Προς το περιεχόμενο

8120 fx gia games?


g8anos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χελλο,

 

απλα θελω να ρωτησω αν εχω κανει μ@λ@κι@ γιατι οταν εφτιαξα το καινουργιο μου pc εβαλα τον amd fx - 8120 (οχταπυρινο) αντο για καποιον ιντελ

Ειναι πραγματι τοσο χαλια στα games? Γιατι κυριως για gaming το εφτιαξα το pc...

 

Αν εκανα οντως πατατα, τι θα μπορουσα να κανω για να το διορθωσω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ειδες.με τοσες μ@λ@κιες που λεγονται οτι δεν κανουν για games λογικο ειναι να εχει αμφιβολιες τωρα.

μια χαρα ειναι ο επεξεργαστης σου φιλε.εχεις δει να κολλαει πουενα και να μην σε ικανοποιει?με τι καρτα γραφικων παιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που κολλάει ??

 

 

 

Χελλο,

 

απλα θελω να ρωτησω αν εχω κανει μ@λ@κι@ γιατι οταν εφτιαξα το καινουργιο μου pc εβαλα τον amd fx - 8120 (οχταπυρινο) αντο για καποιον ιντελ

Ειναι πραγματι τοσο χαλια στα games? Γιατι κυριως για gaming το εφτιαξα το pc...

 

Αν εκανα οντως πατατα, τι θα μπορουσα να κανω για να το διορθωσω?

οχι φιλε μου . εχει περασει απο τα χερια μου και o 8150 Και οι 8120 .Υπερ κομπλε θα είσαι .gaming = καρτα γραφικών . Ο επεξεργαστής που έβαλες ειναι αρκετά καλος και δεν θα σε κόβει κάπου .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαλει ψυκτρα scythe katana και κανει μια χαρα δουλεια.

Η GPU ειναι η msi 7950 oc twinfrzr.

 

Απλα οσο περισσοτερο διαβαζω στο νετ, τοσο περισσοτερο αμφιβάλλω στην επιλογη αυτη. Σε σημειο που υπολογιζα ποσο θα μου κοστίσει να αλλαξω mobo και cpu

:fear:

 

Και αποτι βλεπω οι περισσοτεροι εδω εχετε intel cpu's

 

Προβλημα σοβαρα δεν εχω, απλα στο skyrim σε καποιες φασεις frame drops και στο arma 3 που επρεπε να ριξω τα settings για να γινει playable...

 

Εχω ακουσει γνωμες οτι η cpu αυτη φρεναρει το ολο συστημα, και μερικα sites αναφερουν και διαφορες στα fps 30+ !!! :huh:

 

Παιζει να ισχυουν αυτα ή ειναι ραδιο αρβυλα?  

 

ΥΣ: Αξιζει να σκασω λεφτα για τον 8320?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ειχα τον 8120 με μια γτχ 670.αλλαξα σε 8320 και ειδα διαφορα.πχ στο bf3 ultra settings multi 64 εβλεπα μαχ 75.τωρα πανω απο 82 σε ανοιχτα μαπ και σε κλειστα 95++++!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει να ισχυουν αυτα ή ειναι ραδιο αρβυλα?  

 

ΥΣ: Αξιζει να σκασω λεφτα για τον 8320?

οχι για εμένα δεν αξίζει . πολλά λεφτα για μικρη διαφορά. Γιατι έχεις πουθενα κάποιο παράπονο εκτος του skyrim(που εδω που τα λεμε δεν φταίει ο cpu ) ? Δεν θα δεις πουθενα διαφορα στο ματι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χελλο,

 

απλα θελω να ρωτησω αν εχω κανει μ@λ@κι@ γιατι οταν εφτιαξα το καινουργιο μου pc εβαλα τον amd fx - 8120 (οχταπυρινο) αντο για καποιον ιντελ

Ειναι πραγματι τοσο χαλια στα games? Γιατι κυριως για gaming το εφτιαξα το pc...

 

Αν εκανα οντως πατατα, τι θα μπορουσα να κανω για να το διορθωσω?

Πες μια τι μητρικη εχεις και ποσο καιρο εχεις τον 8120....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χελλο,

 

απλα θελω να ρωτησω αν εχω κανει μ@λ@κι@ γιατι οταν εφτιαξα το καινουργιο μου pc εβαλα τον amd fx - 8120 (οχταπυρινο) αντο για καποιον ιντελ

Ειναι πραγματι τοσο χαλια στα games? Γιατι κυριως για gaming το εφτιαξα το pc...

 

Αν εκανα οντως πατατα, τι θα μπορουσα να κανω για να το διορθωσω?

σίγουρα είναι αρκετά κατώτερος από έναν 2500 intel αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα δεις πουθενά αισθητή διαφορά.με ακόμη μία 7950 αλλάζουν τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χελλο,

ΣΕ ΟΛΑ τα παιχνίδια είναι καλύτερος συνδυασμός ο 8120 + 7950 σε σχέση με 3570 + 7850. Συγκρίνω πράγματα που πάνω κάτω σαν σύνολο έχουν το ίδιο κόστος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...