Προς το περιεχόμενο

αξξιζει αυτη η αλλαγη οθονης?


domigr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στα παιχνιδια αχρηστο ειναι.

σε ποιο παιχνιδι μπορεις να εχεις μονιμα 144fps?

 

Το αν ειναι χρησιμο ή οχι ασε να το κρινουν αυτοι που το εχουν.

Σε ολα τα παιχνιδια εχω 100+ FPS (σε maximum settings) με ελαχιστες εξερεσεις οπως το Crysis 3 και το Metro Last Light που εχω δει καποια drops και στα 40fps σε μερικες σκηνες, και μεσο ορο 70-80fps. Ακομα και στα 40fps η εικονα ειναι αρκετα καθαρη λογο του σχεδον μηδενικου goshing, καμια σχεση με το IPS monitor (Dell u2412m) που εχω.

 

Σε ενα 144hz monitor δεν ειναι υποχρεωτικο να εχεις 144fps... Και στα 80fps η διαφορα που βλεπεις σε σχεση με τα 60fps ειναι μεγαλη.

 

Επεξ/σία από Cowboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 205
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια σημερα με ειδοποιησαν οτι εγκριθηκε παλι το doa οποτε και εγω παρρηγγειλα την dell με ενα καλωδιο dp :D αυριο θα μου φερουν την παλια μου και θα παω στο καταστημα να την δωσω να παρω την καινουργια :D ελπιζω ολα να πανε καλα και να τελειωνω με αυτο το θεμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια τελικα η οθονη θα μου ερθει αυριο..να ρωτησω κατι ασχετο..εχω ενα dp καλωδιο το οποιο δεν το εχω ανοιξει ποτε και στην συσκευασια λεει up to 10.8gbps..να φανταστω ειναι εκδοση 1.1a ε?? αξιζει να παρω 1.2?

Επεξ/σία από domigr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ολα καλα με την οθονη!!μου ηρθε σημερα και δεν εχει το παραμικρο bleeding :D ενταξει εχει κατι λιγο πολυ ελαχιστο ομως :P την καλιμπραρα κιολας και ειναι τελεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με τις τιμες που εχουν δωσει στο tft central ;)

επισης θελω να ρωτησω κατι.. την συγκεκριμενη οθονη δεν μπορω να την ρυθμισω σε rgb ή ycbcr απο το control panel της καρτας..ξερετε γιατι?μηπως επειδη την εχω συνδεσει με displayport?

Επεξ/σία από domigr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...