Προς το περιεχόμενο
Συνδεθείτε  
chub

μπαταρία macbook pro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η μπαταρία μου τελευταία έχει πέσει και σκέφτομαι να παραγγείλω μια καινούρια. θέλω να ρωτήσω το εξής:

μπορώ να βάλω μια μεγαλύτερη σε capacity μπαταρία ή πρέπει να βάλω μια ακριβώς με τα ίδια specs της προηγούμενης.

έχω το macbook pro 13 (mid-2009)

και αυτη τη στιγμή έχω την μπαταρία του, που είναι 6cell 60Wh (5500mAh) 10.95v

στα καλά της μου κρατούσε 5-6 ώρες στη χρήση που του έκανα.

εαν αγοράσω μια που είναι 10cell 95Wh(13000mAh) 7.3v θα μπορώ να την χρησιμοποιήσω; αν ναι θα κρατάει περισσότερο; (το διπλασιο;) θα έχει πρόβλημα που είναι διαφορετικό το voltage;

την συγκεκριμένη μπαταρία νομίζω πως την φοράει το 17αρι. αλλα αν υποθέσουμε οτι μπορώ να την συνδέσω θα έχω αποτέλεσμα, ή καλύτερα να μην ασχοληθώ;

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές ήρθε η δικιά μου απο Κίνα,(original part) για ακριβώς το ίδιο laptop, αλλα δεν την έχω αλλάξει ακόμα γιατί θέλει tri-wing κατσαβίδι εκεί κάτω...
Η μπαταρία που κοιτάς πρέπει αρχικά να κάθεται-να ταιριάζει στο macbook, και μετά να είναι προτεινόμενη για το συγκεκριμμένο macbook! play safe!

α και αυτό το θέμα πρέπει να μεταφερθεί στα hardware

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Προχθές ήρθε η δικιά μου απο Κίνα,(original part) για ακριβώς το ίδιο laptop, αλλα δεν την έχω αλλάξει ακόμα γιατί θέλει tri-wing κατσαβίδι εκεί κάτω...

Η μπαταρία που κοιτάς πρέπει αρχικά να κάθεται-να ταιριάζει στο macbook, και μετά να είναι προτεινόμενη για το συγκεκριμμένο macbook! play safe!

α και αυτό το θέμα πρέπει να μεταφερθεί στα hardware

Το κατσαβίδι tri wing από που το πήρες; 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
Συνδεθείτε  
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.