Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το iPhone 5s (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τοτε απορρω πως την στηρίζετε ακομα με αυτά που σας κανει. Είναι κοροηδια. Σορρυ κιολας αλλα ετσι το βλεπω. Για να πουλησει δεν βγαζει μια "τουμπανη" συσκευη, βγαζει μια που είναι απλα καλη για να σε κανει να παρεις το επομενο μοντελο. Ναι για την Απλ καλο είναι αυτό, αλλα μάρκετινγκ ξεμαρκετινγκ, είναι χαζο να την στηρίζεις σαν πελατης, εκτος και αν περνεις αιφον ανα 3-4 χρονια.

Απολυτα σωστος,αλλα τρεχα τωρα να βγαλεις ακρη...ουχοοοουυυυυ... :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

.............

Δοκίμασε να γράψεις σε microSD 16Gbytes video 720p@120fps και γράψε μας πόσα λεφτά έδωσες για την μνήμη.

 

 

.........................

 

Link.png Site: SanDisk Extreme 16GB

 

36,55 euro σήμερα με αγορά απο Amazon (30,75 λίρες μαζί με μεταφορικά)

περίπου 27 ευρώ αν την αγόραζες πρήν δύο βδομάδες που ήταν ποιο φτηνή.

 

Ταχύτητα 80MB/s ιδανική και για καταγραφή 4k βίντεο.

 

Αν γεμίσει η κάρτα σου στην DSLR, την βγάζεις από το κινητό την τοποθετείς στον ειδικό αντάπτορα, που περιλαμβάνεται στην συσκευασία και την φοράς στην DSLR - συνεχίζεις να βγάζεις φωτογραφίες.

 

Αλλάζεις κινητό, την κουμπώνεις στο καινούριο. Plus - υπάρχουν ηχοσυστήματα αυτοκινήτου που δέχονται SD κάρτες για αναπαραγωγή μουσικής.

 

αν δεν δουλεύει το λινκ

http://www.amazon.co.uk/SanDisk-Extreme-UHS-I-microSDHC-Adapter/dp/product-description/B00D6XSRL2/ref=dp_proddesc_0/275-0573266-3613346?ie=UTF8&n=340831031&s=computers

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ο λογος που η apple εβαζε 512 και οχι 1 γιγα, δεν ηταν το κοστος. Ουτε 2 ευρω παραπανω δε στοιχιζε, ουτε καν 10 δολαρια που λες.

 Ο λογος, ειναι η 1η αρχη του μαρκετινγκ: Δημιουργησε μια αναγκη και ικανοποιησε τη. Οπως ακριβως γραφεις, τοτε το ios7 , οπως και αρκετες βαριες εφαρμογες, θα τρεχανε μια χαρα στα προηγ. IPhone, και πολοι λιγοτεροι θα πηγαιναν να παρουν το καινουριο..Ενω τωρα οι περισσοτεροι, αργα ή γρηγορα θα τους σπασει τα νευρα που δε μπορουν να εχουν την "εμπειρια χρησης" για την οποια υπερηφανευονταν οτι τους παρηχε η apple. Αλλωστε οι βασικοι πελατες της apple, ειναι οι προηγουμενοι κατοχοι. Σε αυτους ψαχνει αγοραστες, γιατι καινουριοι χρηστες γινονται ολο και λιγοτεροι.

 Ειναι καθαρα θεμα πολιτικης, οσο και αν αυτο δεν αρεσει στους iPhone users..

 

 

Με αυτή τη λογική οι υπόλοιπες εταιρείες που δίνουν specs με τη σέσουλα δεν θα έπρεπε να πουλήσει καμία συσκευή στους υπάρχοντες πελάτες της. Ή μήπως οι διαφορές από μοντελο σε μοντέλο είναι τόσο τεράστιες που τους είναι αναγκαίο το νέο μοντέλο. Αν ισχύει αυτό, σε λίγα χρόνια η Samsung θα έχει μαζέψει όλους τους "νέους" πελάτες και δεν θα μείνει τίποτα για τυος άλλους...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: SanDisk Extreme 16GB

 

36,55 euro σήμερα με αγορά απο Amazon (30,75 λίρες μαζί με μεταφορικά)

περίπου 27 ευρώ αν την αγόραζες πρήν δύο βδομάδες που ήταν ποιο φτηνή.

 

Ταχύτητα 80MB/s ιδανική και για καταγραφή 4k βίντεο.

 

Αν γεμίσει η κάρτα σου στην DSLR, την βγάζεις από το κινητό την τοποθετείς στον ειδικό αντάπτορα, που περιλαμβάνεται στην συσκευασία και την φοράς στην DSLR - συνεχίζεις να βγάζεις φωτογραφίες.

 

Αλλάζεις κινητό, την κουμπώνεις στο καινούριο.

 

αν δεν δουλεύει το λινκ

http://www.amazon.co.uk/SanDisk-Extreme-UHS-I-microSDHC-Adapter/dp/product-description/B00D6XSRL2/ref=dp_proddesc_0/275-0573266-3613346?ie=UTF8&n=340831031&s=computers

 

Και πολλη ακριβη εβαλες.. Σε καμία περίπτωση η αποθηκευτικη μνημη του iPhone δεν είναι τοσο γρηγορη για να τη συγκρινεις με αυτη.

Με αυτή τη λογική οι υπόλοιπες εταιρείες που δίνουν specs με τη σέσουλα δεν θα έπρεπε να πουλήσει καμία συσκευή στους υπάρχοντες πελάτες της. Ή μήπως οι διαφορές από μοντελο σε μοντέλο είναι τόσο τεράστιες που τους είναι αναγκαίο το νέο μοντέλο. Αν ισχύει αυτό, σε λίγα χρόνια η Samsung θα έχει μαζέψει όλους τους "νέους" πελάτες και δεν θα μείνει τίποτα για τυος άλλους...

Λιγο πολυ, το ιδιο συμβαίνει και στα υπόλοιπα.  Δεν έχεις αδικο. Απλα εκεί,  το παιχνίδι παίζεται στις αναβαθμίσεις του λειτουργικού. Ενα σωρο android κινητα, θαβονται ενω έχουν αξιολογοτατα spec,  απλά και μονο γιατι η εταιρία δεν το αναβαθμιζει. Πάντως το  αρχαιο galaxy s2 με light custom rom jellybeen 4.1.2,  nova launcher,  custom kernel κλπ στέκεται καλύτερα απο παααρα πολλα συνχρονα κινητα. Οχι τις ναβαρχιδες φυσικα. Αμα ασχολείσαι το Android σου παρέχει εξαιρετικες λυσεις. Αν οχι, στα ιδια με το ios εισαι τελικά σε αυτό το θέμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο το s , μπορει να ναι το μικροτερο απο τα hi-end αλλα δεν παυει να ναι και η συσκευη με την καλυτερη αισθηση στο χερι , ενα κοσμημα οπως και αν το δεις.Επισης κανεις δε σε υποχρεωνει να εχεις ενεργοποιημενο το touch ID , αυτο για το φοβο των Ιουδαιων.Για μενα ενδιαφερον εχει απο δω και περα η 10η Οκτωβριου που περιμενω για να αντικαταστησω το 2 ετων και εξαιρετικο ipad2 μου.

 

 

p.s εχει καταντησει ομαδικη ψυχοθεραπεια το θεμα , κανενα νοημα και καμια σχεση με το iphone τα περισσοτερα σχολια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εντάξει είστε γραφικοί! Γελαω!!! Ρε σεισοτι γουστάρουμε θα τα κάνουμε τα λεφτά μας! Ζηλευετε;;; Αλλος βάζει κάρτα γραφικών 400€ άλλος παίρνει pc 1500€ άλλος βάζει εξατμιση άλλος τρώει πίτογυρα άλλος στα ποτά και άλλος στις π%^*#%^!!! Τι ζόρι τραβατε δηλαδή; Ε και εμείς στα κινητά!

θα συμφωνήσω απολύτως.. Θέλω να πάω και να φάω τα καλύτερα σουβλάκια σε ένα καλό σουβλατζίδικο μέχρι 3 ευρώ το ένα.. Θέλω να πιώ το καλύτερο gin μέχρι τα 10 ευρώ..

 

Απ’ ότι βλέπεις σε όλα βάζω ένα budget και όλες οι επιλογές είναι καθαρά προσωπικές και του γούστου μου.. Όταν όμως ερχόμαστε στην τεχνολογία και σε μια κάρτα γραφικών π.χ, θα κοιτάξω πολλά πράγματα όπως: Δυνατότητες overclocking, ram, cooling system, overclocking out of the box και πολλά αλλά και απ’ ότι καταλαβαίνεις επειδή είναι αρκετά τα μοντέλα πρέπει επίσης να διαβάσω και κάποια reviews...

 

Το ίδιο κάνω και με το κινητό... κοιτάζω πολλά πράγματα όπως επεξεργαστή, οθόνη, κάμερα, ram, design, και πολλά άλλα και φυσικά τιμή... Διαβάζω και μερικά reviews και επιλέγω...

 

Και ερωτώ...

 

Έχεις ένα budget μέχρι 800 ευρώ ας πούμε και θες να πάρεις το καλύτερο smartphone... ποιο κινητό θα επιλέξεις? Αν μου πεις iphone 5s είσαι άξιος της μοίρας σου και σίγουρα δεν έλαβες κανένα από τα κριτήρια επιλογής υπ’ όψιν σου (εκτός από το design που είναι και καθαρά προσωπικό για τον κάθε έναν) και δεν διάβασες κανένα review.. Γιατί αν διάβαζες θα καταλάβαινες τις τεράστιες διαφορές τόσο σε απόδοση όσο και σε τιμή σε σχέση με το galaxy s4. Τόσο τεράστια διαφορά που πλέον δεν θα σε ένοιαζε το design... Για να στο θέσω διαφορετικά.. Aυτή την στιγμή και μέχρι να κυκλοφορήσει το note 3 το καλύτερο κινητό τηλέφωνο που μπορείς να πάρεις μέχρι τα 800 ευρώ και κατά πολύ λιγότερα είναι to Samsung galaxy s4 και μην μου πεις ότι στην λέω που θες να ξοδέψεις 800 ευρώ.. Αυτό είναι δικό σου θέμα… Εγώ απλός σου υποδεικνύω που να τα ξοδέψεις καλύτερα…

 

P.S Εμένα μου αρεσει αρκετα το design του galaxy s4 και δεν ειναι πλαστικο... ειναι λεπτό κέβλαρ. Επισης μου αρεσει και του iphone εμφανισιακά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

θα συμφωνήσω απολύτως.. Θέλω να πάω και να φάω τα καλύτερα σουβλάκια σε ένα καλό σουβλατζίδικο μέχρι 3 ευρώ το ένα.. Θέλω να πιώ το καλύτερο gin μέχρι τα 10 ευρώ..

 

Απ’ ότι βλέπεις σε όλα βάζω ένα budget και όλες οι επιλογές είναι καθαρά προσωπικές και του γούστου μου.. Όταν όμως ερχόμαστε στην τεχνολογία και σε μια κάρτα γραφικών π.χ, θα κοιτάξω πολλά πράγματα όπως: Δυνατότητες overclocking, ram, cooling system, overclocking out of the box και πολλά αλλά και απ’ ότι καταλαβαίνεις επειδή είναι αρκετά τα μοντέλα πρέπει επίσης να διαβάσω και κάποια reviews...

 

Το ίδιο κάνω και με το κινητό... κοιτάζω πολλά πράγματα όπως επεξεργαστή, οθόνη, κάμερα, ram, design, και πολλά άλλα και φυσικά τιμή... Διαβάζω και μερικά reviews και επιλέγω...

 

Και ερωτώ...

 

Έχεις ένα budget μέχρι 800 ευρώ ας πούμε και θες να πάρεις το καλύτερο smartphone... ποιο κινητό θα επιλέξεις? Αν μου πεις iphone 5s είσαι άξιος της μοίρας σου και σίγουρα δεν έλαβες κανένα από τα κριτήρια επιλογής υπ’ όψιν σου (εκτός από το design που είναι και καθαρά προσωπικό για τον κάθε έναν) και δεν διάβασες κανένα review.. Γιατί αν διάβαζες θα καταλάβαινες τις τεράστιες διαφορές τόσο σε απόδοση όσο και σε τιμή σε σχέση με το galaxy s4. Τόσο τεράστια διαφορά που πλέον δεν θα σε ένοιαζε το design... Για να στο θέσω διαφορετικά.. Aυτή την στιγμή και μέχρι να κυκλοφορήσει το note 3 το καλύτερο κινητό τηλέφωνο που μπορείς να πάρεις μέχρι τα 800 ευρώ και κατά πολύ λιγότερα είναι to Samsung galaxy s4 και μην μου πεις ότι στην λέω που θες να ξοδέψεις 800 ευρώ.. Αυτό είναι δικό σου θέμα… Εγώ απλός σου υποδεικνύω που να τα ξοδέψεις καλύτερα…

 

P.S Εμένα μου αρεσει αρκετα το design του galaxy s4 και δεν ειναι πλαστικο... ειναι λεπτό κέβλαρ. Επισης μου αρεσει και του iphone εμφανισιακά...

 

Κινητό τηλέφωνο το note3 ε? ΟΚ!

 

Α επί τη ευκαιρία να σε ρωτήσω! Αν πάρω το note3 θα μπορώ επιτέλους να αλλάζω τη μουσική μου και την ένταση από τα ακουστικά μου με φυσιολογικό τρόπο και κουμπιά ή θα παλεύω με το ένα και τους συνδυασμούς των κλικς? :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνουμε, οπως εσυ εχεις αυτα τα κριτηρια για να σπαταλησεις 800Ε σε κινητο, αλλοι εχουν αλλα κριτηρια.

Πχ να ειναι το πιο ομορφο, το πιο ποιοτικο, το πιο απλο και χρηστικο, με το καλυτερο smooth και απροβληματιστο OS, να μην μοιαζει καγκουρικο, να εχει ποιοτικο και ασφαλες appstore κλπ

Δυστυχως σε αυτα τα κριτηρια παιζει μπαλα εδω και χρονια μονη της η apple, οποτε αναγκαστικα της τα σκαμε χοντρα.

 

Πιστεψε με πολλες φορες ευχομαι να ημουν παλι 15 και να ειχα χρονο και ορεξη να το παιζω χακερ για να στρωσω την συσκευη μου να λειτουργει σωστα και απροβληματιστα ή να μην ειχα γουστο ωστε να μην με ενοχλει η εμφανιση των περισσοτερων android ωστε να μπορω και γω να αγοραζω ναυαρχιδες 2 μηνες αργοτερα στα 450Ε.

 

Ο καθενας λοιπον με τα κριτηρια του και οι υπολοιποι οσο μπορουν να τα σεβονται αυτα τα κριτηρια χωρις να χαρακτηριζουν , ιδιως σε "αδιαφορα" γι αυτους τοπικ, γιατι τοτε κανει μπαμ το κομπλεξ και η αγνοια.

 


Το ίδιο κάνω και με το κινητό... κοιτάζω πολλά πράγματα όπως επεξεργαστή, οθόνη, κάμερα, ram, design, και πολλά άλλα και φυσικά τιμή... Διαβάζω και μερικά reviews και επιλέγω...

 

Και ερωτώ...

 

Έχεις ένα budget μέχρι 800 ευρώ ας πούμε και θες να πάρεις το καλύτερο smartphone... ποιο κινητό θα επιλέξεις? 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνουμε, οπως εσυ εχεις αυτα τα κριτηρια για να σπαταλησεις 800Ε σε κινητο, αλλοι εχουν αλλα κριτηρια.

Πχ να ειναι το πιο ομορφο, το πιο ποιοτικο, το πιο απλο και χρηστικο, με το καλυτερο smooth και απροβληματιστο OS, να μην μοιαζει καγκουρικο, να εχει ποιοτικο και ασφαλες appstore κλπ

Δυστυχως σε αυτα τα κριτηρια παιζει μπαλα εδω και χρονια μονη της η apple, οποτε αναγκαστικα της τα σκαμε χοντρα.

 

Και με μολις 4" οθονη που για χρηση smartphone,ολα αυτα που αναφερες χανουν ενα σοβαρο κομματι απο την αξια και την δυναμικη που προσφέρουν στο χρηστης!

Δεν ειναι τηλεφωνο,ειναι smartphone.Ενα pc τζεπης που κανει ΚΑΙ κλησεις!

Δε λεω να ειναι στι 6",αλλα η εμπειρια ενως smartphone στις 4.5-5",ειναι τρομακτικα καλυτερη απ'οτι σε μια συσκευη 4" και κατω!

Εν κατα κλειδι,800€ δινω για smartphone οχι για κινητο τηλεφωνο!

Μονο το ιδανικο μεγεθος της οθονης λειπει σ'αυτη τη SMARTphone συσκευη,ολα τα υπολοιπα τα εχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνουμε, οπως εσυ εχεις αυτα τα κριτηρια για να σπαταλησεις 800Ε σε κινητο, αλλοι εχουν αλλα κριτηρια.

Πχ να ειναι το πιο ομορφο, το πιο ποιοτικο, το πιο απλο και χρηστικο, με το καλυτερο smooth και απροβληματιστο OS, να μην μοιαζει καγκουρικο, να εχει ποιοτικο και ασφαλες appstore κλπ

Δυστυχως σε αυτα τα κριτηρια παιζει μπαλα εδω και χρονια μονη της η apple, οποτε αναγκαστικα της τα σκαμε χοντρα.

 

Πιστεψε με πολλες φορες ευχομαι να ημουν παλι 15 και να ειχα χρονο και ορεξη να το παιζω χακερ για να στρωσω την συσκευη μου να λειτουργει σωστα και απροβληματιστα ή να μην ειχα γουστο ωστε να μην με ενοχλει η εμφανιση των περισσοτερων android ωστε να μπορω και γω να αγοραζω ναυαρχιδες 2 μηνες αργοτερα στα 450Ε.

 

Ο καθενας λοιπον με τα κριτηρια του και οι υπολοιποι οσο μπορουν να τα σεβονται αυτα τα κριτηρια χωρις να χαρακτηριζουν , ιδιως σε "αδιαφορα" γι αυτους τοπικ, γιατι τοτε κανει μπαμ το κομπλεξ και η αγνοια.

 

Συμφωνω απολυτα και οσο μας τα προσφερει αυτα θα παραμεινει στην κορυφη ετσι απλα. Ασε τους αλλους να λενε για μεγεθος οθονης, παραμετροποιηση, windows κτλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σέ όσους κράζουν το iphone για οποιοδήποτε λόγο, συνιστώ το εξής :

 

 

μη το αγοράσετε...ελεύθερη αγορά έχουμε

 

και εγώ αυτό κάνω

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...