Προς το περιεχόμενο

Αξίζει η έκδοση των 2GB για κάρτα των 55 ευρώ


SakisProHD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας πουμε στην μεγιστη,1440χ900.Το 1gb δεν γεμιζει με αυτην την αναλυση και επαρκει στο φουλ.Τα 2gb τα θες σε 1920χ1080 και πανω,στις οποιες ετσι και αλλιως η καρτα δεν εχει δυναμη.Μου θυμιζει διαφιμησεις του media markt που πουλανε λαπτοπ με 2gb vram και οποιος το παιρνει νομιζει οτι εχει καρταρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πουμε στην μεγιστη,1440χ900.Το 1gb δεν γεμιζει με αυτην την αναλυση και επαρκει στο φουλ.Τα 2gb τα θες σε 1920χ1080 και πανω,στις οποιες ετσι και αλλιως η καρτα δεν εχει δυναμη.Μου θυμιζει διαφιμησεις του media markt που πουλανε λαπτοπ με 2gb vram και οποιος το παιρνει νομιζει οτι εχει καρταρα.

Βασικά τα 2GB τα σκεφτόμουνα μιας και δεν πρόκειται να κάνω αναβάθμιση σύντομα και έλεγα για παράδειγμα μήπως το PES 2015 τα χρειαστεί.Επίσης κάπου διάβαζα ότι οι κάρτες με 2GB έχουν την μισή ταχύτητα RAM απο τις κάρτες με 1GB και ότι διαφορά είναι Noticable σε παιχνίδια.Ισχύει αυτό;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αυτη με το 1γιγα ειναι πιο γρηγορη απο την αλλη με τα 2γιγα.Ή το αναποδο;

 

Παντως εαν δεν κανω λαθος και οι δυο ειναι ddr3.Εαν θες ποσταρε και τις δυο καρτες για να δουμε ταχυτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ότι αυτή με το 1GB ειναι γρηγορότερη από αυτή με τα 2GB.Δυστυχώς δεν μπορώ να βάλω Link επειδή είμαι από κινητό αλλά οι ταχύτητες είναι ίδιες και στις δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς ναι έχεις δίκιο.Οπότε να πάω για την 2GB;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ο storm.Σε αυτην την περιπτωση συμφωνω και εγω να πας στην 2gb.

 

Πανε τα σουβλακια.  :-D

 

edit:

Βεβαια στο site της κατασκευαστριας εταιριας λεει οτι και οι δυο τρεχουν στα 1600

 

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1087&pid=1171&psn=&lid=1

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1087&pid=1176&lid=1

 

Χαος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο είναι να κόψει τα σουβλάκια και να πάρει κάρτα της προκοπής αν θέλει να παίξει Crysis 2, αλλά μετά θα θέλει κουτί/τροφοδοτικό οπότε μιλάμε για μακροχρόνια δίαιτα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο είναι να κόψει τα σουβλάκια και να πάρει κάρτα της προκοπής αν θέλει να παίξει Crysis 2, αλλά μετά θα θέλει κουτί/τροφοδοτικό οπότε μιλάμε για μακροχρόνια δίαιτα :P

Χαχαχα ωραίος.Γιατί όμως όχι από EBW;Έχω ξαναγοράσει κι άλλες φορές από εκεί και δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Επίσης η καρτούλα το σηκώνει το Crysis 2 ακόμα και σε 720p σύμφωνα πάντα με το YouTube και έναν φίλο μου που έχει την ίδια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το EBW δεν ξέρω να σου πω.

 

Για την κάρτα, πέραν της πλάκας, δεν έχω αμφιβολία ότι το "σηκώνει", το θέμα είναι με τι απόδοση. Τα 720p βοηθάνε βέβαια αρκετά οπότε μπορεί και να είσαι καλυμμένος. Αν το έχεις σιγουρέψει κιόλας από φίλο /  youtube κτλ ακόμα καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το EBW δεν ξέρω να σου πω.

 

Για την κάρτα, πέραν της πλάκας, δεν έχω αμφιβολία ότι το "σηκώνει", το θέμα είναι με τι απόδοση. Τα 720p βοηθάνε βέβαια αρκετά οπότε μπορεί και να είσαι καλυμμένος. Αν το έχεις σιγουρέψει κιόλας από φίλο / youtube κτλ ακόμα καλύτερα!

Ναι είναι σίγουρο ότι το σηκώνει.Έτσι και αλλιώς τώρα το παίζω σε 640x480 με την GT220 οπότε το να το παίζω σε 1280x720 θα είναι "μεγάλη" αναβάθμιση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...