Προς το περιεχόμενο

αγορα pc απο amazon.com


DivertoR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εαν αγορασω ενα Pc απο το amazon.com θα εχω προβλήματα με το τελωνειο; 

σκεφτομαι  να αγορασω ενα pc απο το amazon.com (απο αμερικη τα φέρνουν εαν δεν κανω λαθος) γιατι μου ερχεται 400 ευρω φθηνότερα το ιδιο Pc ακριβός!!!  λετε να εχω κανα θεμα με τα τελωνεία ;;;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά, κάθε αντικείμενο που εισάγεται στη χώρα και έχει αξία CIG (κόστος+μεταφορικά+ασφάλεια) πάνω από 150 ευρώ, έχει και δασμό, εκτός από ΦΠΑ και μικροέξοδα.

 

Ειδικά, όμως, για υπολογιστή, το μέλος unforgiven έχει περιγράψει όλη τη διαδικασία αγοράς του και εισαγωγής στη χώρα χωρίς να καταβάλει δασμό. Μπορείς να βρεις όλες τις λεπτομέρειες από την 3η σελίδα και μετά του οδηγού της υπογραφής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μέλος unforgiven έχει περιγράψει όλη τη διαδικασία αγοράς του και εισαγωγής στη χώρα χωρίς να καταβάλει δασμό. 

Πως μπορω να βρω αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστο, συμφωνα με αυτα που διαβασα δεν αξιζει καν ο κοπος, οι παραγγελιες απο τριτες χωρες ειναι για το πεος να τις κανεις απο ελλαδα...

 

τιποτα δεν ειναι σιγουρο, θα φας επιπλεον δασμους κλμ που στο τελος θα κλαις... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτο κινδυνεύεις να πληρώσεις στο τελωνείο αλλο ενα pc :P

fail απλα, μονο απο ΕΕ "αξιζουν" οι αγορες και αυτες ειναι με 10-20 ευρω διαφορα... 

μονο για πραγματα που δεν υπαρχουν στην ελλαδα αξιζει να μπεις στο κοπο για αγορες εκτος ελλαδας και πολυ συγκεκριμένα καταστηματα με παρα πολυ καλες τιμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...