Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το iPhone 5s (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ για το πρώτο. Και για το 2ο. Αλλά πως το κόβεις??

το 2ο? φαντάζομαι όπως το έκοψε ο θείος μου, μαχαίρι, όταν έμαθε ότι ήταν έγκυος η θεία μου...

 

...priorities

 

To συμβολαιακι ειναι 2 χρονια με περιπου 50$ παγιο  do the maths  πιο φτηνο ερχεται να αγορασεις συσκευη...

ναι αλλά το συμβόλαιο σου προσφέρει κάποια πράγματα, δεν μας τα κάνουν δώρο, κοστίζουν...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι εδω δεν πληρωνεις τον μηνα;..

δεν εχω συμβολαιο και πληρωνω παγιο 20 ε  με 1000 μιν προς ολους και 1gb data (wind)  πως σου φαινεται?Κανενα αλλο κλισε γιατι εχω και δουλειες... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω συμβολαιο και πληρωνω παγιο 20 ε με 1000 μιν προς ολους και 1gb data (wind) πως σου φαινεται?Κανενα αλλο κλισε γιατι εχω και δουλειες...

 

Απεριοριστα sms + ομιλια με 70$ + με 20$ παραπανω απεριοριστο ιντερνετ.

 

Κ αλλαξε το υφος σου οταν κανεις συζητηση (γιατι forum αυτο ειναι), η μην απαντας καθολου.

Επισης ποια η χαρα σου που εχεις wind? 0 σημα ουτε 4g τπτ.. Κ εγω wind εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απεριοριστα sms + ομιλια με 70$ + με 20$ παραπανω απεριοριστο ιντερνετ.

 

Κ αλλαξε το υφος σου οταν κανεις συζητηση (γιατι foroum) αυτο ειναι, η μην απαντας καθολου.

Ετσι μπραβο, πες δεν εχω τι να πω για το "συμβολαιακι" και απανταω ασχετα πραγματα .Εσυ πληρωσε σε παγια 1400$ για 2 χρονια και εγω 740 για να παρω την συσκευη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω συμβολαιο και πληρωνω παγιο 20 ε  με 1000 μιν προς ολους και 1gb data (wind)  πως σου φαινεται?Κανενα αλλο κλισε γιατι εχω και δουλειες... 

Αν επιτρέπεται θα μας πεις την υπηρεσία, γιατί είμαι wind και πλησιάζει το τέλος του συμβολαίου και θα με ενδιέφερε. Sorry για το offtopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια πωσ δεινετε τοσα λεφτα για ενα τηλ εδω ο κοσμος πειναει δεν εχει να φαει μερα με τ μερα ψαχνει στους καδουσ  μπασ και βρει  τπτ να φαει κ  εσεισ λετε για κηνιτα παρετε ενα τηλ με 50ε να καντε τη δουλεια σας και αν σασ πεσει κατω δεν θα παθει τπτ iPhone ειχα και εγω μολισ μου επεσε κατω  παει η οθονη τελοσπαντων οποιoς δεν εχει τι να τα  κανει τα λεφτα ασ παερι και το 5s η και το 6 του χρονου . οποιος θελει ασ κανει like στο σχολιο μ και καλο  κουραγιο σε αφτους που περνανε χρυση 

ρε συ φίλε, πόσο δίκιο έχεις!! τι έχουν πάθει όλοι, μπορείς να μου πεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια μέρα, μπορεί εγώ να μη την Προλάβω - αλλά θα το δείξει και στο Doctor Who (σαν Paradoxon) - κάποια μέρα, θα μάθουμε να μιλάμε αντικειμενικά.

 

1. Θα καταλάβουμε ότι το IPhone & Galaxy S4 & NOTE 3 είναι εργαλεία, και ότι δεν έχει νόημα να μαλώνουμε ποιο είναι καλύτερο.

Γιατί εμένα μου αρέσει και με βολεύει το 5s και εσένα το S4. Εάν δώσω εγώ 800 € για κάτι, εσένα να μη σε νοιάζει.

 

2. Να μιλάμε για πράγματα που ξέρουμε. Δεν μπορεί να μην έχεις πιάσει ποτέ IPhone ή Android στο χέρι σου, και να έχεις άποψη.

 

3. Μη υπερασπίζεσαι τον εγωισμό σου, με το να θέλεις να έχεις πάντα το καλύτερο / ποιο γρήγορο.

 

4. Όσα δεν τα φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια...

 

5. Ο Άρης θα πάρει πρωτάθλημα... (Άρης είμαι κ εγώ...)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι όλα τα κόμπλεξ στην φόρα. Ομαδική ψυχανάλυση για αλεπού και κρεμαστάρια.
 

Πάντως το link του exor είναι αρκετά ενημερωτικό για ποιό λόγο ο 64-bit επεξεργαστής του κινητού δεν μπορεί να αξιοποιηθεί πραγματικά.


Δεν υπάρχει νόημα για 64-bit επεξεργαστή όταν η συσκευή σου έχει λιγότερα από 4GB RAM....

 

http://www.extremetech.com/gaming/166244-iphone-5s-the-64-bit-a7-chip-is-marketing-fluff-and-wont-improve-performance

Δηλαδή ο «έξυπνος» προτείνει να καταργήσουμε και τις SIMD εντολές που είναι 128-bit.

 

Και πόση μνήμη πρέπει να έχουμε για 128-bit; 700.000TeraBytes;

Θα πάρουμε στα σοβαρά και τους άσχετους.

 

Δηλαδή αν επεξεργαστείς μία φωτογραφία που δεν πιάνει 4Gbytes μνήμη, θα είναι το ίδιο γρήγορη η επεξεργασία με 32-bit και 64-bit, αλλά και με 128-bit!

Είπαμε να πετάμε κοτσάνες, αλλά υπάρχουν και όρια. Δεν φταις εσύ που τα πιστεύεις, αλλά αυτοί που τα γράφουν. Μην τα κατεβάζετε αμάσητα. extremetech, κατηγορία gaming. Σοβαρή πηγή.
 

Μπα μαλλον αυτοι που θα το παρουν θα πονεσουν πολυ τοσο ακριβο που ειναι...+100 ευρω για καθε 16 giga μνημης;Ειναι custom made με ταχυτητα warp speed φανταζομαι...

Δοκίμασε να γράψεις σε microSD 16Gbytes video 720p@120fps και γράψε μας πόσα λεφτά έδωσες για την μνήμη.
 

Τραβάει βίντεο 4κ @ 60 fps

 

Η Samsung διαφωνεί μαζί σου. 30fps. http://www.samsung.com/global/microsite/galaxynote3-gear/spec.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή αν επεξεργαστείς μία φωτογραφία που δεν πιάνει 4Gbytes μνήμη, θα είναι το ίδιο γρήγορη η επεξεργασία με 32-bit και 64-bit, αλλά και με 128-bit!

 

 

Windows 32 bit 1 giga ελαχιστη,

windows 64 bit 2 giga ελαχιστη,

απο την ms τα suggestions.

 

Γιατι;

Δεν ειπε κανεις οτι και με ενα γιγα δεν θα τρεχει,αλλα θα εχει καλυτερο perfomance,ιδιαιτερα σε απαιτητικες καταστασεις.

Τωρα,αν οι μηχανικοι της apple,βρηκαν λειτουργικο,που στα επομενα χρονια(ios 8,9,10,11),θα συνεχισει να τρεχει με 1 γιγα...

Απλα βγαζω το καπελο μου B)

Το να βαλεις εναν 64bit cpu,και 2 γιγα σε ενα κινητο ΤΩΝ 800 ευρω(και βαλε για τα 32γιγα),δεν νομιζω να τους πεσει η μασελα,οταν ο αλλος σε αυτα τα χρηματα σου τα πληρωνει!

Αλλα πως μετα θα λενε καποιοι,οτι με 5% η apple βγαζει ΟΣΟ οι αλλοι με 70;!Λογικο...οταν το καθε κομματι της κοστιζει 180 δολλαρια π.χ,και παιρνεις αυτα που ολοι βλεπουμε... :huh:

Τσιπα τσιπα δουλειες,δεν ειναι σωστες!

Εαν σημερα τα 4αρια,ειχαν 1 γιγα μνημη,το IOS 7,θα ηταν πιο αποδοτικη αναβαθμιση,και χωρις ιδιαιτερο κοστος στην apple.Οι πελατες θα ηταν πιο ευχαριστημενοι.Το ios 7 ειναι βαρυ για τα 4αρια(512) λογω μνημης,ΑΦΟΥ ολοι σας παινευετε τους 2πυρηνους της apple,και το φοβερο ios.

Tα ΙΔΙΑ θα συμβουν και στα 5,5s κλπ,με ενα γιγα που συνεχιζει να βαζει,διοτι οταν αλλαξει κατι στο ios 8,και θα θελουν να στηριξουν την αναβαθμιση τους,με ενα σωρο features,που να μην το συζητησουμε απο που θα τα παρουν(ο νοων νοειτω),ΔΕΝ θα τα σηκωνει ανετα.

Ενα γιγα μνημη παραπανω,σε στηριζει μελλοντικα στις αλλαγες σου,ως λειτουργικο και αναγκες,ΚΑΙ ΔΕΝ σου κοστιζει κατι παραπανω απο μερικα δεκαδες dollars(που οι αλλοι σου τα δινουν στο 10πλασιο)!Ημαρτον...

Επεξ/σία από Hawk7
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καθεστε και μαλωνετε ολη την ωρα παρτε ενα απλο Nokia......κανει και κλησεις σε κινητα. :P

http://www.nokia.com/gr-el/products/phone/301/

 

To επομενο μου κινητο,και χωρις να αστειευομαι.(ΟΤ συγνωμη).Εξηντα ευρουλακια,αντικλεπτικο,και με προστασια στα προσωπικα-βιομετρικα δεδομενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 32 bit 1 giga ελαχιστη,

windows 64 bit 2 giga ελαχιστη,

απο την ms τα suggestions.

 

Γιατι;

Δεν ειπε κανεις οτι και με ενα γιγα δεν θα τρεχει,αλλα θα εχει καλυτερο perfomance,ιδιαιτερα σε απαιτητικες καταστασεις.

Τωρα,αν οι μηχανικοι της apple,βρηκαν λειτουργικο,που στα επομενα χρονια(ios 8,9,10,11),θα συνεχισει να τρεχει με 1 γιγα...

Απλα βγαζω το καπελο μου B)

Το να βαλεις εναν 64bit cpu,και 2 γιγα σε ενα κινητο ΤΩΝ 800 ευρω(και βαλε για τα 32γιγα),δεν νομιζω να τους πεσει η μασελα,οταν ο αλλος σε αυτα τα χρηματα σου τα πληρωνει!

Αλλα πως μετα θα λενε καποιοι,οτι με 5% η apple βγαζει ΟΣΟ οι αλλοι με 70;!Λογικο...οταν το καθε κομματι της κοστιζει 180 δολλαρια π.χ,και παιρνεις αυτα που ολοι βλεπουμε... :huh:

Τσιπα τσιπα δουλειες,δεν ειναι σωστες!

Εαν σημερα τα 4αρια,ειχαν 1 γιγα μνημη,το IOS 7,θα ηταν πιο αποδοτικη αναβαθμιση,και χωρις ιδιαιτερο κοστος στην apple.Οι πελατες θα ηταν πιο ευχαριστημενοι.Το ios 7 ειναι βαρυ για τα 4αρια(512) λογω μνημης,ΑΦΟΥ ολοι σας παινευετε τους 2πυρηνους της apple,και το φοβερο ios.

Tα ΙΔΙΑ θα συμβουν και στα 5,5s κλπ,με ενα γιγα που συνεχιζει να βαζει,διοτι οταν αλλαξει κατι στο ios 8,και θα θελουν να στηριξουν την αναβαθμιση τους,με ενα σωρο features,που να μην το συζητησουμε απο που θα τα παρουν(ο νοων νοειτω),ΔΕΝ θα τα σηκωνει ανετα.

Ενα γιγα μνημη παραπανω,σε στηριζει μελλοντικα στις αλλαγες σου,ως λειτουργικο και αναγκες,ΚΑΙ ΔΕΝ σου κοστιζει κατι παραπανω απο μερικα δεκαδες dollars(που οι αλλοι σου τα δινουν στο 10πλασιο)!Ημαρτον...

Μα ο λογος που η apple εβαζε 512 και οχι 1 γιγα, δεν ηταν το κοστος. Ουτε 2 ευρω παραπανω δε στοιχιζε, ουτε καν 10 δολαρια που λες.

 Ο λογος, ειναι η 1η αρχη του μαρκετινγκ: Δημιουργησε μια αναγκη και ικανοποιησε τη. Οπως ακριβως γραφεις, τοτε το ios7 , οπως και αρκετες βαριες εφαρμογες, θα τρεχανε μια χαρα στα προηγ. IPhone, και πολοι λιγοτεροι θα πηγαιναν να παρουν το καινουριο..Ενω τωρα οι περισσοτεροι, αργα ή γρηγορα θα τους σπασει τα νευρα που δε μπορουν να εχουν την "εμπειρια χρησης" για την οποια υπερηφανευονταν οτι τους παρηχε η apple. Αλλωστε οι βασικοι πελατες της apple, ειναι οι προηγουμενοι κατοχοι. Σε αυτους ψαχνει αγοραστες, γιατι καινουριοι χρηστες γινονται ολο και λιγοτεροι.

 Ειναι καθαρα θεμα πολιτικης, οσο και αν αυτο δεν αρεσει στους iPhone users..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ο λογος που η apple εβαζε 512 και οχι 1 γιγα, δεν ηταν το κοστος. Ουτε 2 ευρω παραπανω δε στοιχιζε, ουτε καν 10 δολαρια που λες.

 Ο λογος, ειναι η 1η αρχη του μαρκετινγκ: Δημιουργησε μια αναγκη και ικανοποιησε τη. Οπως ακριβως γραφεις, τοτε το ios7 , οπως και αρκετες βαριες εφαρμογες, θα τρεχανε μια χαρα στα προηγ. IPhone, και πολοι λιγοτεροι θα πηγαιναν να παρουν το καινουριο..Ενω τωρα οι περισσοτεροι, αργα ή γρηγορα θα τους σπασει τα νευρα που δε μπορουν να εχουν την "εμπειρια χρησης" για την οποια υπερηφανευονταν οτι τους παρηχε η apple. Αλλωστε οι βασικοι πελατες της apple, ειναι οι προηγουμενοι κατοχοι. Σε αυτους ψαχνει αγοραστες, γιατι καινουριοι χρηστες γινονται ολο και λιγοτεροι.

 Ειναι καθαρα θεμα πολιτικης, οσο και αν αυτο δεν αρεσει στους iPhone users..

Τοτε απορρω πως την στηρίζετε ακομα με αυτά που σας κανει. Είναι κοροηδια. Σορρυ κιολας αλλα ετσι το βλεπω. Για να πουλησει δεν βγαζει μια "τουμπανη" συσκευη, βγαζει μια που είναι απλα καλη για να σε κανει να παρεις το επομενο μοντελο. Ναι για την Απλ καλο είναι αυτό, αλλα μάρκετινγκ ξεμαρκετινγκ, είναι χαζο να την στηρίζεις σαν πελατης, εκτος και αν περνεις αιφον ανα 3-4 χρονια.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...