pandora, groovyshark, deezer, napster, δεν υπάρχει τίποτα που να πλησιάζει το spotify και η μεγάλη του διαφορά από τα άλλα είναι τα apps που έχει, δοκιμάστε απλώς κάποια από αυτά και θα καταλάβετε.

Επίσης κυκλοφορούν άπειρες λίστες από άπειρα sites που σας διευκολύνουν πολύ τη ζωή γλιτώνοντας κόπο.

Τέλος πολλές από τις apps διαμορφώνουν λίστες σύμφωνα με κομμάτια ή δικές σας λίστες και σας βοηθούν να ανακαλύψετε νέες μου σικές που μπορεί να σας αρέσουν.

Δοκιμάστε ενδεικτικά

BlueNote για τους φίλους της jazz

Classic rock

Rolling Stone με τις επιλογές των καλύτερων άλμπουμ κάθε τεύχους του περιοδικού και επιλογές των συντακτών του.

Essential Classics και Classify για κλασσική μουσική

ShareMyPlaylists.net απίθανες λίστες

Moodeagent για δημιουργία λιστών από δικές σας λίστες

και πολλά άλλα που δεν έχω το χρόνο να γράψω αλλά θα επανέλθω.

Αν είναι κάποιος ραδιοφωνικός παραγωγός είναι ο παράδεισος του.

Σήμερα είμαι ευτυχισμένος γιατί έδινα 9.99 λίρες το μήνα μέχρι σήμερα και τώρα το ίδιο κάνει 6.99 ευρώ.

Σκεφτείτε εκτός των άλλων βρίσκετε 2 καινούργια αλμπουμάκια που σας αρέσουν ή μια playlist που σας έκανε κλικ την κατεβάζετε σε 5-10 λεπτά στο iPhone ή android σας και την ακούτε παντού.

Υ.Γ Από μια μικρή έρευνα έχει την ίδια βιβλιοθήκη με UK ενώ από USA στα Ελληνικά τουλάχιστων είχε πολύ λιγότερα, οπότε είμαστε μια χαρά.

Υ.Γ Η app του iPad είναι απίθανη και αισθητικά.

Ελπίζω να διαφώτισα λίγο.

Να συμπληρώσω με το http://www.playlists.net/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ωρες ακροαση το μηνα οπως αναφερθηκε παραπανω.

καπου πιο συγκεκριμενα διαβασα 2,5 ωρες την εβδομαδα.

δλδ δεν ακους αν θες μαζεμενα 10 ωρες και μετα γιοκ, αλλα το πολυ μεχρι 2,5 ωρες.

θα κανω τωρα την χαζη ερωτηση του ελληναρα, αν στους 6 μηνες κανεις αλλο λογαριασμο δωρεαν, μετα εχεις αλλους 6 μηνες; Δενεται ο λογαριασμος με καποιο τροπο με το hardware μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου πιο συγκεκριμενα διαβασα 2,5 ωρες την εβδομαδα.

δλδ δεν ακους αν θες μαζεμενα 10 ωρες και μετα γιοκ, αλλα το πολυ μεχρι 2,5 ωρες.

θα κανω τωρα την χαζη ερωτηση του ελληναρα, αν στους 6 μηνες κανεις αλλο λογαριασμο δωρεαν, μετα εχεις αλλους 6 μηνες; Δενεται ο λογαριασμος με καποιο τροπο με το hardware μας;

όχι δεν δένεται αλλά 3.6 ευρώ είναι δωσ' τα να πάνε στην ευχή! :P πίστεψέ με τα αξίζει! Save space on your HDD for movies :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...