Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το iPhone 5s (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

 

εν παση περιτπωση  democracy is the freedom of speech and opinion σεβομαι την αποψη σου και σεβαστου και συ την δικη μου και μην προχωρας σε αυθαιρετα συμπερασματα...

αλλωστε ου κρινεις ινα μη κριθεις ;)

 

Δεν είναι ότι θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου απλά έχω μάθει να αποδέχομαι πράματα μονο αν μου βγάζουν νόημα και δεν είμαι του πίστευε και μη ερευνα δηλαδή να σεβαστό την άποψη του οποιουδήποτε γιατί απλά είναι η άποψη του δεν το θεωρώ σωστό εκτος αν με πείσει με κάποιο επιχείρημα..

 

εσύ θα σεβόσουν την άποψη μου ας πούμε αν σου έλεγα ότι η κοκακόλα είναι καλύτερη από τον χυμό.. γιατί? γιατί έτσι ! ? νομίζω πως όχι αλλα ακριβώς επειδή ζούμε σε δημοκρατία (και καλά τώρα... μονο ως εκεί που δεν ενοχλείται το σύστημα :P) δεν μπορώ να σε πιέσω με το ζόρι να αλλάξεις άποψη.. αυτό ναι ισχύει.

 

Αλλα είναι αυτός ο σκοπός μιας εποικοδομητικής συζήτησης? να τερματίζει δηλαδή εξαιτίας μιας στείρας άποψης?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραίο κινητό και ειδικα οι φωτογραφίες πολυ εντυπωσιακές με τα 8 mp αλλα τα 800 euro ειναι παρα πολλά

 

Που τις είδες εσύ και λες ότι είναι τόσο εντυπωσιακές? γιατί αυτές που είναι ανεβασμένες είναι πολύ μαπα επειδή είναι και συμπιεσμένες.

 

Υπάρχει κάποιο λινκ να κατεβάσω τα αυθεντικά αρχεία?

 

Ένα σχόλιο για την παρακάτω φωτογραφία

 

gallery_39041_777_17576.jpg

 

 

 

 

Δεν θα μιλήσω για την ανάλυση, τα Pixels αλλά για τον φωτισμό κυρίως.

 

Άμα αυτή είναι εντυπωσιακή τότε εγώ φίλε μου κοντεύω την τελειώτητα ως άνθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ένα σχόλιο για την παρακάτω φωτογραφία

 

gallery_39041_777_17576.jpg

 

 

 

 

Δεν θα μιλήσω για την ανάλυση, τα Pixels αλλά για τον φωτισμό κυρίως.

 

Άμα αυτή είναι εντυπωσιακή τότε εγώ φίλε μου κοντεύω την τελειώτητα ως άνθρωπος.

Μην τρελαίνεσαι. Απλά ο Hal δεν ξέρει να βγάζει καλές φωτογραφίες! :P

 

Σοβαρά τωρα, μπορείς να κραξεις άλλα πράγματα στο iPhone 5s αλλά όχι την κάμερα του! Κυκλοφορούν ήδη άπειρα συγκριτικά της κάμερας. Δες τα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poso exei to S4?? AHAHAHAAHAHAHAH ..

 

Δε παμε καλα.. το ελληνικο εχει 748 ευρω ..το να φερνει κανεις παραεισαγωγη κατι και να το πουλαει 500 δεν σημαινει οτι εινι η τιμη του κινητου τοσο..

 

Σαν πρωην κατοχοσ 4ρων αιφοουν και ενος αιπαντ 4τζι σας λεω οτι χθες κατεβασα το ντεξτερ γιατι ενας φιλος επαιζε στο πισι και μολις κατεβηκε στο κινητο το ειδαμε ολοι στην 55αρα 670ς με το πατημα ενος icon . Μετα τη σειρα τους εδειχνα απευθειας στη τηλεοραση τις φωτο που ειχα βγαλει με το βαφτησημιο .. αχχχ ..φανμπουζ.. S4 η πιο ασυληπτη συσκευη ποθ ειχα ποτε..μακραν ..οκ και τα iphone μαρεσανε ειδικα το ρετινα του 4 και τα χρησημοποιουσα πολλα χρονια ..ακομα εχω ενα..για δευτερο..το 5? δε ωλεπω κατι διαφορετικο απο το 4σ και το..5ς? ε οκ..εχουν καταντησει αηδια με τα μαρκετινγκ τρικ.. το ιδιο πραγμα ακριβως και μακρια πισω απο τα σαμσουνγκ ακομα και απο κατι HTC LG .. Η ΑΠΛ ενω στα PAD ειναι μονοδρομος για μενα.. στα κινητα δεε..ουτε καν πλεον..ειναι απλα ομορφα..

 

ΒΕΒΑΙΑ ..αν ηταν να το θελω μονο για κλησεις ..ισως προτιμουσα ενα iphone γιαυτο κραταω και ενα δευτερο

 Μάθε να βάζεις κανέναν τόνο. Μάθε πόσο έχει το κινητό που εισαγάγουν στην Ελλάδα η σμαρτεκ για τη αλυσίδες και τι καπέλο βάζουν και επίσης το σ4 στα καταστήματα Γερμανός πάει με τιμή 690 το υπόλοιπο είναι του μαγαζάτορα  και ξερό γτ δούλευα σε τέτοιο κατάστημα .

Ωραίο το τηλ άλλα δεν νομίζω οτι προφέρει ούτε κατι αξιόλογο ούτε ότι είναι και το ποιο ωραίο της αγοράς όπως ειπώθηκε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδω θα βγει  η πλαστικουρα το Note3 η αηδια  me τιμη  λιγο κατω απο 800 , δεν θα βγει το 5s τοσο? Και μαντεψε το σιχαμα της σαμυ σε κανα διμηνο θα εχει παει 600-.

Η πλαστικούρα που λες έχει οθόνη όσο δυο iphone 5s, έχει λιγότερα λεφτά, έχει 1080p οθόνη και τραβάει βίντεο 4κ @ 60 fps, Επίσης υποστηρίζει ταυτόχρονο browsing σε δυο εφαρμογές κάτι το οποίο αν πότε γίνει στο 5s με το κακό 1gb ram που διαθέτει, θα βγάλει σπίθες... δώσε τώρα εσύ 800 ευρώ στο 5s επειδή είναι όμορφο και επειδή έχει dual led και μην ξεχνάς πριν περάσεις τα τραγούδια σου να ανηξεις το itunes να δει αν είναι ολα εντάξει... χαχαχαχαα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Η κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο

2. Μην κοντραρετε κάμερες όσο υπάρχουν Lumia. (πριν λίγο είδα συγκριτικό Lumia, 5s, 5, galaxy, LG g2 και η κάμερα του iPhone ειναι σχεδόν η ίδια με του 5, όποιος,θέλει λινκ pm)

3. Απορώ ποιος αγοραζει απο ελληνικά καταστήματα ηλεκτρονικές συσκευές στις μέρες μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τους κομπλεξικους... Δηλαδή εντάξει ρε φίλε πως να το κάνουμε δηλαδή.εμενα μου αρέσει αυτό,εσένα το άλλο ποιος ο λόγος να μπαίνεις και να κραζεις.και στην τελική δικά μου είναι τα λεφτά όπου θέλω τα δίνω!τι σε νοιάζει εσένα αν χρωσταω τα αντερα μου η πειναω! Δηλαδή εντάξει ο άλλος λέει για τεχνολογια! Τι να την κάνω την τεχνολογια όταν με 2 πυρήνες τρώω τους 8 και δεν κολαω ΠΟΤΕ! Απλά εντάξει άτομα και από τους μεν και από τους δε έχουν ξεφύγει!σας δικαιολογώντας μόνο αν σας παράτησε η γυναίκα και δεν έχετε τίποτα άλλο να κάνεται στην ζωή σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Η κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο

2. Μην κοντραρετε κάμερες όσο υπάρχουν Lumia. (πριν λίγο είδα συγκριτικό Lumia, 5s, 5, galaxy, LG g2 και η κάμερα του iPhone ειναι σχεδόν η ίδια με του 5, όποιος,θέλει λινκ pm)

3. Απορώ ποιος αγοραζει απο ελληνικά καταστήματα ηλεκτρονικές συσκευές στις μέρες μας.

Τι pm? Δώσε το λινκ να το δούμε όλοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει που δινεις τα λεφτά σου, απλα γελάω. Γιατι ειναι αστειο που αγοράζεις κάτι που ειναι λιγο καλύτερο απο το μέτριο και κάνει 800€. Να πεις ότι είχε την καλύτερη κάμερα να πάω πάσο, να είχε πιχι κάτι το λογισμικό που δεν είχαν τα αλλα, να πω οκ. Αλλα είναι αστείο να δίνει κάποιος τόσα λεφτά για τέτοια πράγματα, ειδικά όταν ο ίδιος χρωστάει κιόλας τα μαλλιοκέφαλά του. Και προσωπικά εχω κοπέλα, απλα είναι αστεια όλα αυτα, γιατι να μην διασκεδάσω; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το link του exor είναι αρκετά ενημερωτικό για ποιό λόγο ο 64-bit επεξεργαστής του κινητού δεν μπορεί να αξιοποιηθεί πραγματικά.

 

Αρκεί βέβαια να εχεις όρεξη να διαβάσεις....

 

Πιό απλά:

 

Δεν υπάρχει νόημα για 64-bit επεξεργαστή όταν η συσκευή σου έχει λιγότερα από 4GB RAM....

 

http://www.extremetech.com/gaming/166244-iphone-5s-the-64-bit-a7-chip-is-marketing-fluff-and-wont-improve-performance

 

 


 

None of this means the A7 won’t be faster than A6, but it does mean that the 64-bit status of the A7 is a marketing tool, not a genuine performance boost. The major reasons for adopting 64-bit architectures simply aren’t present in mobile devices. It’s not clear that a phone with 4-8GB of RAM ever makes sense given current constraints on battery life. The blend of 64- and 32-bit software means the A7 will offer strong performance in both categories (good), but won’t automatically have a clear benefit from doing so until the entire application stack has switched over. That’s not going to happen for years yet, given that iOS7 supports all iPhones going back to iPhone 4.

 

For all the noted new features of the iPhone 5S, this 64-bit switch is almost entirely marketing fluff. It’s not going to be the key to the SoC’s higher performance. That’ll come from architectural improvements Apple integrates into the phone’s handling of 32-bit code for at least the next 6-12 months.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πρωην κατοχοσ 4ρων αιφοουν και ενος αιπαντ 4τζι σας λεω οτι χθες κατεβασα το ντεξτερ γιατι ενας φιλος επαιζε στο πισι και μολις κατεβηκε στο κινητο το ειδαμε ολοι στην 55αρα 670ς με το πατημα ενος icon . Μετα τη σειρα τους εδειχνα απευθειας στη τηλεοραση τις φωτο που ειχα βγαλει με το βαφτησημιο .. αχχχ ..φανμπουζ.. 

 

αφου αναγνωρισε το καλωδιο συνδεσης με την τηλεοραση και δεν θελει ακομα και για αυτο jailbreak, ευτυχισμενοι να είμαστε.

 

ΥΓ) αυτο το κανουν κινητα 5 χρονων και χωρις να πατησεις κουμπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το wp8 μου με την,εφαρμογή smartglass χειρίζομαι το Xbox μου που μέσα έχει το SkyDrive μου και μπορώ να δειξω στην τηλεόραση μουσική,videos και φωτο χωρίς καλώδιο, τι μου λες τωρα; και επίσης λειτουργεί το κινητό μου σαν μοχλός για το Xbox στο interface ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλαστικούρα που λες έχει οθόνη όσο δυο iphone 5s, έχει λιγότερα λεφτά, έχει 1080p οθόνη και τραβάει βίντεο 4κ @ 60 fps, Επίσης υποστηρίζει ταυτόχρονο browsing σε δυο εφαρμογές κάτι το οποίο αν πότε γίνει στο 5s με το κακό 1gb ram που διαθέτει, θα βγάλει σπίθες... δώσε τώρα εσύ 800 ευρώ στο 5s επειδή είναι όμορφο και επειδή έχει dual led και μην ξεχνάς πριν περάσεις τα τραγούδια σου να ανηξεις το itunes να δει αν είναι ολα εντάξει... χαχαχαχαα

 

Kαι εμενα η tv μου εχει 10 οθονες απο note3  so?Aς υποστηριζεi me lags kai bugs οσες μπουρδες θελει ,για πλαστικουρα που  το κρατας με τα 2 χερια δεν εδινα ουτε 300 ευρο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...