Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το iPhone 5s (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το νέο iPhone 5s, αναμένεται να κάνει την εμφάνιση του στα ράφια των καταστημάτων της χώρας μας μέσα στο μήνα αλλά μπορέσαμε να του ρίξουμε μια πρώτη ματιά και μεταφέρουμε τις εντυπώσεις μας.Το iPhone 5s είναι το κορυφαίο από τα δύο μοντέλα που παρουσίασε την περασμένη εβδομάδα η Apple και στηρίζεται στον σχεδιασμό του iPhone 5, ένα από τα πιο όμορφα smartphone της αγοράς. Εξωτερικά μπορεί να μην υπάρχει διαφορά με το προηγούμενο μοντέλο όμως εσωτερικά είναι άλλη ιστορία αφού το A7 soc είναι πραγματικά φωτιά όπως είδαμε και στα benchmarks με επιδόσεις κορυφή.

 

Εντυπωσιακό όμως είναι το Touch ID, ένας αισθητήρας αναγνώρισης δακτυλικού αποτυπώματος ο οποίος έχει τοποθετηθεί κάτω από το home button και επιτρέπει το ξεκλείδωμα της συσκευής αλλά και την αγορά εφαρμογών από το App Store, χωρίς να χρειάζεται να εισάγουμε το κωδικό μας.

 

Στις δοκιμές μας δε συναντήσαμε κάποιο πρόβλημα με αυτή τη δυνατότητα και η ρύθμιση της ήταν μάλιστα αρκετά εύκολη, δίνοντας και τη δυνατότητα και σε άλλα τέσσερα άτομα να έχουν πρόσβαση στη συσκευή μας με τον ίδιο τρόπο.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

iPhone 5s - Πρώτη επαφήiPhone 5s - Πρώτη επαφή

iPhone 5s - Πρώτη επαφήiPhone 5s - Πρώτη επαφή

Από πλευράς πλατφόρμα, το iPhone 5s τρέχει φυσικά το ανανεωμένο iOS 7 για το οποίο έχουμε να αναφέρουμε πολλά στην πλήρη παρουσίαση της συσκευής αφού αποτελεί σταθμό για το μέλλον όχι μόνο του iPhone αλλά και της Apple.

 

Η κάμερα στο πίσω μέρος είναι στα 8mp όπως και στο iPhone 5 αλλά με Dual LED Flash και μεγαλύτερα pixels με αποτέλεσμα να έχουμε καλύτερες φωτογραφίες ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Μας άρεσε αρκετά η δυνατότητα Slo Mo που επιτρέπει την εγγραφή βίντεο με αργή κίνηση, με αποτελέσματα αρκετά εντυπωσιακά.

 

iPhone 5s - Φωτογραφική κάμεραiPhone 5s - Φωτογραφική κάμερα

iPhone 5s - Φωτογραφική κάμεραiPhone 5s - Φωτογραφική κάμερα

Το iPhone 5s σύμφωνα με τις πληροφορίες μας θα πρέπει να το περιμένουμε στις 18 Οκτωβρίου και από τα τρία δίκτυα κινητής τηλεφωνίας με τιμή λίγο κάτω από τα €800.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αλλάξτε το παράθυρο του youtube ειναι σπαστικό να μην μπορεις να το δεις fullscreen και γενικά σιγά το κέρδος να ειναι μικροτερο 1 εκατοστό... ισα ισα μου φαίνεται πως ειναι πιο κουραστικό ετσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο κατω μερος του αρθρου

Update: The Source (National Report) is said to be a Parody site and the news they published is a rumor, that’s why we want to inform to all the users, “This News is awaiting confirmation”

Μ αρεσει που περιμενουν και "confirmation".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κατω μερος του αρθρου

ισως ναι ισως και οχι ;) οσο να ναι εγω δεν θα το προτιμησω γιατι το παρακανανε με καποια πραγματα που θεωρω αυτονοητα και για οποιον πει οτι ειμαι hater να πω οτι ειχα 3gs,4,4s και ipad 1,2,3 .

ωραια κινητα αλλα τοσοι περιορισμοι και περιορισμενη εγγυηση με απογοητευσαν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σου δίνω οτι ισχύει...

 

Δώσε μου έναν σοβαρό,ενήλικο λόγο που σε χαλάει...

 

Εδώ ξέρουν από το FB με ποια είσαι ποια γουστάρεις και με ποια τζιλιμπουρδίζεις. Από τις αγορές σου στο internet τι νούμερο και χρωμα βρακί φοράς. Από το GPS/Smartphone σου που πίνεις κάθε πρωί καφέ.

 

Δεδομένου όλων αυτών, αν θέλουν να σε ψάξουν αρκεί ένα απόφαγό σου για να έχουν δείγμα DNA. Το δαχτυλικό θα μα τσούξει? This isn't 80s anymore...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό το κινητό και πάρα πολύ χρήσιμη η λειτουργία του fingerprint.

 

Η τιμή είναι αστεία όπως σε όλα τα Apple πλέον. Κανονικά πρέπει να την banάρουν γιατί μας τρολλάρει. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σου δίνω οτι ισχύει...

 

Δώσε μου έναν σοβαρό,ενήλικο λόγο που σε χαλάει...

 

Εδώ ξέρουν από το FB με ποια είσαι ποια γουστάρεις και με ποια τζιλιμπουρδίζεις. Από τις αγορές σου στο internet τι νούμερο και χρωμα βρακί φοράς. Από το GPS/Smartphone σου που πίνεις κάθε πρωί καφέ.

 

Δεδομένου όλων αυτών, αν θέλουν να σε ψάξουν αρκεί ένα απόφαγό σου για να έχουν δείγμα DNA. Το δαχτυλικό θα μα τσούξει? This isn't 80s anymore...

σε απαντηση σου λοιπον να αναφερω οτι θελω να ανοιγω τα εγγραφα που κατεβαζω κατευθειαν απο το διαδυκτιο και να μπορω να κατεβασω και να δω απευθειας ταινιες χωρις συγχρονισμο με υπολογιστη,επισης την δυνατοτητα παραμετροποιησης των μενου συμφωνα με τις δικες μου αναγκες και οχι οπως κρινει η εταιρια για μενα ,νομιζω ζητησες ενα ε λοιπον σου δωσα 2. και συμφωνο για το facebook αλλα δεν εχω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δε καταλαβαίνω πάντως , γιατί κάποιος εγκληματίας να είναι τόσο ηλίθιος ώστε να χρησιμοποιησει αυτό το κινητό. Δηλαδή 2 απλά πράγματα να ξέρεις ..οτι το κινητό διαβάζει δαχτυλικά αποτυπώματα και είναι συνδεμένο με το internet. Μονο αυτό αρκεί για να τους πιάσουν όλους εκτός απο τους εγκληματίες. Εκτός και αν είσαι βλαμένος , που στη προκειμένη περίπτωση θα σε πιάσουν με, ή χωρίς iphone 5s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ισως ναι ισως και οχι ;)

Εαν κανεις ενα κοπο να διαβασεις και το "bio" της κυριας που υπογραφει το αρθρο στο "said to be a Parody site" θα σου φυγουν οι οποιες αμφιβολιες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν κανεις ενα κοπο να διαβασεις και το "bio" της κυριας που υπογραφει το αρθρο στο "said to be a Parody site" θα σου φυγουν οι οποιες αμφιβολιες ;)

ενταξει ανακαλω στα λεγομενα μου για τα δακτυλικα αλλα για την επιλογη μου να μην ξαναπαρω iphone οχι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...